6 lyderių gestai, kuriuos verta įsidėmėti

Steve'as Jobsas, Baracas Obama, Oprah Winfrey / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Mūsų kūno kalba veikia kitus daug labiau, nei galime pagalvoti. Kūno kalbos ekspertė Janine Driver išskyrė gestus, kuriuos savo įvaizdžiui kurti naudoja pasaulio lyderiai ir tuos, kurie įvaizdžiui kenkia. Pasinaudokime jos patarimais!

1. Paremkite smakrą

Ypač pasaulio galingųjų mėgstamas gestas – tokia nuotraukose dažniausiai būna Hillary Clinton. Smakrą parėmęs ir Steve‘as Jobsas savo biografinės knygos viršelio nuotraukoje. Tai mąstytojo poza, kurią galima iššifruoti taip: „Kai jums bus sunku, aš pasiūlysiu tinkamą sprendimą!“

Hillary Clinton, Baracas Obama / Vida Press nuotr.

2. Neprikąskite ir nekramtykite lūpų

Taip pašnekovui demonstruojate nenuoširdumą ir sudarote įspūdį, jog kažką slepiate. Dažnai taip elgiasi žmonės, kurie meluoja arba stengiasi nuslėpti emocijas. Tokia veido mimika iškart aplinkiniams sukelia nepasitikėjimą.

Hillary Clinton, Baracas Obama / Vida Press nuotr.

3. Sudėkite rankų pirštus „stogeliu“

Liesdami pirštų pagalvėlėmis kitos rankos pirštus, iš jų sudarykite savotišką piramidę. Toks gestas demonstruoja kompetenciją ir valdingumą. Jį dažnai išnaudoja Oprah Winfrey ir Donaldas Trumpas. Baracui Obamai būdingas modifikuotas gestas: lyg rankose jis laikytų nematomą krepšinio kamuolį. Gestas labiau nei valdingumą išreiškia užuojautą.

Hillary Clinton, Baracas Obama / Vida Press nuotr.

4. Sekite savo galvos padėtį

Niekada neskelbkite svarbios informacijos pakreipę galvą – žmonėms atrodo, kad pats netikite tuo, ką sakote. Jei tiesiog šnekučiuojatės apie šį bei tą, galite galvą pakreipti, tačiau net ir tada, svarbu, į kokią pusę ją palenkiate. Jei į dešinę – atrodote patrauklesnis, o jei į kairę – protingesnis. Sunkus pasirinkimas...

Hillary Clinton, Baracas Obama / Vida Press nuotr.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip suprasti, jog mums meluoja?

5. Sunerkite rankas ant krūtinės

Tyrimais įrodyta, kad ant krūtinės sunėrus rankas, išauga sėkmingo sudėtingų problemų sprendimo tikimybė.

Sunėręs rankas atrodote santūrus ir oficialus? Tik tada, jei kalbatės su žmogumi, kuris jūsų nepažįsta. Draugai jus žino kaip nuluptą, todėl nevenkite šito gesto – jis netgi padeda išspręsti problemas, mat aktyvuoja abu smegenų pusrutulius: logišką kairįjį ir kūrybišką dešinįjį. Tyrimais įrodyta, kad ant krūtinės sunėrus rankas, išauga sėkmingo sudėtingų problemų sprendimo tikimybė.

Hillary Clinton, Baracas Obama / Vida Press nuotr.

6. Neraukykite nosies

Kartą Janine Driver konsultavo moterį, kuriai nesisekė rasti tinkamo vyro: kartą susitikę jie jos daugiau niekada nebepakviesdavo į kitą pasimatymą. Pasirodo, moteris juokdamasi visada suraukdavo nosį – o tai juk universalus pasibodėjimo gestas, kurį vyrai priimdavo kaip ženklą, jog jie jai nepatinka (nors dažnai būdavo atvirkščiai!). Kai moteris nustojo raukyti nosį, gana greitai jos gyvenime atsirado mylimas žmogus, už kurio ji ištekėjo. Štai kokia kūno kalbos jėga!

Hillary Clinton, Baracas Obama / Vida Press nuotr.
Skaitykite daugiau