6 sveikatai pavojingos klaidos, kurias galbūt atliekate duše

Mergina duše / „Fotolia“ nuotr.
Mergina duše / „Fotolia“ nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Norite tikėkite, norite ne, bet duše galima pridaryti išties nemažai klaidų, kurios gali pakenkti ne tik jūsų odos, bet ir bendrai organizmo sveikatai.

Kad taip nenutiktų, rekomenduojame atkreipti dėmesį į šiuos patarimus. Taigi, kokių klaidų nevertėtų daryti maudantis po dušu?

Maudytis, kai už lango griaudi ir žaibuoja

„Kuomet už lango stipriai griausti ar žaibuoja, pakankamai pavojinga būti arti vandentiekio ar elektros įtaisų. Net ir kiek toliau nuo namų smogusi žaibo iškrova gali pereiti per vamzdynus ir laidus, taip sukeldama rimtus sveikatos pažeidimus žmogui“, – tikina žaibo sukeltų sužeidimų tyrinėtoja Čikagos Ilinojaus universitete Mary M. Cooper.

Ji pataria tokiu oru vengti ne tik maudytis po dušu, bet netgi ir plauti indus, praustis, žaisti kompiuterinius žaidimus ar kalbėti laidiniu telefonu.

Naudoti pasenusią dušo galvutę

Kolorade atliktas tyrimas atskleidė, kad maždaug trečdalyje namuose naudojamų dušo galvučių galima aptikti sveikatai itin pavojingų bakterijų. Dėl nuolatinės drėgmės ir mažų skylučių dušo galvutės yra praktiškai ideali vieta bakterijoms kauptis, tad jas ne tik būtina reguliariai valyti, bet ir kas keletą mėnesių keisti. Net ir tinkamai išvalytos bakterijos po kiek laiko yra linkusios atsinaujinti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Atvirai apie seksą automobilyje – iš patyrusios moters lūpų

Maudytis be kilimėlio

Remiantis JAV statistika, 2011 metais maždaug 230 tūkst. sužalojimų ar traumų buvo patirtos duše arba vonioje. Maždaug 20 proc. iš šių traumų įvyko paslydus.

Būtent dėl to ekspertai primygtinai rekomenduoja dušo kabinoje naudoti neslystantį guminį kilimėlį, o ant vonios grindų pasitiesti rankšluostį arba specialų drėgmę geriau sugeriantį kilimėlį. Taip ne tik bus šilčiau kojoms, bet ir kils mažesnė rizika susižeisti.

Neišplauti savo prausimosi kempinės

Prausimuisi skirtos kempinės, kad ir kaip keistai tai skambėtų, tikrai nėra pats švariausias dalykas, kurį būtų galima rasti jūsų vonioje. Ją atitinkamai plauti derėtų bent kartą per savaitę ir patartina keisti nauja bent kas mėnesį.

Prausimosi kempinę ekspertai rekomenduoja praplauti soda ar actu, kurį prieš tai derėtų praskiesti vandeniu. Kempinę išplovus būtina ir tinkamai išdžiovinti, tad pakabinkite ją ant radiatoriaus ir kitą kartą naudokite tik tada, kai ji bus visiškai sausa.

Maudytis pieš pat miegą

Prausdamiesi vakare išties sutaupysite laiko rytui, ypač, jei mėgstate pamiegoti, vis tik maudytis vonioje ar lįsti po dušu ekspertai nerekomenduoja prieš pat einant miegoti, mat tokiu atveju užmigti gali būti gerokai sunkiau.

Jei jums įprasta praustis vakarais, darykite tai likus mažiausiai dviem valandoms iki einant miegoti, mat kitaip kūno temperatūros pokyčiai neleis kokybiškai išsimiegoti.

Duše mėgaujatės seksu

Slidi vonios ar dušo danga, nuo vandens garų susidaręs rūkas ir ribota erdvė – tikrai nėra pati geriausia vieta užsiimti intymumu. O ką jau kalbėti apie prieš tai minėtas traumas duše...

Knygos „The Great Lover Playbook“ autorė Lou Page tikina, kad dušas tinkama vieta užsiimti įvairiems seksualiniams žaidimams, tačiau didįjį malonumą ji rekomenduoja perkelti ten, kur bent jau nerizikuosite nukristi ir smarkiai susižeisti.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip numesti svorio probleminėse kūno vietose