5 priežastys, kodėl valikliai su probiotikais patinka vartotojams

5 priežastys, kodėl valikliai su probiotikais patinka vartotojams
5 priežastys, kodėl valikliai su probiotikais patinka vartotojams
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
2015-04-27 10:27
AA

Guminės pirštinės ant rankų, respiratorius ant veido ir po patalpą pasklidęs aitrus cheminių medžiagų kvapas. Užkrečiamųjų ligų specialistai ruošiasi sutikti įtariamą Ebolos viruso nešiotoją? Ne, viskas kur kas paprasčiau – tai mes savaitgalį valomės namus.

Išsausėjusi ir skeldėjanti rankų oda po indų ar grindų plovimo, alerginės reakcijos ir amžinas galvos skausmas, kur suslėpti valymo priemones, kad jų nepasiektų vaikai – su šiomis problemomis susiduriame beveik visos iš mūsų.

Ar įmanoma namų ruošą „nukenksminti“, tačiau kartu ir negrįžti į promočiučių laikus, kai geriausia valymo priemonė buvo actas? Viena tokių galimybių, pasak mokslininkų mikrobiologų, yra valikliai su probiotikais, vadinamosiomis „gerosiomis bakterijomis“. Iš pradžių dažniausiai naudoti medicinoje, o vėliau – sveikatinimo produktuose, probiotikai palaipsniui įsitvirtina ne tik šaldytuve, bet ir namų ruošoje.

Lietuvoje jau galima įsigyti pačių įvairiausių valymo produktų su probiotikais – nuo indų, grindų  ar vonios kambario valiklių, iki specializuotų produktų, skirtų dėmėms bei kvapams šalinti, darbo vietoms valyti ar antialerginių preparatų.

Štai 5 priežastys, kodėl valikliai su probiotikais patinka vartotojams.

1. Natūralus efektyvumas

Viršijo lūkesčius tai, kad priemonė tikrai gerai valo“, – sako namus valikliais su probiotikais plaunanti Justina.

Valiklių su probiotikais pagrindą sudaro ne chemija, o mikrobiologija, natūraliai gamtoje egzistuojančios gerosios bakterijos.

Valiklių su probiotikais pagrindą sudaro ne chemija, o mikrobiologija, natūraliai gamtoje egzistuojančios gerosios bakterijos. Valiklių sudėtyje esantys natūralus komponentai parinkti taip, kad jų sinerginis poveikis garantuotų efektyviausią valymą. Ir tam, pasirodo, nereikalinga didelė cheminių medžiagų koncentracija.

2. Pasiekia viską

„Patiko tai, kad išvalė senas dėmes, kurių neįveikė kiti valikliai“, – įspūdžiais dalijasi Rasa.

Valiklių su probiotikais veikimo principas skiriasi nuo įprastų. Jame esančios gerosios bakterijos maitinasi purvu, dulkėmis ar maisto likučiais, taigi valant probiotikai paprasčiausiai suvalgo purvą net ir tose vietose, kurių chemikalai nepasiekia. Probiotinės medžiagos nepakeičiamos ir valant įsisenėjusias dėmes – jos skverbiasi gilyn į medžiagą, valgydamos purvą, tačiau nepakenkia audiniui.

Dar vienas valiklių su probiotikais privalumas – jų nereikia nuplauti vandeniu.

Dar vienas valiklių su probiotikais privalumas – jų nereikia nuplauti vandeniu. Išvalius su jais paviršių, gerosios bakterijos paprasčiausiai paliekamos dirbti savo darbą.

3. Ilgalaikis poveikis

„Kiekvienas kitas valymas vis lengvesnis, nes namai taip nebeužsiteršia“, – pastebi Dalia.

Palyginti su įprastomis valymo priemonėmis, kurios išlieka veiksmingos iki 4 valandų, valikliai su probiotikais, tokie kaip Lietuvos mokslininkų sukurti „Probiotic“ produktai, fizinę mikrobiologinę apsaugą užtikrina net iki 8 dienų.

Toks efektas pasiekiamas dėl skirtingo veikimo principo – po valymo probiotikais ant išvalyto paviršiaus įsikuria gerųjų bakterijų kolonijos – jos minta dulkėmis, nešvarumų dalelėmis ir kartu neleidžia ant paviršiaus kauptis patogeninėms, įvairias ligas galinčioms sukelti bakterijoms.

4. Pirštinių neprireiks

„Naudojant indų ploviklį, po plovimo nedžiūna rankų oda, nereikia papildomai teptis kremu“, – sako Jolita.

Lietuvoje atlikto vartotojų tyrimo duomenimis, pirštinės, kurias, saugant rankų odą, tenka naudoti plaunant indus ar grindis, yra vienas labiausiai moteris namų ruošoje erzinančių dalykų. Valikliai su probiotikais padeda spręsti šią bėdą.

Skaičiuojama, kad, pavyzdžiui, „Probiotic“ indų ploviklyje, cheminių medžiagų yra nuo 5 iki 10 kartų mažiau nei įprastuose plovikliuose.

Skaičiuojama, kad, pavyzdžiui, „Probiotic“ indų ploviklyje, cheminių medžiagų yra nuo 5 iki 10 kartų mažiau nei įprastuose plovikliuose.

O tai iš karto du pliusai – nekenkia rankų odai ir nėra pavojaus svečius pavaišinti „puse Mendelejevo lentelės“, jei kartais blogai perplautum indus vandeniu.

5. Tausoja valomus paviršius

„Man patinka tai, kad jie suteikia galimybę valyti daiktus, kurie valant kitomis priemonėmis būtų pažeisti“, – pabrėžia Ieva.

Daugelis mūsų baldų skausmingai reaguoja į bandymą išvalyti juos cheminėmis priemonėmis. Aukštesnės koncentracijos preparatu galima subjauroti net parketą, nekalbant jau apie stalą ar indaują. Išeitis – pirkti kiekvienam paviršiui valyti atskirą valiklį irgi neįkvepia: namai virsta valiklių sandėliuku, o ir kainuoja tai brangiai.

Todėl natūralių medžiagų pagrindu pagaminti valikliai su  probiotikais gali tapti patogiu sprendimu – bakterijos savo darbą dirba tyliai ir efektyviai, paviršiams nekenkia, o tuo pačiu valikliu galima valyti ir odinę sofą, ir medinį stalą.