5 priežastys klausytis „Kings of Leon“

„Kings of Leon“ / Organizatorių nuotr.
„Kings of Leon“ / Organizatorių nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2017-06-25 18:20
AA

Todėl, kad jie (sąlyginai) jauni ir geri (be jokių sąlygų) roko muzikantai. Muzikaliausi iš amerikiečių – kilę iš Našvilio. Ir todėl, kad Vilnius – vienas iš „Kings of Leon“ pasaulinio turo, skirto jų praėjusių metų albumui „Walls“ pristatyti, taškų.

Į Vilnių jie atvyks iš Danijos, toliau keliaus į Belgiją ir Didžiąją Britaniją. Ir mums tikriausiai nereikės rausti iš svetimos gėdos jausmo, kai išblėsusios scenos žvaigždės bando užsidirbti iš seno populiarumo Vidurio ir Rytų Europos scenose. Iš mūsų net nesijuoks mūsų vaikai – „Kings of Leon“ ganėtinai madingi, kad jų klausytųsi atžalos, ir ganėtinai senamadiški, kad tiktų suaugusiems, bet dar karšto kraujo tėvams. Ir dar – subjektyvu, bet grupės, kuriose muzikuoja giminaičiai, – ypatingos: „Oasis“, „Lynyrd Skynyrd“, „The Allman Brothers“, o gilinantis toliau į muzikos istoriją galima pasiekti ir Jacksonų penketuką, ir net Mozartus – Wolfgangą Amadeusą ir jo seserį Marią Anną. („Kings of Leon“ – tai trys broliai: Calebas, Nathanas ir Jaredas Followillai, ir jų pusbrolis Matthew, augęs kartu.)

Žodžiu, vieta – „Siemens“ arena, Vilnius; data – birželio 27-oji. Priežastis susitikti – geros muzikos koncertas, kuriame skambės ne mažiau nei 25 kūriniai – ir ne tik iš visų giriamo albumo „Walls“. O jei rimtai, „Kings of Leon“ – grupės, pavadintos vaikinų senelio (ne tėvo, kurio antrasis vardas irgi Leonas) garbei, verta klausytis. Ir štai dėl ko.

„Kings Of Leon“ koncertas Rygoje / Edgars Kalmēns/ TVNET.lv nuotr.

1. Jie – namie auginti

Trys broliai ir pusbrolis – keliaujančio pastoriaus Ivano Leono Followillo sūnūs ir sūnėnas. Kol šeimos tėvas melsdavosi ir sakydavo kalbas bažnyčiose ar palapinėse Oklahomoje ir Memfyje, jo žmona Betty Ann mokė vaikus namie. Kartais jie lankydavo nedideles parapijos mokyklas ir mušdavo būgnus pamaldose. Pats Calebas vadina jų muzikavimą baltųjų gospelu ir sako, kad būtent tada būsimosios žvaigždės suprato: nesvarbu, kaip tu groji, svarbu, kiek širdies į tai įdedi.

2. Jie – griežtai auklėti

„Mes augome skurde, viskas, ką turėjome, – mūsų gyvybė, – pasakojo jie viename iš interviu. – Antra vertus, mums labai pavyko išsaugoti tą šeimos dvasią, kurios visai nebeliko nūdienos pasaulyje.“ Galima tik aikčioti, kad broliai nematė MTV iki penkiolikos ar devyniolikos, bet, be abejonės, tai paveikė jų muzikinį skonį – Followillų berniukams nepatiko tai, ką išgirdo, ir jie perėjo prie roko klasikos: „Led Zeppelin“, „The Rolling Stones“, „The White Stripes“, Tomo Petty.

3. Jie neturėjo kitos išeities

Pastoriaus vaikai, negavę formalaus išsilavinimo, neturėjo didelio pasirinkimo. Pamokslininkų karjera jų neviliojo, o vienintelis dalykas, ką jie mokėjo daryti, – tai po truputį groti įvairiais muzikos instrumentais. Kaip prisimena jauniausias grupės narys Jaredas, „aš niekada nebuvau skambinęs boso gitara, bet labai norėjau groti su broliais. Todėl nusipirkau instrumentą ir greitosiomis išmokau brązginti. O paskui mes atsiviliojome Matthew...“

4. Jie dainuoja apie save

Kol kiti atlieka prodiuserių kūrinius, iki milimetro apskaičiuotus komercinei sėkmei, broliai Followillai įkvėpimo ieško savo neįprastoje vaikystėje ir fantazijose. Religiniai draudimai, saugoję juos nuo popso, skatino kūrybingumą. „Mes išgalvojame neįtikėtinas istorijas, į jas įpiname faktų, legendų ar pasakų. Todėl visos mūsų dainos – nuoširdžios. Nebūtinai viskas nutiko mums iš tiesų, bet mes sukūrėme tą pasaulį.“

5. Jais norisi tikėti

Jų nuoširdumas žavi ne tik auditoriją, bet ir kolegas iš šou pasaulio: Noelis Gallagheris, legendinės grupės „Oasis“ įkūrėjas, vadina „Kings of Leon“ savo mėgstamiausia grupe, o Liv Tyler pabėgo iš „Žiedų valdovo“ premjeros Londone, kad spėtų į „kingų“ koncertą. Regis, žmonės nori kuo nors tikėti – tai kodėl gi ne kiek senamadiškais ilgaplaukiais Amerikos pietų vyrukais, dainuojančiais apie aukso amžių, kurio gal nė nebuvo.