6 universalios dovanos, kurios greičiausiai nenuvils
Draugus ir artimuosius apdovanoti gana paprasta – jei tik žinome, ko jiems iš tiesų reikia. Tačiau jei nereikia nieko, o tik dėmesio ženklo?.. Apie labai asmenines dovanas (teatro bilietai, kolekcijos elementas ar mėgstamo žurnalo prenumerata) jūs ir pačios pagalvojote. O jei fantazijos visai pritrūko, gal padės beveik universalus mūsų dovanų sąrašas?!
1. Gėlės. Ar jūs pastebėjote, kad vyrai nustojo dovanoti... rožes. Gal mes pačios juos atbaidėme nuo klasikinių gėlių, vis norėdamos gauti ką nors egzotiška („Raudonos rožės... fi, kaip banalu ir nemadinga“.) Tačiau raudonos it kraujas ir baltos kaip sniegas gėlės vienoje puokštėje turėtų patikti visoms – nebent apdovanojamoji kategoriškai jų nemėgsta. Dar tikresnis variantas – vadinamoji Kalėdų žvaigždė, arba – kaip ją liepia vadinti kalbininkai – puošniausioji karpažolė, džiuginsianti akis kelis mėnesius.
2. Stiklas. Perregimo stiklo aksesuarai derės beveik bet kokiame interjere, o balto porceliano, geros firmos puodelis ar krištolo taurė irgi visada ras vietą namų ūkyje. Galų gale tokį indą visada galima išsinešti į darbą ir jūsų dovana bus šalia apdovanojo visus metus (arba kol suduš).
Prieš šito paties punkto galima įtraukti ir eglutės žaisliukus – tik ne tuos, nuo kurių metai iš metų nuvalomos dulkės prekybos centrų sandėliuose. Neblogas variantas parsivežti jų iš kelionių arba paieškoti aukcionuose ar turguose tokių, kurie lydėjo mus vaikystėje.
3. Knyga. Kad ir ką sakytų skeptikai, tai – vis dar yra labai gera dovana. Ypač, jei žinote, kokią lektūrą mėgsta ta ar tas, kurį norite pradžiuginti. Vėlgi, pabūkite smalsios, gal jūsų mylimas žmogus trokšta ne naujausio Nesbo detektyvo ar madingosios „Spintologijos“, o svajoja apie Jozefo Lados „Išdaigų pasakų“ versiją (jei senų knygų pardavėjai neturės pirmojo leidimo, turėkite omeny, ji buvo keliskart perleista) ar norėtų vėl paskaityti 1973 m. išleistas škotų pasakas. Aišku, senos knygos nepavyks pagriebti paskutinę minutę, bet jei suskubus bent prieš savaitę...
4. Skanėstai. Universalu – ir priklauso tik nuo jūsų santykių su apdovanojamuoju ir piniginės. Šokoladas, vaisiai – švieži ir džiovinti, vynas, kava, kakava ar arbata, sūris, aliejus, rytietiški saldumynai, sausainiai ar kokia itališkoji panettone iš gurmanų krautuvės – valgomosiomis dovanomis galima užkamšyti kone visas dovanų sąrašo spragas.
5. Šiluma. Jei tik ta ar tas, kurį norite taip nudžiuginti, ne ruonis, jie tikrai nenusimins gavę ką nors minkšto, šilto ir pūkuoto. Ne, ne pliušinį žaislą ar chalatą – nors jei tikrai žinote, kad žmogus visus metus apie tai svajojo – kodėl neišpildžius troškimo? O jei kalbame apie universalesnius sprendimus, tai į šį punktą įtraukiame: kelionines pagalvėles ir minkštutėlius frotinius rankšluostukus, milžiniškus šalikus ir... šildykles – šildomas karštu vandeniu ar dar geriau – elektrines.
6. Brangus niekutis. Taip, tokių dovanų irgi reikia (brangumas – sąlyginė sąvoka). Bet sidabrinis raktų pakabukas, geras rašiklis, minkštas papuošalų dėklas ar koks kitas nedidelis, bet ištaigingas, daiktas aiškiai parodys apdovanojamajam, jog jį gerbiate ir juo žavitės. Tokie šiek tiek formalūs dėmesio ženklai ypač tiks tolimesniems kolegoms, jei dėl kokių priežasčių juos reikia apdovanoti, tolimesniems pažįstamiems ar tiesiog žmonėms, kurie nusipelnė jūsų susižavėjimo.