6 priežastys turėti mažiau: gyvenkite, o ne kaupkite daiktus

Ar visų daiktų jums reikia?  / Shutterstock nuotr.
Ar visų daiktų jums reikia? / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Minimalistinį gyvenimo būdą propaguoja vis daugiau žmonių pasaulyje. Jie stengiasi gyventi tik su reikalingų daiktų kiekiu, o viso to, ko nereikia, atsisako. Nors daugeliui atrodo, kad taip žmonės save riboja, iš tikrųjų jie išsilaisvina iš daiktų vergovės.

Daiktai prikuria mums daug barjerų. Norite pasikviesti draugų į baigiamą įrenginėti būstą, bet negalite, nes dar neturite užuolaidų ar staliuko. Atsisakote sportuoti, nes neturite tinkamų batų ar drabužių...

Dažnai pamirštame, kas gyvenime yra svarbiausia, ir apsikrauname tuo, kas sunkina mūsų būtį. Juk gyvenimas – ne nauji daiktai ar pirkiniai, žalingi įpročiai. Visa tai yra vartojimas. Svarbiausia gyvenime mylėti, būti aktyviems, bendrauti, kurti, bendradarbiauti, sveikai maitintis, būti gamtoje ir turėti galimybė išreikšti save. Kartais pamirštame, kad viską galime išspręsti paprastai, kūrybingai, o mažesnis daiktų kiekis tik išlaisvina.

Daiktai išties prikuria mums daug barjerų. Pavyzdžiui, norite keliauti, todėl skubate pirkti kelioninio krepšio lagamino, patogesnių drabužių, o jie nerandate tokio, kokio jums reikia ar norite, nervinatės. Norite pasikviesti draugų į baigiamą įrenginėti būstą, bet negalite, nes dar neturite užuolaidų ar staliuko. Kaip atrodysite?.. Atsisakote sportuoti, nes neturite tinkamų batų ar drabužių... Iš tikrųjų į gyvenimą reikėtų žvelgti šiek tiek paprasčiau ir nustoti vergauti daiktams. Tam yra ne viena priežastis.

Tvarkyti namus bus kur kas paprasčiau

Jei turėsite mažesnį daiktų kiekį, tai ir namų tvarkymas bus kur kas paprastesnis. Tik pagalvokite, kiek laiko skiriate tam, kad sutvarkytumėte visus daiktus, kurių jums nereikia. Neretai interjero dizaineriai laikosi nuomonės, kad jei namų tvarkymuisi reikia skirti visą šeštadienį, vadinasi, jūsų erdvė suplanuota ne taip, kaip turi būti, arba jūs turite paprasčiausiai per daug daiktų, kurių jums nereikia. Užuot tvarkęsi namus, savaitgalį galėtumėte atsipalaiduoti, pabūti su šeima, kitaip tariant, turėsite daugiau laiko gyvenimui. Minimalistinis požiūris tai suteikia.

Daugiau erdvės namuose

Šiuolaikinis žmogus turi išties nedaug erdvės. O jei gyvenate nedideliame bute, kuris tikrąja žodžio prasme lyg degtukų dėžutė, visus, jūsų manymu, reikalingus daiktus sutalpinti gali būti gana sudėtinga. Tad atidžiai pažvelkite į savo spintą, stalčius, spinteles ir atsisakykite bent 20 proc. daiktų. Pamatysite, kad nebereikia išversti visos spintos, kad rastumėte mėgstamą palaidinę, kad spintelės durys lengviau užsidaro, o kambaryje atsirado daugiau erdvės. Daiktai neturi jums trukdyti gyventi, jie turi jūsų gyvenimą padaryti paprastesnį, bet jo neapsunkinti. Juk jūsų namai yra gyvenamoji vieta, o ne daiktų kaupimo sandėlis.

Lengviau rasite daiktus

Tikriausiai žinote, ką reiškia skubant ieškoti kažkur padėtų raktų ar kito daikto, kurio jums labai reikia. Pagalvokite, o jei daiktų turėtumėte perpus mažiau, galbūt juos surasti būtų lengviau? Mažiau daiktų reiškia mažiau netvarkos ir jie tikrai rečiau dings. Tai suprasite, tik atsisakę dalies nereikalingų daiktų.

Kišenėje liks daugiau pinigų

Negalite praeiti pro naują drabužių kolekcija, jums būtinai reikia pačio naujausio telefono modelio nors jūsų išmaniajam vos pusmetis? O kur dar visokie mažmožiai: namų dekoracijos, kurios užima visas lentynas, dėžutės, papuošalai ir t. t. Neretai prisiperkate visai nereikalingų dalykų, o vaikydamiesi akcijų ir nuolaidų iš tiesų ne taupote, o padedate prekybininkams krautis turtus. Mėnesio gale matote, kad jūsų sąskaita gerokai patuštėjo. Tačiau, jei mažiau vartotumėte, liktų daugiau pinigų ir nereikėtų nuolat nervinti dėl pinigų stygiaus. Nueikite į parduotuvę ir pabandykite įsigyti tik tai, ko jums išties reikia ir atsilaikykite prieš jums visai nereikalingus pirkinius. Niekaip nepavyksta? Naudokite internetines parduotuves, juk net ir maisto produktus dabar galima užsisakyti į namus, tad toks apsipirkimas gali padėti neišleisti pinigų tam, ko jums išties nereikia. Vadinasi, jūsų kišenėje liks kur kas daugiau pinigų, kuriuos galėsite išleisti tam, kam iki šiol neturėjo, pavyzdžiui, kelionei.

TAIP PAT SKAITYKITE: Interjeras, kuris gydo: ką reikia žinoti, norint namie jaustis gerai

Mažiau daiktų – mažiau streso

Turėdami mažiau daiktų patirsite kur kas mažiau streso. Tik pagalvokite: namus susitvarkysite greitai, nereikės nerimauti, kas atėjus svečiams namai sukuisti, o ir patys geriau jausitės. Beje, sumažės ir dulkių kiekis namuose, ir sutrumpinsite tvarkymosi laiką, lengviau rasite tai, ko ieškote. Visa tai ir lems, kad patirsite kur kas mažiau streso.

Svajojanti moteris
Svajojanti moteris / Vida Press nuotr.

Galėsite sau leisti naudoti geresnės kokybės daiktus

Visi nori kokybiškų daiktų, o ne tokių, kurie neištarnauja net garantinio laikotarpio. Pirkdami mažiau, turėsite galimybę įsigyti geresnė kokybės daiktus. Kokybiški daiktai, tarkim, patalynė ar rūbai, ne tik atrodo gražiau, bet ir tarnauja ilgiau. O tai žymiai geriau, nei turėti keletą pigesnių, tačiau visiškai nekokybiškų, kuriems susidėvėjus reikės įsigyti naujų.

Meskite sau iššūkį!

Išdrįskite ir meskite sau iššūkį atsisakyti daiktų, kurių jums nereikia. Galbūt iš pradžių pavyks atsisveikinti tik su nedidele dalimi daiktų, bet ir tai sveikintina. Galbūt tai vaza, nuskilusiu kampu, nenaudojama staltiesė, seni džinsai, kurių seniai nenešiojate. Tačiau svarbu atminti, kad esmė ne daiktus išmesti ar atiduoti, o mažiau jų įsigyti.

Prieš atsisakydami kokio nors daikto paklauskite savęs kelių klausimų:

  • Ar aš šį daiktą per metus bent kartą naudojau?
  • Jei dabar apsipirkinėčiau, ar pirkčiau šį daiktą?
  • Ar man šis daiktas sukelia sentimentalių prisiminimų?
  • Ar tiksliai žinau, kur galėčiau jį panaudoti?
  • Ar jis užima daug mano gyvenamosios erdvės?
  • Jei daiktas sulūžęs, ar aš jį ketinu sutaisyti?

TAIP PAT SKAITYKITE: Taupymas: manija ar sąmoningas gyvenimo būdas?