Žymusis meteorologas, astrologas, orų pranešėjas Naglis Šulija rugpjūčio 13 dieną mini savo 56-ąjį gimtadienį. Kiekvieną dieną dangų analizuojantis Naglis portalui Žmonės.lt atskleidė, ką žvaigždės reiškia jo gyvenime, pasidalijo gausiu šios vasaros derliumi, užaugusiu namų darželyje ir papasakojo, kodėl pasitaiko klaidingų orų prognozių.
Pernai per savo 55-ąjį gimtadienį nukritote nuo kopėčių ir patyrėte rimtą pėdos traumą. Spėjote pagyti?
Negaliu sakyti, kad koja visiškai sugijo, bet tikiuosi, kad artimiausiu metu ant jos stovėdamas jausiuosi visiškai tvirtai. Pėdų trauma yra specifinė – reabilitacija užtrunka itin ilgai. Nors gydytojai buvo įspėję, kad užtruks, kol koja visiškai sugis, tikrai netikėjau, kad nors ir menkus traumos padarinius jausiu pasitikdamas ir 56-uosius metus. Vis dėlto tikiuosi, kad netrukus galėsiu sugrįžti į sportą.
Nepaisant kojos traumos, kokie buvo pastarieji metai?
Daugeliui šie metai buvo sudėtingi. Tačiau mums su šeima nepaprastai pasisekė, kad gyvename ne mieste, o priemiesčio namelyje su sodu ir darželiu priešakyje. Savo mintis nukreipdavau žvalgydamasis į dangų ar atlikdamas tam tikrus ūkio darbus. Manau, būtent buvimas gamtoje padėjo lengviau išgyventi pastaruosius įvykius.
Jeigu kepdamas kiaušinienę kiaušinį muši ne į keptuvės kraštą, o į rankeną – joks horoskopas nepadės.
Esate labiau miesto ar kaimo žmogus?
Nors myliu gamtą, kaimo žmogumi mane vadinti sunku. Manau, nereiktų skirstyti „tas ar tas“, apie save pasakyčiau – ir miesto, ir priemiesčio žmogus (šypsosi).
Minėjote ūkio darbus. Sodininkystė, daržininkystė – jums tai nesvetima?
Kapstinėjimasis darže man yra pati geriausia terapija. Lauko darbai leidžia atsipalaiduoti ir pabėgti nuo slogių minčių ar kokių nors rūpesčių.
Pavyzdžiui, šį pavasarį daug dirbau su uogakrūmiais, todėl dabar galiu pasidžiaugti gausiu agrastų, serbentų derliumi. Taip pat stebėjau, kaip gražiai sode žydėjo obelys, kurių vaisiai jau visai netrukus pareikalaus dėmesio ir laiko.
Galbūt polinkis prisiliesti prie gamtos siejasi ir su jūsų profesija? Papasakokite, kaip ėmėtės tyrinėti dangų ir nusprendėte tapti meteorologu, o vėliau astrologu.
Užaugau lituanistų ir biologų šeimoje, todėl gamta man visada buvo labai artima. Pirmiausia studijavau meteorologiją, vėliau pradėjau domėtis astrologija. Kartais galvoju, kad ne aš suradau astrologiją, o ji mane. Ir visa tai nutiko netikėtai, ne kur kitur, o virtuvėje.
Prieš 30 metų sėdėdamas toje virtuvėje susipažinau su vienu žmogumi, kuris domėjosi astrologija ir pasidalijo savo žiniomis. Buvau jaunas, pajutau norą pasigilinti, o įsitikinęs, kad žvaigždžių sistema veikia, savo gyvenimą paskyriau būtent tam.
Dabar tai man – ne darbas, o gyvenimo būdas. Astrologas esu darže, namie, parduotuvėje, gatvėje, pirtyje. Nuolatos stebiu, kas vyksta ir dėl kokių priežasčių vyksta būtent taip.
Kai pradėjote domėtis žvaigždėmis, ar savo gyvenimo sprendimus priimdavote vadovaudamasis jomis?
Kai kuriuos, tačiau ne visus. Matote, yra riba tarp astrologijos ir sveiko proto. Santykį tarp sveiko proto ir astrologijos kažkada labai gerai apbūdino žmogus, pateikęs sparnuotą, bet tuo pačiu taiklią frazę: „Jeigu kepdamas kiaušinienę kiaušinį muši ne į keptuvės kraštą, o į rankeną – joks horoskopas nepadės“.
Jei nėra racionalaus mąstymo, horoskopas tikrai jums nesudėlios gyvenimo. Taigi, astrologija pastaruosius penkis tūkstančius metų buvo ir dar tiek pat bus kaip pagalba žmonių gyvenime, bet ne vietoje jo.
Su astrologija jūs jau 30 metų. Išmokote viską, ar dar yra kur tobulėti?
Astrologiją sudaro du dalykai – matematika ir interpretacija. Matematinė pusė nagrinėja zodiako rato laipsnius, kokiu kampu planeta stovi viena į kitą ir t.t. O toliau jau žaidžia interpretacija – ką visos tos matematinės lygtys reiškia. Skaičiavimus išmokti yra lengviau, tačiau mokėti suprasti, ką visą tai reiškia, užtrunka gana ilgai, kadangi astrologo praktika kaupiasi labai lėtai. Praėjus trisdešimčiai metų galiu pasakyti, kad kai ką jau žinau, tačiau dar yra daug dalykų, kuriuos norėčiau išsiaiškinti.
Meterologo darbe pasitaiko klaidingų orų prognozių. Tai reiškia, kad tobulėti dar yra kur ir šioje srityje?
Manau, kad neklysta tik Dievas. Žmogų dažniausiai apibūdina ne jo klaidos, o jo reakcija į jas. Klaidų daro ir meteorologai, ir sportininkai, ir politikai, ir visi kiti. Skirtumas tik tas, kad į jas reaguojame skirtingai – bėgame nuo jų arba pripažįstame. Dirbant meteorologu klaidų pasitaiko neretai, todėl suklydus svarbiausia į tai atkreipti dėmesį ir įsigilinti, kurioje būtent vietoje padaryta klaida ir kaip to išvengti ateityje.
Jūsų portfolio papildo dar viena veikla – orų prognozę pristatote TV3 žiūrovams, esate teisėjavęs „Lietuvos talentuose“. Televizija jums artima, kaip ir dangus?
Mano pirmieji pasirodymai televizijoje prasidėjo dar 90-aisiais. Žinoma, buvo įvairių pertraukų ir skirtingų žiniasklaidos kanalų, tačiau visada teikiau informaciją, kurią sugebu surinkti geriausiai – rengiau bei pranešinėjau orų prognozes. O 2017 m. netikėtai sulaukiau pasiūlymo tapti šou „Lietuvos talentai“ teisėju. Džiaugiuosi, kad pasinaudojau šia galimybe, tačiau nežinau, ar norėčiau pakartoti. Manau, man geriau sekasi komentuoti dangų, o ne talentus (šypsosi).
Kaip palydėsite vasarą – toliau stebint dangų ir užsiimant sodo darbais?
Su šeima išvyksime pakeliauti po Lietuvą, o kadangi namuose pilna veiklos, sugrįžę ja ir užsiimsime. Tiesa, neseniai lankėmės Kroatijoje ir ten buriavome jachta. Kadangi artimiausiu metu išvykti svetur tikriausiai nebepavyks, tikiuosi, dar šią vasarą buriuoti Baltijos jūroje.