5 tibetiečių gydytojos patarimai moterims
Kaip puoselėti sveikatą? Kaip geriau jaustis? Apie tai kalba Tibeto medicinos gydytoja Dr. Phuntsog Wangmo.
Ji išskiria tam tikrus dalykus, į kuriuos pataria atkreipti dėmesį, rašoma goodhouse.ru.
Klausykite savo kūno ritmų
Mūsų organizmą galima palyginti su automobiliu – jaunystėje mes galime pasiekti tiesiog žaibišką greitį, nuolat spausdami greičio pedalą, tačiau jeigu nepakeisime savo požiūrio į sveikatą, tuomet galime „subyrėti“.
Jauni žmonės dažnai nepamąsto apie netinkamo gyvenimo būdo, nesveikos mitybos pasekmes. Taip pat dažnai sėdime prie kompiuterio, lengvai pasiduodame informacinių šiukšlių srautui, o visa tai atsiliepia tuo, kad net kai miegame, mūsų kūnas labai įsitempęs, negali atsipalaiduoti.
Žmogus jaučia stiprų prisirišimo jausmą, mūsų protas vis kažko ieško, tačiau niekaip negali tapti pilnu ir pasotintu. Pavyzdžiui, jeigu žmogui karšta, jis ieškos šalčio, radęs šaltį – karščio. Jis niekaip negali sustoti ir negali pasakyti, kad jaučia pasitenkinimą. Tibeto medicina jau nuo pat vaikystės skatina stebėti savo mitybą bei dienotvarkę.
Šaltuoju metu renkitės šilčiau
Pakankamai šilti drabužiai – svarbus akcentas, ypač moterims, kadangi dėl peršalimo galima sulaukti sveikatos problemų, susijusių su inkstais, reprodukcine sistema.
Dažnas ligos pranašas – tai netinkama apranga, kai rengiamasi lengvais drabužiais, šalti gėrimai. O jeigu dar mėgstate dažnai valgyti produktus, kurie yra šaltos prigimties, pavyzdžiui, grikiai, bulvės, tuomet pajausite tam tikrus sutrikimus. Tai gali pasireikšti suardyta energija, nervingumu, negebėjimu susikaupti, nemiga, nestabiliomis emocijomis, pilvo skausmais.
Kurkite laimę iš mažų dalykų
Kai aš atvykau į Ameriką, prie manęs prieidavo gražios, jaunos moterys, kurios skųsdavosi, kad jas kamuoja depresija, nerimas, bloga savijauta. Aš negalėdavau suprasti, kodėl? Kaip taip įmanoma? Iš pradžių maniau, kad aš jas neteisingai suprantu, kad jos iš manęs juokiasi – juk tos moterys gyvena ramų ir komfortišką gyvenimą. Ir tik ilgainiui supratau, kur šių moterų problema: kuo daugiau turima daiktų, tuo daugiau kančių, tuo daugiau priežasčių jaudintis.
TAIP PAT SKAITYKITE: 5 minučių technika sumažins stresą perpus
Tibeto medicina pataria kiekvieną dieną suvokti, ką reiškia gyvenimas, kur tikrosios vertybės. Gyvenimas – tai ne vienas skonis, tai viskas kokteilis.
Tibete mes kalbame: netgi paukščių karalius, kuris skraido labai aukštai, turi šešėlį ir jis visada su juo, kur tik jis beskristų. Mūsų sąmonė visada su mumis. Kai tik suvokiate gyvenimo vertybes, jūs nustojate dalyvauti beprotiškose lenktynėse, kur kažkodėl renkate taškus.
Kai tik suvokiate gyvenimo vertybes, jūs nustojate dalyvauti beprotiškose lenktynėse, kur kažkodėl renkate taškus.
Nėra jokių gėrio ir blogio standartų, nes vienam koks nors įvykis geras, o kitam blogas. Kai jaučiatės nelaimingi, tai yra blogai, o gerai, kai jaučiatės laimingi. Aš kreipiuosi į pacientes su prašymu atrasti vidinę šviesą. Ir kai žmonės mato šitą šviesą sieloje, galima išsigydyti net sunkiausias baimes.
Pradėkite rytą nuo tokių minčių: „Aš sveika, mano šalyje viskas gerai, mano namai šilti, esu apsupta mylimų žmonių, mes turime, ką valgyti“. Tokia dienos pradžia kiekvienam žmogui padės tapti ramesniu ir dėkingu.
Neatsisakykite savęs rūpindamosi šeima
Moterys daugelyje šalių labiau nei vyrai prisirišusios prie šeimos vertybių. Daugeliui jų pagrindinis tikslas – sukurti šeimą ir rūpintis, kad joje viskas būtų gerai, visi būtų laimingi ir sveiki. Tačiau galvoti tik apie namus kiekvieną minutę, jaudintis dėl kiekvienos vaikų smulkmenos gali tapti ne itin sveiku ir dėkingu reikalu. Nereikėtų atsisakyti savęs dėl šeimos.
Rūpinkitės vidiniu grožiu
Tikrasis moters grožis – tai jos charakteris. Tibete mes kalbame, kad moteris – tai saulės energija. Kai saulė pateka, lapai prasiskleidžia, viskas sužydi, nes saulė turi galią dovanoti gyvenimą. Saulės energija – tai užuojauta, gėris, ir tai yra moters grožis. Kai mes pykstame ir pasiduodame stresui, grožio nesimato. Stenkitės išlikti saulėtos nuotaikos – tam gali padėti ir tibetietiškas masažas. Svarbu išlaikyti emocinę ir psichologinę harmoniją.
TAIP PAT SKAITYKITE: 5 jauninantys ir energijos teikiantys Tibeto pratimai