6 gudrybės, kaip pažadinti savyje prancūzaitę
Apie prancūzių žavesį ir stiliaus jausmą sklinda legendos. Nors virsti tikromis prancūzėmis negalime (o ir nereikia), o ir tų „tikrųjų prancūzių“ likę nedaug, bet pamėginti pažaisti ir pažadinti savyje prancūzaitę gali būti smagu!
1. „Ne“ tobulumui
Pagrindinė prancūziška taisyklė – turite atrodyti šiek tiek netvarkingos ir susitaršiusios. „Apie moterį, kuri atrodo dailiai, bet ne tobulai, galime galvoti, kad jai svarbesnė ne išvaizda, o kiti, rimtesni dalykai“, – „Vogue“ portalui teigia Valerie Macaulay, viena iš drabužių kompanijos „La Ligne“ įkūrėjų.
Ieškodama įkvėpimo, Valerie mėgsta pasivaikščioti Marė kvartale Paryžiuje ir stebėti vietines prancūzaites: „Šiais laikais visos stengiamės atrodyti puikiai, turėti nuostabius plaukus, dantis ir odą, bet Prancūzijoje tai, kas netobula, yra gražu. Jūsų plaukai netobulai tiesūs? Turite strazdanų ir raukšlelių? Na ir šaunu!“
2. Natūralus makiažas
„Atrodyti gaiviai labai svarbu, o šį efektą suteikia minimalus – kuo natūralesnis – makiažas. Be to, prancūzės sensta oriai, pernelyg nesistengdamos išsaugoti jaunystę. Svarbu pasitikėti savo oda ir nedidelius trūkumus paversti privalumais – arba bent jau nesistengti jų maskuoti storu pudros sluoksniu. Bet jei jaudinatės dėl tamsių paakių, nesukite galvos ir paslėpkite juos maskuojamąja priemone“, – pataria Valerie Macaulay.
3. Raudonos lūpos
„Jeigu pasipuošiate, akcentuokite lūpas: idealu – raudonais lūpų dažais. Ruošdamasi į vakarėlį, į delninukę įsimetu tik banko kortelę ir lūpų dažus. Raudonos lūpos ir delninukė – pagrindiniai aksesuarai. Prancūzės vadovaujasi „mažiau yra daugiau“ taisykle – jų niekada nepamatysite padauginusių aksesuarų“, – sako Valerie.
Beje, jei jau kalbame apie stilių, dizaineriai jaučia ypatingą trauką dryželiams, mat šie šiek tiek primena Coco Chanel, šiek tiek – prancūzus jūrininkus ir nedidelius žvejų kaimelius. Dryželiai itin neutralūs – galite derinti juos su gėlių ar gyvūnų motyvais ir vis tiek būti stilingos.
4. Asmeniški papuošalai
Prancūzės renkasi paprastus, dailius ir asmeniškus papuošalus. Sakoma, kad jaukūs mažmožiai su inicialais, primenantys vaikiną, geriausią draugę ar tiesiog paveldėti, keliaujantys iš kartos į kartą, – itin europietiška (drauge ir prancūziška) tradicija.
5. Balti marškiniai
„Prieš kelerius metus, kurdama savo pirmąją kolekciją, lankiausi Paryžiuje. Pamenu, kad atkreipiau dėmesį į merginą – ji mynė dviratį ir atrodė labai stilinga, – prisimena Valerie. – Jos išvaizdoje viskas derėjo, drabužių pasirinkimas atrodė ir madingas, ir praktiškas. Pamenu, tada pagalvojau, kad privalau pasiūti tokius marškinius.“
Vis dėlto griežtai prancūziško marškinių modelio nėra – svarbiau tai, kaip jis dėvimas. Marškinius derėtų šiek tiek daugiau, nei įprasta, prasegti, iš pažiūros netvarkingai sukišti juos į kelnes ar sijoną, atraitoti rankoves. Variantų – ne vienas, tereikia atrasti savąjį.
6. „Kito ryto“ šukuosena
„Prancūzės atrodo taip, lyg niekada nebūtų girdėjusios apie plaukų džiovintuvą, – juokiasi Valerie. – Jų plaukai atrodo ir netvarkingi, ir seksualūs – tarsi ką tik būtų išsiritusios iš lovos ar važiavusios motociklu be šalmo.“ Tad kitą sykį, kai svarstysite, ką čia nuveikus su „lyg ir šampūno prašančiais“ plaukais, įkvėpimo semkitės iš Jane Birkin ar Brigitte Bardot. Ar – prancūziškų mados namų „Dior“.