6 klausimai, kuriuos turite sau užduoti, jei susitikinėjate su bendradarbiu

Bendradarbiai / Shutterstock nuotr.
Bendradarbiai / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Kai kiekvieną dieną dirbate šalia patrauklaus asmens, labai tikėtina, kad kils kibirkštys. Tai yra normalu, nes esame žmonės ir kai kuriems dalykams atsispirti sunku. Tačiau įsimylėti bendradarbį yra keblus dalykas tiek žvelgiant iš asmeninės, tiek iš profesinės pusės. Tad jei susitikinėjate, užduokite sau keletą klausimų.

Ar man šis žmogus išties patinka, ar tai tik emocinis ryšys?

Jei nuolat kartu dirbate, turite bendrų reikalų, susitikimų, sprendžiate klausimus, nėra sunku sukurti gerus santykius su kolega. Psichologai pastebi, kad žmonės gali traukti vienas kitą darbo vietoje, kai jie mato bendradarbius sėkmingai atliekant užduotis, ypač jei užduotis reikalauja daug įgūdžių: pradeda žavėtis tuo žmogumi, jis atrodo patrauklesnis.

Psichologai pastebi, kad žmonės gali traukti vienas kitą darbo vietoje, kai jie mato bendradarbius sėkmingai atliekant užduotis, ypač jei užduotis reikalauja daug įgūdžių: pradeda žavėtis tuo žmogumi, jis atrodo patrauklesnis.

Tačiau svarbu savęs paklausti, kodėl tas žmogus jums imponuoja. Jei tai tik fizinis potraukis, jūs galvojate apie tą asmenį tik tada, kai esate kartu. Tačiau, jei jūs dažnai galvojat apie kitą asmenį, kai nesate kartu, greičiausiai atsirado emocinis ryšys, o tai kur kas sudėtingiau nei fizinis potraukis.

Ar aš žinau, koks tas žmogus iš tikrųjų yra?

Kai esate kuo nors susižavėjęs, dažniausiai nešiojate rožinius akinius ir negalite objektyviai vertinti nei situacijos, nei žmogaus. Todėl reikėtų įsitikinti, ar jums šis žmogus patinka dėl to, kad jis puikiai reprezentuoja save darbe, yra paslaugus, ar dėl kitų asmeninių savybių. Geros naujienos, jei matėte jį natūralioje aplinkoje ir suprantate savo jausmus geriau. Jei susižavėjote tik dėl darbinių jo įgūdžių ir matote jį tik darbe, gali būti, kad santykiai ilgai netruks arba jūsų susižavėjimas dings, kai pamatysite, koks jis yra už darbo ribų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Draugystė su buvusiuoju: kokių pavojų kyla?

Pora
Pora / Vida Press nuotr.

Kokia įmonės pozicija?

Jums svarbu žinoti, kokios jūsų įmonės taisyklės dėl bendardarbių santykių. Daugelis darboviečių nepataria tarnautojams regzti romantiškų santykių, ypač nepatartina, jei skiriasi pozicijos, pavyzdžiui, direktoriui ir administratorei. Dėl tokių santykių gali nukentėti ir darbo našumas, be to, kiti darbuotojai gali jaustis nejaukiai.

Ar šie romantiniai santykiai turės įtakos darbo kokybei?

Jei šie romantiški santykiai galėtų paveikti jūsų ar kito asmens darbo kokybę, jums derėtų pagalvoti, ar verta pradėti veltis į tarnybinį romaną. Kai kurie bendradarbiai tai gali vertinti kaip neigiamą dalyką, o tai gali paveikti jų profesinę nuomonę apie jus i turėti įtakos karjerai.

Ar sugebėsite nusistatyti ribas ir jų laikysitės?

Jei jau užmezgėte tarnybinį romaną, paklauskite, ar sugebėsite laikytis nusistatytų ribų. Atsiminkite, kad nors tai yra asmeninis santykis, jis neturi paveikti jūsų profesinės srities ar jūsų darbo produktyvumo, priimamų sprendimų darbe. Ar sugebėsite asmeninius reikalus nustumti į šalį, kai reikės kartu dirbti, ar galėsite sukoncentruoti visą dėmesį? Pamatęs darbdavys, kad darbiniai ir romantiniai ryšiai yra maišomi, tikėtina, nebus labai patenkintas, nes suvoks, kad tokiu atveju nukenčia darbas.

Ar suvokiate galimas pasekmes?

Prieš užmegzdama romaną su bendradarbiu, paklauskite savęs svarbių klausimų. Ar tai gali turėti įtakos karjerai? Ar norėtumėte įmonėje dirbti, jei jūsų keliai išsiskirtų? Ar tai nepakenks santykiams su kitais bendradarbiais įstaigoje? Ar nesusigadinsite reputacijos? Aišku, sunku galvoti apie santykių pabaigą ar kaip jūsų karjera galėtų žlugti. Tačiau jei šios potencialios pasekmės verčia jus jaudintis dėl jūsų profesinės ateities, turbūt neturėtumėte tęsti santykių.

TAIP PAT SKAITYKITE: Drabužiai, kurie atrodo pigiai. Kokių neturėtų būti jūsų spintoje?

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!