6 nepamirštamos dovanos mamai: kaip ją nudžiuginti nieko nekainuojančia staigmena

Nuotraukų skrynia
Nuotraukų skrynia
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-05-01 20:30
AA

Atrodo, kad kiekvienais metais nustebinti mamą darosi vis sunkiau. Ir šįkart ne kitaip – kaip parodyti meilę, šilumą, dėkingumą? Jausmų į dėžutę nesuvyniosime. Tad parduotuvės sudarinėja dovanų sąrašus, o mes laužome galvą blaškydamiesi po vitrinas. Tačiau dažnas iš mūsų pamirštame, kad brangiausia ir geriausia dovana mamos dienos proga – tai laikas su vaikais – mumis.

Bet kaip tą laiką padovanoti? Kiekvienai įprastai, mokamai dovanai „Laisvalaikio Dovanos“ pateikia alternatyvą, parodančią, jog nuoširdžiai pradžiuginti mamą galima net turint iš tiesų minimalų (ar visai jokio) biudžetą.

Štai idėjos mamos dienai:

SPA ritualai kartu su mama arba rankų darbo dovana poilsiui

Kone kiekvienos mamos gyvenime būna akimirkų, kai prislegia rūpesčiai, darbas, namų ruoša ir nuolatinis bėgimas, nuo kurių norisi pasprukti. O jeigu bent dienai nuo rutinos pabėgsite kartu? Čia ribų nėra: priklausomai nuo biudžeto, galite dovanoti nakvynę jaukiame viešbutyje atitrūkstant nuo šurmulio arba išsirinkti tą pačią atpalaiduojančią procedūrą (kūno šveitimą, masažą) ir tiesiog pasimėgauti poilsiu drauge.

Alternatyva: arbatos popietė ir asmeninis SPA priemonių rinkinys, o gal net rankų darbo vonios druska?

Ne kiekvienas gali dovanoti profesionalias SPA procedūras, bet tai nereiškia, kad atpalaiduojanti dovana mamai – misija neįmanoma. Jūs ją pažįstate geriau nei kas kitas, tad išrinkite mėgstamo kvapo kūno aliejų, šveitiklį ar kremą, supakuokite ir pasikvieskite ramiai arbatos ir saldžių užkandžių popietei.

O jeigu norite dar labiau sušildyti mamos širdį, padovanokite jai savo rankų darbo vonios druską. Jums reikės tik stambios jūros druskos ir kelių lašelių pasirinkto eterinio aliejaus. Kaip gaminti? Suberkite druską į vandenį, įlašinkite kelis lašus aliejaus ir išmaišykite. Voilà – druską suberkite į indą ir apriškite kaspinėliu!

Ritualai

Ritualai

Fotosesija su šeima

Kada paskutinį kartą pasidarėte nuotrauką kartu su visa šeima? O gal tokios visai neturite? Nors ne visos mamos pasako garsiai, bet ne viena slapta svajoja apie profesionalią šeimos nuotrauką, kurią galėtų pasikabinti gerai matomoje vietoje. Net jei kamerų blykstės jus verčia jaustis nejaukiai, su šeimyna juk nėra ko jaudintis.

Nemokama alternatyva: rankų darbo dovana mamai – nuotraukų koliažas

Tikrai turite ne vieną nuotrauką iš vaikystės, dulkančią seniai nebevartomuose albumuose. Surinkite brangiausias akimirkas, išryškinkite keletą naujausių fotografijų, sudėliokite iš jų koliažą ir įrėminkite. Jeigu netrūksta kūrybos, paveikslą paįvairinkite šalia nuotraukų užrašydami linkėjimus mamai.

Nuotraukų skrynia
Ritualai

Jaukus ir prasmingas vakaras koncerte ar spektaklyje. O vėliau kavos restorane?

Nuo rutinos padeda pabėgti ne tik SPA procedūros, bet ir mėgstama veikla, kuriai dažnai nerandame laiko. Pasikvieskite mamą į jos mėgstamos muzikos koncertą ar spektaklį. Jeigu pažįstate ją kaip savo rankos pirštus, bilietais galite pasirūpinti iš anksto. Bet jei dvejojate, galite padovanoti ar patys sukurti kuponą į jos pasirinktą spektaklį ir pažadėti kavos įspūdžiams aptarti.

Ritualai
Spektaklis

Tiesiai iš širdies – trumpų žinučių dėžutė „Mama, aš tave myliu, nes“

Per retai mylimiems žmonėms pasakome, kokie jie mums brangūs ir kodėl. Dar viena ypač šilta dovana mamai – priminimai, kodėl ji tokia svarbi. Užrašykite viską, kas šauna į galvą ir sudėkite į dėžutę – tikra meilės lobių skrynia mamai.

Keletas idėjų, ką galima užrašyti, kad užsikabintumėte: „Myliu tave, mama. Jei ne tu, pamesčiau pusę savo gyvenimo.“, „Mama, tu nuostabi, nes tiki manimi, kai daugiau niekas netiki“, „Mama, dar niekas neiškepė man skanesnių blynų nei tu. Myliu.“, „Mama, aš tave myliu, nes tu palaikai ir gerbi mano sprendimus, net kai jie sumauti“ ir t.t.

Kitoks laisvalaikis dviese: joga, juvelyrika, uogavimas ir kita

Visas minėtas dovanų idėjas jau esate išbandę? O jeigu šįkart kartu apsilankytumėte jogos užsiėmime, kur išmoktumėte nurimti ir atsipalaiduoti? Pagalvokite apie savo mamos būdą ir kuo ji norėtų užsiimti. Galbūt ji turi pomėgių, kuriems niekada nesiryžo? Pavyzdžiui, tapyba, juvelyrika, keramika, makiažo ar net užsienio kalbų kursai? Beje, tokią pamoką suorganizuoti ir pravesti galite net jūs patys.

Ritualai
Užsiėmimai

Diena, kai nereikia apie nieką galvoti

Visi kartais norime laisvadienių nuo visko: darbo, tvarkymosi, maisto ruošimo ar tiesiog namų. Dabar jūsų proga šią prabangą padovanoti mamai. Iš anksto sutvarkykite namus, pasirūpinkite mažaisiais broliais ar seserimis, paruoškite maistingus pusryčius ir kartu su jais įteikite jai „bilietą“ nuo rutinos, o vakarui palikite staigmeną – vakarienę dar neišbandytame restorane ar netikėtą ir įdomią degustaciją.

Na, o jei manote, kad mamos gyvenime jau pritrūko naujų potyrių, padovanokite jai vieną tokių – vakarienę visiškoje tamsoje. Pažadam, jog tai įdomi patirtis kiekvienam: nematydami patiekalų turėsite įjungti visas savo jusles, kurios tamsoje tampa daug aktyvesnėmis. Beje, vakarienę mamai galite pagaminti ir patys – pasirūpinkite jaukia namų aplinka ir nepamirškite ne tik skanaus maisto, bet ir indų suplovimo. Juk dovanojate jai dieną be rūpesčių ir rutinos, tiesa?

Ką bepasirinksite, prisiminkite, kad geriausia dovana mamai – tai jūsų laikas ir dėmesys. Joks papuošalas, šalikas ar kitas daiktas nepranoks kartu praleistų akimirkų.