6 garderobo elementai, padėsiantys atrodyti lieknesnėms

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Ir – jei tai aktualu – aukštesnėms. Nieko pirkti nereikės – greičiausiai daugumą elementų savo spintoje jau turite, reikia tik atkreipti dėmesį, kokią mozaiką iš jų dėliojate. O kai kuri informacija gal bus ir nauja!

1. Prigludusi suknelė 

Tikriausiai girdėjote rekomendaciją, kad didesnėms moterims reikėtų vengti ir pernelyg apdribusių, ir itin aptemptų siluetų. Tačiau tinkamai prigludusi suknelė – tikra stebukladarė. Ta suknelė turėtų būti iki kelių ar juos dengti, jei, kaip ir Coco Chanel, tikite, jog keliai – negražiausia moters kūno dalis. Siluetas – nei per laisvas, nei pernelyg prigludęs. Pirmenybė – tamsiai spalvai. Iškirptė – V formos (pailgina kaklą ir visa figūra atrodo ištempta – tokį pat efektą turi marškiniai ar palaidinės su tokia iškirpte ar ilgas vėrinys su pakabuku). Audinys – matinis (blizgesys optiškai didina). Jei reikia, pasinaudokite figūrą formuojančiais apatiniais.   

Poppy Delevingne / „Scanpix“ nuotr.
Poppy Delevingne / „Scanpix“ nuotr.

2. Pieštuko formos sijonas 

Taip – ir jis, nors dažnai tikima, kad šis drabužis – tik lieknutėms. Nieko panašaus: svarbu pasirinkti tinkamą ilgį – paprastai šiek tiek virš kelių ar žemiau jų. Idealių kojų savininkės gali rinktis ir mini. Tačiau – būkime sąžiningos – toli gražu ne visos jomis apdovanotos, o per trumpas sijonas gali dar labiau suploti figūrą ir pabrėžti jos trūkumus. Per ilgas – taip pat nepapuoš, todėl turėkite kantrybės ir paėmusios audinio gabalą bei smeigtukų atsistokite prieš veidrodį ir atraskite savo ilgį. Patikrinkite, ar sijonas ne per siauras: jūs turite pajėgti atsisėsti, o stovint apie klubus neturi matytis horizontalių raukšlių. 

Poppy Delevingne / „Scanpix“ nuotr.

3. Vienaeilis švarkas 

Venkite dukslių audinių, verčiau rinkitės gabardiną ar kašmyrą, plonytę vilną.

Jis turi idealiai atitikti figūrą – kaip ir kalbant apie suknelę, ir per daug aptemptas, ir per daug laisvas siluetas nebus efektingas. Jei tokio nerandate parduotuvėje, susiraskite siuvėją, kuri sugebės pritaikyti standartinį modelį jūsų figūros ypatumams. Venkite dukslių audinių, verčiau rinkitės gabardiną ar kašmyrą, plonytę vilną. Vėlgi – pirmenybė V formos iškirptei, nedideliems atlapams. Dėmesio! Saga turi būti lengvai susegama ir neišversti krūtinės. Rankovės – ilgos arba trijų ketvirčių: trumpas palikite mados istorijos juodiesiems puslapiams. Gerai pasiūtas švarkas užmaskuos ir figūros trūkumus – pvz., pūpsantį pilvą. 

Poppy Delevingne / „Scanpix“ nuotr.

4. Tiesūs džinsai 

Kad ir kaip su senais gerais džinsais mėgintų eksperimentuoti dizaineriai, mums, netobulosioms, aktualiausias variantas – tiesus klasikinis siluetas, tamsi spalva (nebūtinai juoda – kodėl neišmėginus taurios pilkos, asfalto ar tamsiai mėlynos). Tabu – trynimai ir šviesinimai, inkrustacijos Swarovski ir kitokia perdėta puošyba, horizontalūs plėšymai ir ryškios spalvos (jos iš esmės gražu ir gerai, tačiau juk mes kalbame apie lieknumo efektą!). 2–4 proc. elastano – irgi tai, ko reikia. Kišenės – geriausia – penketas klasikinių, nekrentančių į akis. Guma vietoj klasikinio diržo – ne jūsų variantas (tas pats galioja ir kelnėms). Kuo mažiau nereikalingų raukšlių – tuo gražiau jums ir aplinkinių akims.   

Poppy Delevingne / „Scanpix“ nuotr.

5. Elegantiški aukštakulniai 

Jei jūsų tikslams – atrodyti lieknesnėms – sunku rasti tinkamesnį avalynės modelį. Pailginta ir smaila noselė, plonas kulnelis, grakšti iškirptė – viskas veikia mūsų naudai. Geriausia spalva? Neatrasi nieko naujo – juoda, kuri dera kone prie visko, ir pati vizualiai lieknina. Kitos tamsios spalvos – tamsiai mėlyna, marsalos ar baklažanų – taip pat geras pasirinkimas. Kitas variantas – aukštakulniai, kurių atspalvis maksimaliai atitinka jūsų odos toną. Arba, jei dėvite pėdkelnes, batelius irgi rinkitės kuo panašesnės spalvos. Kojos atrodys begalinio ilgio, o figūra – lieknesnė.  

Poppy Delevingne / „Scanpix“ nuotr.

6. Rankinė, laikoma rankoje

Norinčioms atrodyti liekniau reikėtų rinktis vidutinio dydžio, aiškios struktūros rankinės modelį su trumpomis rankenomis, už kurių ji ir nešama.

Netinkamai pasirinktas šis aksesuaras gali pridėti papildomų centimetrų ir kilogramų! Jei rankena pernelyg trumpa, o rankinė įsitaisiusi kažkur po pažastimi, – krūtinė atrodys didesnė – o tai ne visada privalumas. Maskatuojanti ant sulenktos alkūnės – išplatina talija. Lygiai tokį pat efektą turi rankinė su ilga rankena, permesta įstrižai per krūtinę, vadinamoji crossbody.

Seka aiški: rankinė – itin stiprus vizualus akcentas. Norinčioms atrodyti liekniau reikėti rinktis vidutinio dydžio, aiškios struktūros rankinės modelį su trumpomis rankenomis, už kurių ji ir nešama. Šitaip rankinė atsiduria toliau nuo kūno ir nepritraukia akies ten, kur neturėtų. 

Poppy Delevingne / „Scanpix“ nuotr.
Skaitykite daugiau