6 ženklai, kad radote jums tinkamą žmogų
Yra nemažai ženklų, atskleidžiančių, kad pasirinkome tinkamą gyvenimo partnerį, tačiau iš pažiūros jie neatrodo labai romantiški. Galbūt dėl to, kad ilgalaikiai brandūs santykiai toli gražu nėra vien romantika, tai – ir kompromisai, ir supratimas, kad neverta siekti, jog mylimas žmogus pasikeistų, galų gale – gebėjimas būti atsakingiems už savo laimę.
Pateikiame kelis ženklus, kurie rodo, kad pasirinkote tinkamai. Tik nereikia visko priimti kaip neginčytinų aksiomų, tai – labiau nuorodos, ar einate teisingu keliu. Galų gale, šį tą visuomet galima patobulinti!
1. Jaučiatės ramiai
Ilgai trunkantys santykiai remiasi ne tiek aistros kibirkštimis, kiek pagarba, artumu ir vidine ramybe. Būdami su tinkamu žmogumi jūs jaučiatės gerai, nėra panikos, nerimo ar nuolatinio svarstymo, kad kažkas jūsų santykiuose ne taip.
2. Esate savimi
Besimezgant santykiams dažnai užsidedame kaukes ir norime pasirodyti geresni. Anksčiau ar vėliau tos kaukės turi nukristi.
Besimezgant santykiams dažnai užsidedame kaukes ir norime pasirodyti geresni (ar tiesiog kitokie), nei esame. Anksčiau ar vėliau tos kaukės turi nukristi, antraip tai būtų nesąžininga abiejų atžvilgiu.
Su tinkamu žmogumi jūs turėtumėte jaustis gerai būdami savimi – su makiažu ar be jo, laimingi ar irzlūs, sveiki ar sirgdami. Būdami su antrąja puse jūs nesijaučiate taip, lyg kažką turėtumėte slėpti ar patylėti, nes atrodysite kvailai.
3. Sutampa jūsų norai ir ateities įsivaizdavimas
Vienas svarbiausių dalykų porai – sutampantys tikslai ir tolesnio gyvenimo, šeimos vizija. Ar abu norite (arba nenorite) vaikų? Ar abu mylite naminius gyvūnus? Norite gyventi bute miesto centre ar kotedže užmiestyje? Jei dėl tokių svarbių dalykų tenka nuolat ieškoti kompromisų (neretai tai reiškia, kad kažkuris jaučiasi nuskriaustas), ilgai likti kartu ir būti laimingiems sunkiai pavyks...
4. Abu norite, kad jums pavyktų
Visuose santykiuose iškyla problemų, tai visiškai normalu. Tik klausimas, kaip jos sprendžiamos ir ar sprendžiamos. Abi pusės turi stengtis įsigilinti ir spręsti iškilusias problemas. Čia neapsieinama be kompromisų, pasiaukojimo ir pastangų. Taip kuriami geri santykiai.
Jei vienas iš partnerių užsimerkia prieš iškilusius sunkumus ir nenori eikvoti tam energijos, kito pastangų puoselėti meilei nepakaks.
5. Už savo laimę esate atsakingi patys
Neretai poros skiriasi dėl to, kad vienas iš jos narių jaučiasi nelaimingas. Tiksliau, kad vienas jaučia, jog kitas nedaro jo laimingo. Galbūt nelengva tai suprasti, bet juk niekas negali padaryti mūsų iš tikrųjų laimingų, kaip tik mes patys. Ir jei giliai širdyje tokie nesijaučiame, antroji pusė yra bejėgė.
Taip, draugystės pradžioje atrodo, kad tos laimės daug, tačiau atslūgus aistrai lieka ta pati realybė. Santykius griauna tai, kad žmonės tikisi, jog už jų laimę yra atsakinga antroji pusė.
Gyvenime būna visokių periodų, o stiprus ryšys turi išlikti visada.
6. Nesistengiate pakeisti mylimo žmogaus
Kad ir kokios mylimo žmogaus savybės jums nepatiktų, turite suvokti, kad reikia keisti save – išmokti priimti kito netobulumus.
Tai viena sunkesnių užduočių kuriant santykius, ypač moterims. Yra net populiarus juokelis, kad vyras tikisi, jog moteris po vedybų nepasikeis, moteris kaip tik tikisi, kad vyras pasikeis, o galų gale nutinka atvirkščiai...
Tačiau kad ir kokios mylimo žmogaus savybės jums nepatiktų, turite suvokti, kad reikia keisti save – išmokti priimti kito netobulumus.
O jei to neįmanoma padaryti, galbūt lengviau nebūti kartu, nei nuolat norėti pakeisti mylimą žmogų. Juk dažniausiai jis to net nenori, ir tai skaudina abu!
Jei gebate priimti vienas kitą tokius, kokie esate, nesikabinėjate prie smulkmenų, manykite, kad radote tinkamą sau žmogų (ir nereikia dairytis kitų).