5 priežastys, kodėl Jamesas Bluntas yra vienas mėgstamiausių moterų atlikėjų
Tarptautinę moters dieną britų muzikos žvaigždė Jamesas Bluntas prisipažįsta, kad moterims pavergti yra geresnių būdų nei gitara, tačiau bent kartą apsilankiusieji jo koncerte netruktų suabejoti tokiu teiginiu. Vos J. Blunto pirštai užkabina gitaros stygas ir nuskamba pirmieji akordai, būtų sunku negirdėti moterų klyksmo ir nematyti jų spindinčių akių. Kad tai tiesa, įsitikinti bus galima netrukus – gegužės 18 d. J. Bluntas viešės Vilniuje ir „Siemens“ arenoje surengs naujausio turo „The Afterlove Tour“ koncertą. Tad kodėl jį taip myli moterys?
Kuria jaudinančią, jausmų persmelktą muziką. „Kurdamas dainas, galiu išreikšti tokias emocijas, kokių nereiškiu kasdienybėje. Galiu kalbėti apie tuos keistus dalykus, apie kuriuos kalba moterys, vadinamus jausmais“, – yra prisipažinęs J. Bluntas. Vos pasirodžius pirmajam jį išgarsinusiam kūriniui „You‘re Beautiful“, J. Bluntui prikibo baladžių kūrėjo etiketė. Kad jis tikrų tikriausias baladžių meistras, dar ne kartą įrodė vėliau sukurtais ir radijo stočių topus užkariavusiais tokiais kūriniais kaip „Goodbye My Lover“, „Wiseman“, „Carry You Home“, „1973“. Tačiau naujausiu savo albumu „The Afterlove“ J. Bluntas atskleidė kitokią savo pusę – jis yra drąsus ne tik gyvenime, bet ir muzikoje. Atlikėjas nepabūgo daugelį albume skambančių kūrinių praturtinti šokių muzikos ritmais ir elektroniniu skambesiu.
Nestokoja humoro jausmo. Jis yra vienas šmaikščiausių socialinio tinklo „Twitter“ vartotojų. J. Bluntas turi savitą rašymo stilių ir pasižymi unikaliu gebėjimu šmaikščiai sureaguoti į bet kokią repliką, net jei tai įžeidimas. Jis nevengia ir moka iš savęs pasijuokti ir taip savo naudai pelnyti papildomų pliusų. Be to, jis šmaikštus ne tik kurdamas „Twitter“ žinutes. J. Bluntas moka sugluminti ir žiniasklaidą. „Kiekvieną kartą duodamas interviu aš vieną kartą sumeluoju. Tai glumina žmones, kurie mane pažįsta“, – yra prisipažinęs atlikėjas.
Tarnavo armijoje. Moterims patinka uniformą vilkintys vyrai. Prieš pradėdamas muzikanto karjerą, J. Bluntas buvo birtų kariuomenės kapitonas. Tarnaudamas Kosove, 1999 m. J. Bluntas buvo vienas iš incidento dalyvių Kosovo Prištinos oro uoste, kuomet jis atsisakė vykdyti NATO vado įsakymą jėga išstumti oro uostą užėmusią Rusijos kariuomenę. Tarnaudamas Kosove, J. Bluntas parašė dainą „No Bravery“. Kariuomenėje J. Bluntas tarnavo šešerius metus, iki 2002 m.
Maudosi šlovės spinduliuose. Atrodo, kad jo debiutinis hitas „You‘re Beautiful“ skambėjo visur ir visada kone ištisą dešimtmetį. Taip ir buvo. Be to, jo debiutinis albumas „Back To Badlam“ 2000-aisiais tapo geriausiai parduodamu albumu Didžiojoje Britanijoje. Jis taip pat pateko į Pasaulio Gineso rekordų knygą kaip greičiausiai parduodamas albumas. Tačiau tai buvo tik šlovės pradžia. Po to vienas po kito sekė prestižiniai apdovanojimai. 2006 m. jis pelnė net du „Ivoro Novell“ apdovanojimus – už daugiausiai kartų atliktą kūrinį ir metų hitą. Vėliau Pasaulio muzikos apdovanojimuose buvo pripažintas daugiausiai įrašų pardavusiu britų atlikėju, o „Brit“ apdovanojimuose pelnė geriausio birtų atlikėjo titulą. Ne kartą buvo nominuotas „Grammy“ statulėlei, o 2014 m. NMA apdovanojimuose netgi pateko tarp geriausių „Geriausio grupės tinklaraščio ar „Twitter“ paskyros“ kategorijoje.
Buvo geriausias amerikiečių aktorės Carrie Fisher draugas (dar žinomos kaip princesė Lėja filme „Žvaigždžių karai“). Judviejų draugystė užsimezgė 2003 m., kai J. Blunto mylimosios šeimos draugė Carrie pasiūlė tuomet JAV siekusiam įsikurti atlikėjui savo būstą. „Mes tapome puikūs draugai. Grodavau jo muziką visiems draugams, kurie pas mane ateidavo, nesvarbu kokios žvaigždės tai būtų. Visuomet maniau, kad jis labai geras ir kaip žmogus, ir kaip muzikas. Tiesą sakant, aš netgi padėjau sugalvoti pavadinimą jo pirmajam albumui“, – yra sakiusi C. Fisher. Apie draugystę palankiai atsiliepia ir pats J. Bluntas: „Carrie virė man sriubą, rodė senus filmus ir prie mano kambario padėjo kartoninę savo personažo „Žvaigždžių karuose“ figūrėlę, kad ši mane apsaugotų“.