5 priežastys, kodėl verta auginti kates

Katė / Fotolia nuotr.
Katė / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2015-05-06 14:44
AA

Ar kada nors pagalvojote, kodėl paglosčius murkiantį katiną, pagerėja nuotaika ir sumažėja įtampa? Norite tikėkite, norite – ne, tačiau katės murkimas turi gydančių savybių.

Įsitaisykite patogiai su knyga ir augintiniu ant kelių. Care2.com įvardija 5 priežastis, kodėl verta auginti kates namuose.

Sumažina stresą ir įtampą

Sandi Laird „Operation Kindness“ gyvūnų prieglaudos ir priežiūros direktorė sako, jog kačių savininkai turi daug geresnę psichinę sveikatą. Rūpinimasis augintiniu, švelnus katės glaustymasis ir murkimas tikrai turi raminantį poveikį.

Taip pat skaitykite: Mokslininkai: katės nemyli savo šeimininkų

Šeimos terapeutė Michelle Tapia taip pat tvirtina: jei šeima turės katę, tuomet vienišumo ir atskirtumo jausmas bus tikrai mažesnis. Be to, mažesnė tikimybė sirgti depresija.

Šeimos konsultantė Lisa Bahar dirba su žmonėmis ir moko juos atsipalaiduoti bei atsikratyti streso. Katės turėjimas – itin naudingas dalykas, nes glostant augintinį sumažėja emocinė įtampa, be to, glostymu gali mėgautis ir augintis, ir jo savininkas.

Palaiko kompaniją

Buvo padaryta išvada, jog žmonės, kurie augina kates, turi tikrai mažesnę tikimybę mirti nuo infarkto. 

Pagal tyrimą, kurį atliko Amerikos psichologų asociacija, naminiai gyvūnai suteikia socialinę ir psichologinę paramą visiems gyvūnų mylėtojams. Kelly Meister-Yetter sako, jog nedaug priežiūros reikalaujančios katės nesukels papildomo vargo ir streso. Galėsite laikyti augintinį ir mažame bute, nes katei, kitaip nei šuniui, nereikia itin didelės erdvės.

Be to, jų nereikia vedžioti į lauką, o jei ilgiau užsibūsite darbe, katė tikrai išgyvens porą valandų ir viena. Jei mėgstate vakarus leisti ant sofos, katė tikrai palaikys jums kompaniją.

Taip pat skaitykite: Kaip išnaikinti kačių šlapimo kvapą namuose?

Sumažina vienišumo jausmą ir depresiją

Kačių savininkė Pauline Ferguson teigia, jog jos augintiniai išgelbėjo ją nuo depresijos ir priminė, kad reikia džiaugtis gyvenimu. Lisa Bahar tvirtina, jog tarp katės ir jos savininko užsimezga ryšys, kuris neleidžia žmogui panirti į blogas mintis ir galvoti apie savižudybę. Juk nenorite, kad jūsų katė liktų viena, nes savimi tikrai nepasirūpins taip, kaip jūs tą padarytumėte.

Katinas / Fotolia nuotr.

Prajuokina ir pakelia nuotaiką

Tikriausiai matėte ne vieną juokingą filmuką „Youtube“, kur katės išdarinėja įvairius akrobatinius triukus, žaidžia su vaikais, slepiasi dėžėse ar kitaip išdykauja. Tikriausiai sunku būtų žiūrėti tokį vaizdo įrašą ir nesijuokti, juk bent šypseną tikrai išspaudžiate?

Taip pat skaitykite: Kačių veislės, labiausiai tinkančios šeimai

Gerina širdies veiklą

Minesotos universiteto tyrimas išaiškino, jog žmonėms, kurie neaugino kačių, mirti nuo širdies smūgio buvo 40 kartų didesnė tikimybė nei tiems, kurie augino šiuos pūkuotus augintinius. Tyrimo metu 5,8 proc. žmonių, neturėjusių kačių, mirė būtent nuo širdies smūgio, o kačių savininkų mirė tik 3,4 proc. Buvo padaryta išvada, jog žmonės, kurie augina kates, turi tikrai mažesnę tikimybę mirti nuo infarkto.

Galbūt laikas apsilankyti gyvūnų priglaudoje ir įsigyti naują draugą?