7 būdai, kaip kuo mažiau apsunkinti sau gyvenimą

Nelaiminga moteris / Vida Press nuotr.
Nelaiminga moteris / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Šiandien – depresyviausia metų diena, vadinama „blue monday“ (angl. blogasis pirmadienis). Britai 2005-aisiais paskaičiavo, kad trečias sausio pirmadienis būna pats nemaloniausias: lauke šalta ir tamsu, šventės pasibaigusios (kaip ir pinigai), o pavasaris dar toli. Kad ši diena, kaip ir laikas iki pavasario, praeitų sklandžiau, siūlome atsigręžti į save – kiekvienas turime įpročių, kurių atsisakę palengvintume sau gyvenimą.

1. Nelyginkite savęs su kitais

26-asis JAV prezidentas Theodore'as Rooseveltas kartą pasakė: „Lyginimas yra džiaugsmo vagis.“ Tai vienas didžiausių žmonijos nuodų, būdingas beveik visiems. Nusipirkote jums labai patinkantį automobilį, bet kaimynai nusipirko dar geresnį? Išsipuošėte į vakarėlį, jautėtės puikiai, kol nesutikote senos pažįstamos, kuri, pasirodo, numetė 10 kilogramų? Jūsų vaikas gražiai piešia, bet pusseserės vaikas – kone vunderkindas visose srityse?

Liaukitės tai darę. Visuomet atsiras kas nors gražesnis, turtingesnis, protingesnis ar lieknesnis, o apie tai nuolat galvodami, niekada deramai neįvertinsite savo pasiekimų ir nepajusite gyvenimo pilnatvės.

Kolegos
Kolegos / Vida Press nuotr.

2. Rizikuokite

Gyvenkite drąsiau. Baimė suklysti, būti atstumtiems ar išjuoktiems stabdo nuo tam tikrų išbandymų ar galimybių. Jei gyvenimas siūlo ką nors, kam reikia šiek tiek rizikos, pamėginkite priimti tą iššūkį. Žmonės gyvenimo saulėlydyje paprastai gailisi ne to, ką padarė, o ko nepadarė. Galbūt ne viskas pavyks, bet, be nesėkmės skonio, neįvertintume ir sėkmės. Ji tiesiog atrodytų įprastu dalyku.

Kolegos
Kolegos / Vida Press nuotr.

3. Mažiau tikėkitės iš kitų

Galbūt jūsų išrinktasis yra sielos draugas, o su namiškiais irgi sutariate puikiai – tai vis tiek nereiškia, kad jie moka skaityti jūsų mintis ir atspėti pageidavimus. Tikėjotės, kad kas nors ką nors susipras ar padarys, bet taip neįvyko ir jaučiatės įskaudinti ir nusivylę? Negavote trokštamos dovanos, mylimasis nepasipiršo, nors kartu aplankėte Paryžių? Esmė ta, kad artimieji jums nelinki nieko bloga, jie tiesiog nežino, kad jūs kažko tikitės.

Kuo mažiau lauksite iš kitų, kad susipras ką nors padaryti apie tai jums neužsiminus, tuo laimingesni būsite.

4. Nesuasmeninkite kitų veiksmų

Vairuotojas užkirto jums kelią. Kolegos nepakvietė kartu papietauti. Draugė neatsiliepusi vėliau jums neperskambino. Priežasčių įsižeisti galime rasti kiekvienas. Tačiau nebūtinai visas pasaulis atsuko jums nugarą. Galbūt kitų veiksmus priimate kaip blogus ketinimus jūsų atžvilgiu ir nepagalvojate, kad tie veiksmai nebūtinai susiję su jumis.

Gal vairuotojas jūsų nepamatė ar tiesiog visada taip elgiasi. Galbūt kolegos apie jus nepagalvojo. O draugę ištiko bėda ar išsikrovė telefonas.

Sakoma, kad laimingi žmonės nepriima visko asmeniškai. Norint būti laimingiems, situaciją reikia įvertinti ne tik remiantis emocijomis, bet ir blaiviu protu.

Kolegos
Kolegos / Vida Press nuotr.

5. Gyvenkite dabartimi

„Jeigu jautiesi blogai, gyveni praeitimi. Jei esi susirūpinęs, gyveni ateitimi. Jei gyveni taikoje, gyveni dabar“, – rašė Senovės Kinijos filosofas bei poetas Lao Tzu. Laikai keičiasi, bet gyvenimo tiesos lieka tos pačios. Kuo labiau gyvename šia diena, nepaskendę praeities įvykiuose ar ateities įsivaizdavimuose, tuo laimingesni jaučiamės. Pasistenkite gyventi paprasčiau, neapsunkinkite savęs įkyriomis mintimis.

Kolegos
Kolegos / Vida Press nuotr.

6. Nedarykite iš musės dramblio

Kartais nedidelę nesėkmę prilyginame pasaulio pabaigai. Bet kokia smulkmena gali išmušti iš vėžių ar priversti tikėtis blogiausio scenarijaus. Pavėlavome į darbą – drebame, kad atleis; pametėme raktus – bijome, kad koks maniakas juos rado, atsekė, kur gyvename, ir naktį būtinai ateis.

Negatyvūs dalykai pritraukia dar daugiau negatyvumo, pradedame stresuoti ir dėl net nelabai reikšmingų dalykų galima nuleisti rankas.

Kolegos
Kolegos / Vida Press nuotr.

7. Atleiskite ir pamirškite

Galbūt širdyje jaučiate sunkų akmenį, kuris neleidžia ramiai gyventi. Gal tas nusivylimo, skausmo ar liūdesio akmuo virto pagieža, kuri dar labiau apnuodija gyvenimą. Ar ant kažko labai pykstate? Galbūt kažkas įskaudino? O gal kažkam tiesiog turite atleisti?

Paleiskite pagaliau tai. Niekam kitam, tik jums dėl to blogai. Jei įmanoma – ką nors pakeiskite: atleiskite, išsiaiškinkite ar išsisakykite ir pamirškite. Gyvenimas kupinas praradimų ir tik juos patyrę galime įvertinti džiaugsmą ir dalykus, kurie išties yra svarbūs. Išmokę su tuo susigyventi mes augame kaip asmenybės.

Kolegos
Kolegos / Vida Press nuotr.