6 netradiciniai produktai, naudingi jūsų grožiui

Veido kaukė / Vida Press nuotr.
Veido kaukė / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
2016-01-28 09:30
AA

Noras atrodyti ir jaustis gražiai – savaime suprantamas. Tačiau nebūtina išleisti daug pinigų, norint to pasiekti. Jūsų namuose tikrai atsiras bent keletas produktų, kurie gali būti naudingi veido bei kūno odai ar plaukams puoselėti. Jie nebrangūs ir nekenksmingi organizmui bei aplinkai.

Krienai – plaukų slinkimui stabdyti

Neįtikėtina, tačiau šis kone kiekvienuose namuose (ypač šaltuoju metų laiku) randamas produktas gali padėti nuo plaukų slinkimo. Krienai suaktyvina galvos odos kraujotaką, išvalo galvos odą ir pagerina plauko struktūrą. Valgomieji krienai turtingi B grupės vitaminų, tap pat turi vitamino C ir baltymo lizocimo, kuris stimuliuoja ir veikia antibakteriškai.

Kaip? Šviežius krienus reikia sutarkuoti ir sumaišyti su kitomis namuose randamomis priemonėmis, kurios yra naudingos plaukams: alyvuogių aliejumi, kiaušiniais ar riebesne grietine. Masė tepama ant plaukų ar galvos odos ir palaikoma keliolika minučių. Tuomet plaukai išplaunami šampūnu.

Krienas / „Scanpix“ nuotr.

Avižiniai dribsniai – aknei gydyti

Avižiniai dribsniai stimuliuoja medžiagų apykaitą ir moteriškų hormonų estrogenų kiekį, tai pagerina odos būklę.

Avižiniai dribsniai skirti ne tik sveikiems pusryčiams, jie gali padėti gydyti aknę – uždegiminę odos reakciją, pasireiškiančią bėrimu. Taip pat tinkami ir odai pamaitinti ar valyti. Avižiniai dribsniai stimuliuoja medžiagų apykaitą ir moteriškų hormonų estrogenų kiekį, tai pagerina odos būklę, jie turi gliukano, pasižyminčio antioksidacinėmis savybėmis, ir silicio, kuris gydo odą.

Kaip? Išvirkite nedidelį jų kiekį vandenyje, atvėsinkite kambario temperatūroje ir tuomet užtepkite kelioms minutėms ant veido. Nuplaukite ir oda atsigaus.

Krienas / „Scanpix“ nuotr.

Soda – beveik viskam

Norite švelnios, malonios liesti kūno odos? Prieš eidamos maudytis, įberkite į vonią saują maistinės sodos arba kepimo miltelių. Išsimaudykite ir pajusite, kaip oda taps švelnesnė ir lygesnė. Soda yra ekologiška ir nekenksminga organizmui, ją galima panaudoti įvairiausiems grožio tikslams – ir kaip kūno šveitiklį, ir kaip dantų pastą, ir kaip dezodorantą.

Krienas / „Scanpix“ nuotr.

Bananai – plaukams pamaitinti

Išsausėjusiems neklusniems plaukams pamaitinti puikiai tinka prinokę bananai.

Kaip? Sutrinkite juos trintuvu, patepkite plaukus kaip kondicionieriumi, užsidėkite dušo kepuraitę ir 20 min. palaikykite. Išskalaukite ir džiaukitės pamaitintais plaukais. Bananai turi daug vitamino C ir B, pastarasis plaukams labai naudingas.

Krienas / „Scanpix“ nuotr.

Alus – plaukams pašviesinti

Jei po vakarėlio liko šiek tiek alaus, panaudokite likutį plaukams. Alaus ir citrinos mišinys natūraliai pašviesina plaukus. Negana to, jie pradeda akivaizdžiai blizgėti. Alus turi daug svarbių mineralinių medžiagų, eterinių aliejų, rūgščių ir B grupės vitaminų. Jie mūsų sveikatai naudingi tiek iš vidaus, tiek iš išorės. Svarbiausia po tokios kaukės gerai išskalauti plaukus, kad neliktų nemalonaus kvapo.

Krienas / „Scanpix“ nuotr.

Druska – nuo pleiskanų

Nors druska kartais vadinama mūsų priešu Nr. 2 (po cukraus), nes užlaiko skysčius organizme, grožiui ji gali labai pasitarnauti. Druskoje yra vieno svarbiausių mikroelementų kalio. Vienas įdomesnių jos išorinio panaudojimo būdų – pleiskanų atsikratymas. Druska stimuliuoja skalpą ir padeda pašalinti pleiskanas. Ji taip pat pašalina riebalų perteklių ir drėkina plaukus, trukdo atsirasti grybeliui.

Kaip? Du arbatinius šaukštelius druskos įmasažuokite drėgnais pirštais į galvos odą. Masažas turi trukti 10–15 minučių. Išplaukite galvą įprastu šampūnu. Rezultatai turėtų matytis iškart.

Krienas / „Scanpix“ nuotr.