5 taisyklės, kaip rengtis keičiantis svoriui
Nebūsiu senamadiška, siūlydama sulieknėti pavasariui artėjant – save mylėti svarbiau, o mūsų kūnai keičiasi nepaisydami sezonų. Tokių, kurios sugeba išlaikyti tą patį svorį per visą gyvenimą, yra nedaug.
Nėštumai, stresai, medikamentai, amžius ir dar milijonas priežasčių koreguoja kūno linijas, o mėgstamo stiliaus drabužiai ima negulėti taip, kaip tikimės, nesvarbu – plius centimetrai ar minus. Visgi siūlyčiau studijų laikų „XXS“ džinsus suspenduoti neribotam laikui – jie neprideda nė lašo pasitikėjimo savimi ir meilės kūnui tokiam, koks yra dabar.
Žinodamos save ir savo kūną, galime sukaupti tokį garderobą, kuriam negalioja svarstyklių skaičiai ir kuris puošia kiekvieną vingį.
Penkios taisyklės, kurios padės sukurti lankstesnį garderobą pereinamaisiais svorio laikotarpiais:
1. Atsisakykite drabužių, kurie kelia sąžinės priekaištus, verčia lyginti save su kitomis ir nebetinka. Jų nebūtina išmesti ar vežti į labdarą, iš kurios tik 15 procentų drabužių tampa reikalingais. Pinterestas lūžta nuo idėjų, kaip panaudoti senus drabužius – trikotažo marškinėliai tampa durų kilimėliais, suknelių audiniai – pagalvėlių užvalkalais, o megztiniai – įspūdingais ir šiltais užklotais.
2. Pereinamieji drabužiai. Tai drabužiai, tinkamiausi, kai svoris ženkliai keičiasi, pavyzdžiui, nėštumo laikotarpiu – su koreguojamu juosmeniu, elastanu, ir gali paslėpti tai, ko nenorime rodyti. Tokie drabužiai yra:
Sumetamos suknelės, sumetami marškiniai ir sijonai, kimono stiliaus švarkai – nors visi labai aktualūs šiuolaikinėje madoje, jie niekada iš esmės ir nebuvo nemadingi, būtent dėl savo nekonfliktiškumo skirtingoms kūno formoms.
Tiesaus silueto suknelės ir tunikos – jos neakcentuoja vingių ir yra kaip baltas popieriaus lapas: gali būti raštuotos, mėgstamiausių spalvų, derinamos su puikiausiais aksesuarais. Svarbu audinys – kimbantys prie kūno audiniai nepuošia jokio kūno.
Trikotažas ir audiniai su elastanu. Jų patogumo aprašinėti nereikia, o puikus vaizdas garantuotas tol, kol audiniai neįsikasa į odą. Struktūriškesnį prigludusį siluetą suteikia kieti trikotažai, kurie turi koreguojamųjų savybių (ponte de roma tvirti trikotažai – gali būti šilko, medvilnės, viskozės, poliesterio ir maišytų pluoštų).
Kelnių juosmuo su guma. Nors skamba kaip keiksmažodis, tačiau modernios kelnės dažniausiai yra su guma tik nugaros dalyje, o priekis niekuo nesiskiria nuo struktūriškų kelnių. Kaip bebūtų, marškinius dažniausiai vilkime užleistus ant kelnių arba sluoksniuojame taip, kad nugara retai matoma.
3. Paltai ir švarkai taip paprastai neišaugami, tad juos drąsiai derinkite atsegtus. Kai svoris mažėja – sujuoskite įspūdingu diržu, pavyzdžiui, korsetiniu.
4. Neinvestuokite į brangius drabužius, kol nujaučiate, kad svoris dar keisis, o geriau susidraugaukite su siuvėju, kuris įims ir išleis siūles, kur reikės.
5. Aksesuarai. Jiems negalioja jokie figūros pokyčiai, tad jų gali būti tiek, kiek norisi – svarbu, kad jaustumėtės pasitikinti savimi.