6 patarimai, kad namai taptų jaukūs ir mieli
Sakoma, jog vietą, kurią vadiname savo namais, siejame ne su konkrečia erdve, bet su jausmu, kurį ta erdvė įkūnija. Ir atvirkščiai – gyvenamoji vieta, su kuria mūsų nesieja joks emocinis ryšys, niekada netaps tikraisiais mūsų namais. Greičiau – vieta, į kurią sugrįžtame pernakvoti.
Ne veltui kiekvienas, kuris kuria savo namus, siekia juos kuo labiau personalizuoti, t. y. sukurti pagal savo gyvenimo kredo. Tik tuomet, kai erdvė atliepia mus pačius, joje jaučiame darną ir harmoniją, ji tampa tikraisiais mūsų namais.
Tiesa, ne visuomet konstrukcinės galimybės ir finansai leidžia turimą erdvę pertvarkyti taip, kad ši atitiktų mūsų lūkesčius. Tačiau daugybė jaukių namų paslapčių slypi ne karkase, o interjero detalėse, daiktuose, kurie mus supa. Apsidarykime aplink savo būstą – kuo jį galime papildyti?
1. Suasmeninta darbo vieta
Tiems, kurie dalį laiko darbuojasi, mokosi ar užsiima kūrybine veikla namų aplinkoje, viena svarbiausių būsto zonų – darbo vieta. Ji turi teikti komfortą ir tuo pačiu palaikyti tam tikrą susikaupimo būseną.
Vienas svarbiausių šios zonos elementų – ergonomiškas apšvietimas ir baldai bei funkcionalios darbinių įrankių ar dokumentų laikymo sistemos. Tačiau tam, kad ši erdvė netaptu antruoju jūsų „biuru“, ją reikia paįvairinti kasdienybės detalėmis, kurios suteikia daugiau asmeniškumo.
Jūsiškis kavos ar arbatos puodukas, pieštukų ar rašiklių rinkinys (arba dėklas), galbūt, paveikslas ar nuotrauka, kuri visuomet priverčia jus nusišypsoti, – šie daiktai erdvę papildys asmeniškumu, kurio labiausiai kartais ir trūksta. Nepamirškite, jūs esate šios darbo vietos prezidentas, tad turėkite ir savo braižą!
2. Visą vienijantis kvapas
Tik įžengus pro duris mus pirmiausia pasitinka namuose tvyrantis kvapas. Pagal kvapą (kaip, beje, ir pagal kvepalus) galime atpažinti ne tik žmogų, bet ir žmogaus namus. Juk tik peržengę namų, kuriuose dažnai svečiuojamės, slenkstį, iš anksto žinome, kokių kvapų palečių galime tikėtis.
Taigi, norint, kad jūsų namai sukeltų teigiamas emocijas ne tik jums, bet ir jūsų svečiams, reikia pasirūpinti, jog juose būtų šviežias oras ir jį lydėtų gaivus kvapas.
Siūloma rinktis kuo mažiau aplinkai kenksmingus oro gaiviklius ar kvapus, aromatines žvakes ar tiesiog pasigaminti aromatą skleidžiantį natūralų ekstraktą patiems.
Taip pat skaitykite: Pasidarykime pačios: žiemiški namų kvapai
3. Šviesos trajektorija
Kambario apšvietimas veikia mūsų emocijas, todėl norėdami savo namuose sukurti jaukumą, turime turėti kuo daugiau galimybių keisti jo intensyvumą. Ryški šviesa reikalinga tuomet, kai jos reikia dėl darbo.
Tačiau laisvalaikio metu patartina laikytis neryškaus ir kiek prigesusio apšvietimo. Jis sukuria ramybės bei pasitikėjimo būseną, o šiltas spalvas skleidžiantys šviestuvai dar labiau sustiprina harmonijos būseną.
Taip pat skaitykite: Kaip patalpos apšvietimas gali paveikti asmens sprendimus
4. Augalų oazė
Kiekvienas augalus renkamės pagal save – kam didžiagalvis kaktusas, o kam – gražuolės orchidėjos. Tačiau turint ar įsigijus augalą, reikia nepamiršti, jog jo laikymo vieta gali tapti tikromis vaizduotės „dirbtuvėmis“.
Augalą galite pasodinti ne tik į įvairiaformę molinę vazą, bet ir į neįprastą daiktą, kuris atliktų vazono funkciją! Be to, tokį indą galite patys papuošti savais raštais, tekstūromis.
Na, o tie, kurie labiau mėgsta permatomas medžiagas, gali rinktis įvairių spalvų šiaurietiško dizaino stiklines vazas. Jos sukuria tyrimo ir šviesos įspūdį, tinka tiek prie modernaus, tiek prie klasikinio interjero dizaino.
5. Erdvės daiktams
Tai, kas daliai žmonių namuose kelia didelį stresą, – daiktų laikymo problema. Neapgalvojus pakankamai daug spintų ar tiesiog neplanuotai įsigijus didesnį asortimentą daiktų, kyla tvarkos ir chaoso klausimas – kur viską sudėti?
Opiausia į šį klausimą atsakyti tiems, kurių namuose nėra išplanuotų zonų daiktams. Daiktai nuolat keičia savo vietas, ir tai sukelia papildomą erzelį.
Dalis žmonių pripranta gyventi perkrautoje daiktais buityje ir su ja susitaiko. Tačiau tiems, kuriems nori pokyčių, tereikia pasitelkti šiek tiek fantazijos, galbūt pasitarti su interjero specialistu, ir baldai gali tapti papildomomis daiktų slėptuvėmis, sienos – lentynomis, o sunkiai pasiekiamos kambarių erdvės – mažais sandėliukais.
6. Gyventi norisi šiltai
Kadangi galime save priskirti prie šiaurietiškų kraštų, sunku būtų nuneigti, jog šilumos klausimas (ypač šaltuoju periodu) namuose tampa vienu svarbiausių.
Tie, kurie savo namuose neturi suplanuotos židinio sistemos, gali rinktis alternatyvų portabilų židinį, kuris ne tik šildo, bet ir skleidžia jaukią atmosferą. Priklausomai nuo patalpos dydžio, galite rinktis įvairių proporcijų bei galingumų namų židinius.
Tačiau svarbu nepamiršti, jog namų šilumą palaiko ir tekstilė, prie kurios liečiamės kiekvieną dieną. Į namus daugiau jaukumo atneš šiltos avikailio šlepetės, austi lovos užklotai, o ypač švelnūs ir šilti pledai, kuriais užsikloję galėsite ilgai sėdėti prie darbastalio, televizoriaus ar kompiuterio.