50-metį švenčianti fotografė Jurga Anusauskienė: „Pasaulinė situacija pakoregavo planus“

Jurga Anusauskienė su sūnumi Haroldu ir dukra Evelina/Asmeninio archyvo nuotr.
Jurga Anusauskienė su sūnumi Haroldu ir dukra Evelina/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-04-30 09:37
AA

Žinoma fotomenininkė, trijų vaikų mama Jurga Anusauskienė (50) šiandien švenčia savo jubiliejų. Dar šių metų pradžioje įspūdingais kadrais iš Los Andželo pasidalinusi moteris tiesiog švyti grožiu, energija ir pasitikėjimu savimi. Tiesa, dėl pandemijos pasaulyje jos šeimai teko keisti gimtadienio planus. Visgi, pozityvumo nestokojanti Jurga teigia, jog net šiuo sudėtingu galime atrasti būdų pasidžiaugti vieni kitais ir pabūti kartu.

Apie jubiliejines nuotaikas bei artėjančią motinos dieną – Žmonės.lt pokalbis su Jurga Anusauskiene.

Jurga, kokie jūsų planai šiandien? Kaip žadate sutikti jubiliejų?

Gimtadienį švęsiu namuose. Pasaulinė situacija, deja, kiek pakoregavo mūsų planus. Specialiai į mano gimtadienį turėjo atskristi mano angelas (dukra Evelina Anusauskaitė-Young) iš Los Andželo. Tad šį kartą su vyru ji sveikins mane nuotoliniu būdu.

Jurga Anusauskienė (24 nuotr.)
+18

Turbūt jau esate numačiusi ne vieną virtualų susitikimą?

Taip, su dukra jau esame susiplanavusios laiką nuo pat ryto. Dėl didelio laiko skirtumo pokalbius mums tenka planuotis iš anksto. Tačiau nuotoliniu bendraujame jau ne vienerius metus. Be to, šeimoje labai branginame ir puoselėjame artumo jausmą.

Kaip tik per šias Velykas turėjome smagų virtualų pasibuvimą kartu. Visi pasijungėme iš skirtingų erdvių, dažėme margučius – buvo be galo gera ir linksma. Šiandien gal to ir nekartosime, tačiau su Lietuvoje esančiais žmonėmis bendrausime telefonu.

Velykų šventimas Jurgos Anusauskienės šeimoje/ Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip sekasi Evelinai? Kokia situacija Los Andžele?

Kiek susidariau įspūdį iš mūsų pokalbių, situacija visose Jungtinės Amerikos Valstijose daugeliu aspektų yra ženkliai blogesnė nei pas mus. Ten – ir daug daugiau sergančių, ir sunkiau kontroliuoti padėtį. Visgi, pati Evelina su Adamu laikosi šauniai, viskas tvarkoje. Jie labai atsakingai saugojasi, laikosi visų reikalingų rekomendacijų.

Žinoma, darbinė jų abiejų veikla šiuo metu yra pilnai sustabdyta, turbūt, kaip ir daugelio. Tačiau jie labai aktyviai gyveno iki tol, tad dabar džiaugiasi tuo laiku ir buvimu kartu, kurio anksčiau gal ir negalėjo skirti tiek, kiek norisi. Be to, Los Andžele daug šiltesnis, malonesnis klimatas, o tai savaime palaiko pozityvią nuotaiką.

Įmanoma prognozuoti, kada pavyks susimatyti visiems gyvai?

Dabar dar tikrai negalime nieko prognozuoti. Lietuvoje lyg ir viskas dėliojasi palankiai, bet JAV piko dar nepasiekė. Kol kas nežinia, kuriam laikotarpiui kelionės bus sustabdytos. Belieka tik sekti situaciją ir laukti.

Jurga Anusauskienė ir Evelina Young/ Asmeninio archyvo nuotr.

Sekmadienį švęsime Motinos dieną. Ką jums reiškia šis laikas? Kaip žadate pasveikinti savo mamą?

Motinos diena man yra be galo brangi šventė. Su mama turime gražią ilgametę tradiciją – aš jai paskambinu ir dainuoju tokią vaikišką dainelę (juokiasi). Jai esu be galo dėkinga, pirmiausia, už tai, kad ji mane išmokė mylėti. Su didele atsakomybe stengiuosi šią patirtį perduoti ir savo vaikams. Kai matau, kaip mes visi, jau trys kartos, bendraujame, suprantu, kad man pavyko tai padaryti, ir tas labai džiugina.

Jurga Anusauskienė su mamyte Beata/ Asmeninio archyvo nuotr.

Ko norėtumėte palinkėti šeimoms, kurios šiais metais negalės paminėti šios šventės kartu?

Šiuo metu visame pasaulyje vyksta didelė vertybių inventorizacija. Galbūt daug kas tik dabar pajuto ir susimąstė, kaip norėtų pamatyti, apkabinti savo artimąjį. Manau, kad šią patirtį reikia priimti kaip įžvalgą, jog svarbu branginti tai, ką turime. Kai manęs žurnalistai dažnai klausia, kas yra jūsų pozityvumo šaltinis, atsakau, jog manyje jis atsirado būtent po didelių lūžių ir išgyvenimų.

Noras džiaugtis nekyla savaime, manau, kad to reikia mokytis. Galiausiai, kiekvienoje situacijoje esame laisvi rinktis – ar liūdėsime, ar džiaugsimės. Taigi, norisi palinkėti visiems, kad šią naują patirtį priimtume su išmintimi, atrasdami džiaugsmą ir gyvenimą čia ir dabar.