6 suknelės, kurios visada bus madingos

Charlotte Groeneveld / Vida Press nuotr.
Charlotte Groeneveld / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2017-12-12 19:23
AA

Ne viena akimis klaidžiojame po savo spintas, ieškodamos, ką rengtis vakarėliams. Aš už tai, kad kai laikas puoštis – reikia puoštis. Juolab kad Kalėdų ir Naujų metų vakarėlių nerašytas aprangos kodas yra spindesys ir blizgesys – atlasai, žvyneliai ir aksomai. Visgi, kai reikia pirkti naują suknelę, ieškome tokios, kuri: a) nekabėtų spintoje kaip pretenzija apie neišmintingus „šopingo“ įpročius, b) su ja galėtume sudėlioti dar bent kelis derinius.

Kodėl suknelė? Ji turi tingaus patogumo – nereikia rausti spintos, ieškant derančio viršaus prie apačios. Įsliuogi, atrodai kaip už milijoną, ir varai. Vyrų garderobe suknelės atitikmens nėra.

Pamirškite mažą juodą suknelę – Chanel buvo geniali ne tik mados dizaine – ji, geriau nei bet kas jos eroje, išmanė marketingo plonybes (juoda suknelė moterų madoje egzistavo šimtmečius iki madam C). Yra dalykų, kurie, nepaisant tendencijų, spalvų ir dekoro galimybių, nekinta. Tai – suknelės dizainas. Pastarasis yra svarbesnis nei raštai ar spalvos.

6 suknelės, kurios niekada neišeis iš mados, o kai kurie modeliai yra amžių senumo.

1. Fit&flare, arba A silueto, suknelė. Tai – prigludusio torso ir lengvai platėjančio ar masyvaus sijono suknelė. Šis seniausias suknelės siluetas laikomas tinkamu visiems kūnams.

Giovanna Battaglia / Vida Press nuotr.

2. Halter. Suknelė atvira nugara, kurios priekinė dalis apsiveja kaklą. Šis modelis tapo ypač populiarus penktajame ir šeštajame dešimtmečiuose (išgarsintas Marilyn Monroe), o aštuntajame buvo vienas svarbiausių suknelės siluetų, kuriuos mėgo Bianca Jagger ir Therry Mugler mūza Jerry Hall. Šiuolaikinėje madoje tai dažnai vasarinių ir vakarinių suknelių modelis – nelygu, koks audinys.

Karlie Kloss / Vida Press nuotr.

3. Tiesaus, be formuojančių įsiuvų torso suknelė buvo pagrindinis trečiojo dešimtmečio siluetas. Septintojo dešimtmečio dizaineriai žavėjosi Getsbio era ir jos mada, kuri inspiravo šio laikmečio siluetus.

Nicole Warne / Vida Press nuotr.

4. Marškinių stiliaus. Su marškinių apykakle, užsegimu ir rankogaliais, ši suknelė yra viena universaliausių – struktūriška, sujungianti vyriško ir moteriško dizaino elementus.

Anna Ivchenko / Vida Press nuotr.

5. Suknelė-apatinukas. Atlasinė, tarsi vanduo kūnu slystanti suknelė ant plonų petnešėlių buvo populiariausia dešimtajame dešimtmetyje, kurio mada įkvėpimo ieškojo trečiajame dešimtmetyje, dabar – ir vėl viena madingiausių. Beje, apatinių drabužių, dėvimų vietoje viršutinių, pioniere yra laikoma karalienė Marija Antuanetė, o jos mėgtos permatomos, raukiniuotos suknelės yra vienas nekintančių mados siluetų.

Gatvės stilius / Vida Press nuotr.

6. Sujuosiama wrap suknelė. Nuo kimono iki Diane von Furstenberg aštuntajame dešimtmetyje sukurtos trikotažinės suknelės, šis modelis yra nepamainomai funkcionalus. Šiuolaikinėje madoje sumetama suknelė transformavosi iš dažnai nuobodoko ir įprasto trikotažo kokono į drugelį: mažas, gundančias suknytes, plevėsuojančius kutuotus peniuarus ir masyvius aksomo chalatus.

Landiana / Vida Press nuotr.
Suknelės, populiarios visada (38 nuotr.)
+32