5 patarimai toms, kurios negali gyventi be aukštakulnių

Aukštakulniai / Vida Press nuotr.
AA

Nors ortopedai perspėja, kad negalinčios gyventi be batelių aukštais kulnais yra potencialios jų pacientės, be jų neišsiverčia nė viena moteris. Kone kiekvienos spintoje rasime aukštakulnius ir gal net ne vieną porą. Kaip juos derinti, išsirinkti pagal figūrą ir kodėl nerekomenduojama jų nešioti ilgą laiką?..

Penkių batų porų taisyklė

Specialistai pataria per dieną pakeisti net penkias poras avalynės. Tam, kad kojos, raumenys ir stuburas nepatirtų didelių apkrovų, neprisidarytumėte sveikatos problemų.

Specialistai pataria per dieną pakeisti net penkias poras avalynės. Tam, kad kojos, raumenys ir stuburas nepatirtų didelių apkrovų, neprisidarytumėte sveikatos problemų. Tad rytą ir vakare įsispirkite į namines šlepetes, į darbą – kasdienis apavas ne aukštesniu kaip 3–4 cm kulniuku. Madingi aukštakulniai, vadinamosios „špilkos“ – vakarui, jeigu susiruošėte į teatrą, vakarėlį ar koncertą arba jei laukia dalykinis, verslo susitikimas. Na, o į sporto klubą, vakariniam pasivaikščiojimui, nubėgti iki parduotuvės rinkitės sportinius batelius ar patogius žemakulnius. Pasak stilistų, vienam sezonui užtenka turėti 3– 4 poras batų. Iš jų viena turi būti išeiginiai, aukštakulniai.

Derinkite prie figūros

Apkūnesnėms patartina rinktis aukštakulnius storesniais kulnais – suteiks stabilumo. Plonyčiai smailiakulniai atrodys neproporcingai, vargins kojas, apsunkins eiseną. Vaikščiosite it lynu spyruokliuojanti akrobatė. Na, o jei kojos laibos, priešingai, gražiau žiūrėsis kuo plonesniu kulniuku.

Nepamirškite ir kitos antros derinimo taisyklės – kuo plonesnio audinio drabužis, tuo lengvesni, subtilesni turi būti ir bateliai. Na, o prie storo audinio rūbo labiau dera masyvesni, sunkūs, grubūs aukštakulniai, pavyzdžiui, su platforma. Tačiau galimi ir kontrastai: pavyzdžiui, masyvūs aukštakulniai storu kulnu ir padu, lengvai plevėsuojanti plona ilga suknelė, platus storas diržas ir storas megztinis. Ne tik apranga, bet ir apavas yra tarsi žinutė aplinkiniams. Rinkdamosi aukštakulnius, apžiūrėkite save veidrodyje, ką jie sufleruoja: ar „esu seksuali, aistringa, nusiteikusi nuotykiams“, ar „esu dalykiška, nepriklausoma ir pasitikinti savimi moteris“, ar „esu romantiška, paslaptinga“...

Ne tik skirtingo stiliaus rūbai, bet ir aukštakulniai padeda susikurti norimą, savitą ar vis kitokį įvaizdį.

TAIP PAT SKAITYKITE: Specialistė: „Jei sutrumpinote plaukų dažymo laiką, nelaukite gero rezultato“

Raudoni aukštakulniai / Fotolia nuotr.

Į batų parduotuvę – vakare!

Taip jau mes sutvertos, kad amžinai skundžiamės, jog neturime ne tik kuo apsirengti, nors spinta lūžta nuo drabužių, bet ir kuo apsiauti. Moteriška prigimtis skatina puoštis, norisi visada atrodyti gražiai, stilingai. Ir neverta tramdyti prigimties. Svarbiausia, kad netaptume apsėstos batelių pirkimo manijos.

Taigi jei susiruošėte ieškoti naujos avalynės, į batų parduotuvę keliaukite antroje dienos pusėje – tuomet pėdos būna šiek tiek pabrinkusios, tikrojo dydžio.

Taigi jei susiruošėte ieškoti naujos avalynės, į batų parduotuvę keliaukite antroje dienos pusėje – tuomet pėdos būna šiek tiek pabrinkusios, tikrojo dydžio – neįsigysite per ankštų. Atminkite, kad vos pasimatavus batelius, jie turi priglusti it antra oda, būti patogūs, o kurpalis atitikti jūsų pėdos skliautą, nespausti ir neveržti. Antraip jūsų brangūs smailiakulniai taip ir liks gulėti spintoje kaip gražus aksesuaras. Ypač apdairiai rinkitės smailianosius batelius. Avint aukštakulnius pagrindinis krūvis tenka priekinei pėdos daliai. Taigi jūsų kojų pirštai bus įkalinti, trinsis į kraštus – neišvengsite nuospaudų. Vaikščiosite sukandusi dantis. Šiuo atveju nesivadovaukite taisykle, kad grožis reikalauja aukų. Be to, bateliai su ilga smailia nosimi ir plonu keliolikos centimetrų plonu kulniukais ne tik suteikia seksualumo, elegancijos, grakštumo, bet ir vizualiai ilgina kojas.

Matuodamosi parduotuvėje aukštakulnius, pavaikščiokite su jais ir atkreipkite dėmesį į eiseną. Ar jums kulniukai ne per aukšti, ar nežirgliojate it gandras per pievą. Kad ir kokie nuostabūs būtų, tokia avalynė žavesio ir seksualumo nesuteiks. Arba nepatingėkite pasimokyti su jais grakščiai vaikščioti.

Nepirkite vien dėl grožio

Stilistė Agnė Gilytė pataria nepirkti avalynės, kuri krito į akį, tačiau neįsivaizduojate, nei kur, nei prie ko ją avėsite. Pagalvokite, prie kurių kelnių, suknelės ar džinsų jie puikiai tiktų. Dailūs, išskirtiniai bateliai gali suteikti jūsų pabodusiems drabužiams naują atspalvį ir stilių! Arba, priešingai, viską sugadinti, jei nederės. O derinti nesudėtinga – pagalvokite, ką norite akcentuoti. Jeigu bateliai įspūdingi, jie yra pagrindinis akcentas, drabužiai turėtų būti kuklesni, neužgožti jų, arba priešingai. Ryškiaspalviai aukštakulniai puikiai dera su vienspalviais drabužiais. Kūno spalvos bateliai tinka beveik prie visko, be to, vizualiai ilgina kojas. Ir dar viena detalė – jei nenorite atrodyti it striptizo šokėja, vadovaukitės tokia proporcija: kuo batų kulniukai aukštesni, tuo sijonas ar suknelė turi būti ilgesnė. O jei sijonėlis trumpas, rinkitės batelius ne tokiu aukštu kulnu.

Ne daugiau kaip 4 valandas per dieną!

Bateliai itin aukštais kulnais visada suteikia moteriško žavesio, seksualumo, pasitikėjimo savimi. Nenuostabu, kodėl dalykiškos moterys, vadovės, verslininkės mėgsta tokius! To nenuneigsime. Vis dėlto reikėtų žinoti, kad daugiau kaip 3–4 valandas per dieną tokios avalynės nešioti nepatartina. Aukštakulniai skirti ypatingoms progoms, išskirtiniam vakarui, pasimatymui, bet ne kasdien nešioti nuo ryto iki vakaro. Tad darbe turėkite atsarginius žemakulnius, kurie leis jaustis patogiai likus kabinete vienai. Ilgai ir kasdien kaukšint aukštakulniais labai vargsta kojos. Avint batus aukštesniais kaip 3 cm kulnais, netaisyklingai pasiskirsto spaudimas pėdai: didesnis tenka priekinei daliai, o turėtų tekti kulnams. O ką kalbėti, jei vaikštote su 10–15 cm aukščio smailiakulniais!

Beje, avėti patariama tik pilnai susiformavus kaulams ir raumenims. Tad maždaug iki 21-erių metų amžiaus rinkitės batus mažesniais kulnais.

TAIP PAT SKAITYKITE: 10 Victorios Beckham stiliaus taisyklių, kurios pravers kiekvienai moteriai

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau