6 patarimai, padėsiantys spręsti šeiminius konfliktus

Pora / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kai jauna pora nusprendžia sukurti šeimą, ji turi suvokti ir susitaikyti, kad ant jų pečių guls didelė atsakomybė. Santuokinio gyvenimo pradžioje viskas būna kaip pasakoje.

Vėliau bendra buitis, piniginiai reikalai, vaikų auklėjimas, gyvenimas „darbas–namai“ ir banali kasdienybė atima daug jėgų ir energijos. Tarp sutuoktinių dėl nuovargio, streso, skirtingų poreikių ir požiūrio į gyvenimą gali kilti didesnių ar mažesnių konfliktų, o į darnų šeiminį gyvenimą ateina amžinas susierzinimas dėl menkniekių. Neišspręsti konfliktai ir nutylėjimas gali tapti netgi skyrybų priežastimi.

Taip pat skaitykite: Vyrų jausmų kodas psichologės akimis

Skubame nuraminti – nebūna santuokinio gyvenimo be kivičų ir barnių. Norint išsaugoti šeimą, pasistengti turi ir vyras, ir žmona – jie turi išmokti valdyti konfliktines situacijas ir nedaryti esminių klaidų.

1. Nepasiduokite emocijoms ir išlikite ramūs

Kad ir kaip norėtumėte viską tiesiai šviesiai išsakyti čia ir dabar – nepraraskite savitvardos, nusiraminkite ir susilaikykite nuo karštų emocijų pliūpsnio. Jokiais būdais neįžeidinėkite ir nežeminkite vienas kito ir, tuo labiau, nesakykite blogų žodžių apie vyro/žmonos tėvus ar kitus artimuosius. Atsiminkite: kas garsiai pasakyta, to jau atgal neatsiimsi. 

2. Valdykite balso toną ir nešaukite

Jeigu negalite susivaldyti ir, rodos, tuoj „sprogsite“, verčiau trenkite durimis ir išeikite į kitą kambarį. Taip kuriam laikui pabėgsite nuo pokalbio bei turėsite laiko apmąstymams.

3. Leiskite vienas kitam išsikalbėti

Pirmiausia tegul išsipasakoja įsižeidusioji pusė. Jokiais būdais neprisiminkite senų nuoskaudų: praeitis lieka praeitimi. Kalbėkite apie tai, kas įvyko dabar.

4. Nepraraskite humoro jausmo

Jeigu ginčas kilo dėl menkniekio, pabandykite į viską pažiūrėti pro juoko prizmę – humoro jausmas padės nesunkiai išspręsti visus klausimus ir rasti išeitį iš keblios padėties.

Taip pat skaitykite: Gyvenimas po barnio: kokias klaidas dažniausiai daro pora?

5. Niekada nesibarkite vaikų akivaizdoje

Vaikų psichika yra labai nestabili, pažeidžiama ir trapi. Netraumuokite vaikų ir apsaugokite juos nuo nereikalingo streso.

6. Kreipkitės į psichologą

Tuo atveju, kai bandymai savarankiškai išspręsti problemą pasiekė aklavietę, bet jūs mylite vienas kitą ir vis dar norite išsaugoti šeimą, nebijokite kreiptis pagalbos į specialistą.

Sužinokite daugiau, sekdami naujienas „Facebooke“!

Skaitykite daugiau