Ir vėl pirmadienis. Gal metas dietai?

Dieta / Fotolia nuotr.
Dieta / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kaip gerai būtų, jei nusprendus sulieknėti, tereikėtų paspausti stebuklingą mygtuką ir viskas stotų į savo vietas. Deja, bet kokios dietos laikymasis yra kasdieniai klausimai, dvejonės ir sprendimai. Kad būtų lengviau, atsispirkite pagundai daryti penkias esmines klaidas.

Neišbraukite iš raciono produkto ir visos jų grupės. Jei nusprendę palengvėti keliais kilogramais nutarėte atsisveikinti su angliavandeniais ar riebalais, gali būti, kad svoris nekris, o gal jo net priaugsite. Jokių maisto produktų visiškai išbraukti ir valgiaraščio negalima, nebent esate jiems alergiški. Anot psichologų, toks savęs ribojimas yra žalingas. Draudžiami produktai ima atrodyti itin patraukliai, jų nuolat norisi, todėl sunkiau save kontroliuoti.

Draudžiami produktai ima atrodyti itin patraukliai, jų nuolat norisi, todėl sunkiau save kontroliuoti.

Galiausiai palūžtama ir vienu kartu suvalgomos net kelios porcijos riebaus ar saldaus maisto. Norėdami to išvengti nuodėmingiausius produktus tik apribokite. Pavyzdžiui, leiskite sau suvalgyti tik vieną šokolado plytelę per savaitę, o bulvių traškučiais vaišinkitės tik kartą ar du per mėnesį, kai kur nors svečiuositės arba patys rengsite vakarėlį.

Neignoruokite alkio. Jei sugalvojote laikykis interneto platybėse rastos dietos su minimalistiniu valgiaraščiu kiek ir kokių maisto produktų valgyti kasdien, tuoj pat meskite šią mintį iš galvos. Kokia nauda iš dietos, jei suvalgę ryte neriebaus jogurto indelį už pusvalandžio jausite nežmonišką alkį? Sėkmingai sulieknėti ir nebegrįžti prie netenkinusio svorio galima tik visam laikui pakeitus mitybos įpročius. Tik pagalvokite, kiek laiko ištversite nuolat urzgiantį pilvą? Savaitę, mėnesį, du? Jei norite iš tiesų sulieknėti, kreipkitės į mitybos specialistus, kad pagal jūsų ūgį, fizinį aktyvumą, amžių ir kitus svarbius duomenis būtų sudarytas individualus sveikos mitybos planas. Maitindamiesi pagal jį jausitės sotūs, o kilogramai tirps.

Nekeiskite visko iškart. Blogiausia, ką galite padaryti – tai iš tiesų nuo pirmadienio pakeisti savo gyvenimą – staiga imti maitintis tik sveikai ir sportuoti tris kartus per savaitę. Ilgai netempsite, nes netinkami įpročiai neatsirado per vieną naktį, taip neatsiras ir teigiami – nebent labai trumpam laikui. Teisingus mitybos ir aktyvaus gyvenimo įpročius suformuokite pamažu. Pradėkite atsisakydami vėlyvos vakarienės arba sumažindami į kavą ar arbatą dedamo cukraus kiekį. Per dieną išgerkite bent 2 l vandens. Sumažinkite porcijas. Iki artimiausios parduotuvės keliaukite pėsčiomis. Savaitgalį išeikite su namiškiais ar draugais pasivaikščioti.

Neleiskite naujam gyvenimo būdui užvaldyti viso laiko. Siekis sulieknėti dažnai virsta tam tikra manija. Sveikiems pusryčiams ir pietums (jei dirbate ne namuose) paruošti reikia papildomo laiko. Dažnai pasiryžusiems keisti gyvenimo būdą sunku atrasti valandėlę ar daugiau kasdienėje rutinoje, todėl sveikai maitinamasi miego sąskaita. Paradoksalu, tačiau sveiki pusryčiai ir pietūs menkai prisidės prie lieknėjimo plano, jei negausite pakankamai miego. Kai miegame nepakankamą valandų skaičių, nespėjame pagaminti laimės hormonų, kurie taip pat atsakingi už sotumo jausmą. Apskaičiuota, kad prastai pailsėję žmonės per dieną suvartoja iki 400 kcal daugiau!

Nesirinkite jums nemielų sporto šakų. Žinoma, bėgiodami sudeginsite daugiau kalorijų, nei praktikuodami jogą, tačiau jei jūs negalite pakęsti bėgiojimo, kaip manote, kiek laiko tuo užsiimsite? Norint, kad fizinė veikla taptų kasdienybė, reikia rasti tokią, kuri džiugina. Gal jums patinka stalo tenisas, o gal mėgstate čiuožti pačiūžomis, o gal mėtyti į krepšį ar plaukioti baseine? Bet koks fizinis aktyvumas degina kalorijas, stangrina raumenis ir gerina savijautą, tai kam mankštinti per prievartą?