6 priežastys, kodėl pasikeičia odos pigmentacija
Odos spalva pasikeitė? Atsirado pigmentinių dėmių? Į klausimus, kokie veiksniai veikia mūsų odą, atsako specialistai.
Mūsų oda – didžiausias organas, kuris kaipmat duoda signalą, aiškinantį, kad kažkas su mūsų kūnu ar įpročiais yra negerai. Sužinokime, dėl ko odos pigmentacija pasikeičia ir kaip tą galima pristabdyti.
Vartojate kombinuotos geriamuosius kontraceptikus
Kontraceptinėms tabletėms priskiriama itin daug teigiamų dalykų – jos sureguliuoja moteriškus ciklus, padeda išvengti spuogų, netgi mažina kai kurių tipų vėžio riziką. Tačiau šalia to, tikinama, tabletėse esantys hormonai suaktyvina chroninės odos ligos melasmos būklę, kuri pasireiškia pigmentinėmis dėmėmis. Taip yra dėl to, kad dėl kontraceptikų išskiriama daugiau melanino.
Tikinama, kad odos spalva gali kurį laiką nepakisti net ir nutraukus kontraceptikų vartojimą. Taip yra dėl to, kad melasma veikiama daugybės faktorių – nuo paveldimumo iki skydliaukės problemų. Bet kuriuo atveju, verta pasikalbėti su specialistu, padėsiančiu susidoroti su odos bėdomis.
Jūs laukiatės
Nėštumo metu hormonai taip pat išgyvena „krizę“ ir tai gali daryti nemažą įtaką odos spalvai. Greičiausiai pastebėjote, kad kai kurios besilaukiančios moterys skundžiasi pigmentinėmis dėmėmis, pakitusia odos spalva ir tokia ji gali išlikti visus metus po gimdymo. Tačiau tai nėra vienintelė odos bėda, kadangi nėščios moterys skundžiasi padidėjusiu odos jautrumu, bėrimais, spuogeliais, tačiau daugelis sutrikimų išsisprendžia natūraliai po to, kai gimsta vaikelis, ir hormonai pamažėle grįžta į vėžes.
Vartojate pernelyg daug alkoholio
Alkoholis veikia visą mūsų kūną – nuo vidaus organų iki išvaizdos. Tad nieko keisto, kad oda parausta, atsiranda spuogų, išryškėja kraujagyslių voratinkliai. Dažniausiai pastarasis reiškinys pastebimas aplink akis, burną, kojas. Kadangi alkoholis skatina dehidrataciją, mums gali pradėti trūkti vitaminų, dėl ko oda išsausėja, tampa jautresnė, tamsesnė, šiurkštesnė.
Dažnai deginatės saulėje ir soliariumuose
Besaikis deginimasis, net ir su apsauginiais kremais, kelia rimtą grėsmę sveikatai. Jau nekalbame ir apie tai, kad soliariumai vis labiau linksniuojami sveikatos specialistų, kaip keliantys didelę grėsmę. Saulė ir soliariumas labai džiovina odą, todėl ji, praradusi drėgmę, greičiau sensta, raukšlėjasi, ir, žinoma, keičia pigmentaciją. Skatinamas ir kitų odos ligų atsiradimas, tarkime, odos vėžio. Rekomenduojama saulėje laiką leisti saikingai ir būtinai naudoti apsauginius kremus.
Taip pat skaitykite: Kaip alkoholio atsisakymas veikia mūsų organizmą
Vartojate vaistus
Dažniausiai nuo skausmo, karščiavimo ar uždegimo renkamės priešuždegiminius vaistus, kurių šalutinis poveikis – pakitusi odos pigmentacija, bėrimai, odos jautrumas saulei, alergija. Tokią įtaką gali daryti ir kiti vaistai, pavyzdžiui, antiepilepsiniai ir pan. Tiesa, daugelis odos pokyčių gali užsibaigti tada, kai nustosite vartoti vaistus, tačiau bet kuriuo atveju pasikonsultuokite su specialistais.
Jus veikia aplinkoje esantys toksinai
Tyrimai įrodo, kad saulė prisideda prie odos senėjimo, tačiau taip pat mus veikia ir išoriniai aplinkos veiksniai – oro užterštumas, įvairūs dūmai, smogas ir pan. Taigi, dėl šių priežasčių oda senėja, plonėja, pradeda raukšlėtis ir galiausiai kinta jos pigmentacija. Specialistai pataria kruopščiai rūpintis savo oda, kuo mažiau laiko leisti užterštoje aplinkoje ir valgyti produktus, kuriuose gausu antioksidantų.