7 būdai pradėti dieną kitaip: suteikite sau naujų pojūčių

Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Pora lovoje / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-01-14 20:59
AA

Žmonės linkę nekeisti savo įpročių. Jiems dažniausiai tinka taip, kaip yra dabar. Tik ne visada frazė „man dabar gerai“ reiškia, kad jie naudoja teisingus įpročius ir yra patenkinti savimi. Tai taip pat gali reikšti tinginystę ar baimę keistis. Tačiau, kodėl nepabandžius pradėti ryto kitaip?

Gal tai paskatins pradėti matyti kitą savo galimybių pusę. Prarasti nėra ko, o bandymas pradėti rytą kitaip gali tapti teigiamu perversmu. Žiūrėkite į tai, kaip į eksperimentą. Jo esmė išeiti iš nusistovėjusios rytinės rutinos ir atverti naujus tobulėjimo horizontus. Taigi, pradėkime šią kelionę jau dabar.

Norite pakeisti savo rytinę rutina, kuri įgriso iki gyvo kaulo? Viskas labai paprasta – pradėkite daryti tai, ko anksčiau nedarėte. Šiame straipsnyje rasite 7 patarimus, kaip pradėti savo rytą kitaip. Pažiūrėkite, ką galėtumėte pakeisti, nes nuo pokyčių prasideda naujas, baltas gyvenimo lapas. Galbūt kai kurie būdai jau priklauso jūsų rytiniams ritualams, bet tikime, kad rasite kažką įkvepiančio ir naujo sau.

Taip pat skaitykite: Atleidimo ritualai. Kam reikalingi 7 laiškai priešui?

1. Nustebinkite savo artimuosius, išgerkite kartu kavos

Pasidarykite arbatos, kavos sau ir savo partneriui ar šeimos nariui. Kavos gėrimas ryte padeda įprasminti būsimą dieną. Tai suteikia galimybę pasimėgauti artimojo žmogaus šypsena, pasikalbėti apie artėjančios dienos planus. Tokiu būdu mes pradedame vertinti šią akimirką, gyvenimo smulkmenas, džiaugtis jomis ir, žinoma, klausytis artimųjų.

2. Mėgaukitės rytine tyla

Ryte, gerdami arbatą arba kavą, ką jūs darote? Klausotės radijo ar žiūrite televizorių? Tas informacijos srautas trukdo susikaupti ir koncentruotis gyvenimo dienai, teisingai ją suplanuoti. Žinoma, žinoti, kas vyksta aplink, svarbu, bet paklauskite savęs, ar verta ryte savo mintis blaškyti sudėtinga informacija.

Išjunkite televizorių, radiją ir viską, kas skleidžia garsą tam, kad jaustumėte ramybę, ryto garsus, mašinų judėjimą ir viską, kas vyksta aplink jus. Tik toks ramus rytas gali suteikti didelį postūmį visai dienai.

Vis dėlto, jei tyla per daug slegia ir jos nemėgstate, leiskite savo ausims patirti malonumą, o ne girdėti bet kokį pašalinį garsą.

3. Klausykitės savo mėgstamiausios muzikos

Kas gali būti geriau, nei judėti muzikos ritmu ruošiantis ir atliekant rytinius darbus? Mėgstama muzika pakelia nuotaiką, sukuria pozityvumo aurą visai dienai. Gyvenime visada reikia daryti tai, kas jums patinka. Kuo daugiau tokių dalykų bus įgyvendinta, tuo jūs busite laimingesni.

Taip pat skaitykite: 10 neįtikėtinai paprastų laimės patarimų ir įkvepiančių citatų

4.  Vakare susiruoškite viską, kas rytoj ryte bus reikalinga

Taip pat išvažiuokite iš namų anksčiau, kad dėl vėlavimo į darbą ar susitikimą netektų raudonuoti, o mašinų spūstyje – keiktis.

Sėkmingų žmonių įprotis: pasiruošti rytojui iš anksto. Žinokite tiksliai, ką apsirengsite iš ryto. Išsilyginkite drabužius, išvalykite batus, susidėkite visus reikalingus daiktus būsimai dienai matomoje vietoje. Taip ryte išvengsite sumaišties ir sumažinsite galimybę kažką užmiršti. Tad, vakare skirdami keliolika minučių ruošai, ryte laimėsite – jokio skubėjimo, jokio streso, viskas gražu ir tvarkinga. Taip pat išvažiuokite iš namų anksčiau, kad dėl vėlavimo į darbą ar susitikimą netektų raudonuoti, o mašinų spūstyje – keiktis. Juk skubant viskas vyksta ne taip, kaip tikimės: kava aplieja kostiumą, mieste spūstys, šviesoforai dega tik raudona spalva. Geriau išvengti tokių problemų. Tam tereikia išvažiuoti truputėlį anksčiau.

5. Užsirašykite naują tikslą

Pradėkite savo dieną nuo minčių apie tikslus, pagalvokite, ką galėtumėte padaryti kitaip, o galbūt jums kils nauja idėja, kaip galima greičiau pasiekti savo svajonę. Naudokitės savo fantazija, galite sugalvoti ir naują iššūkį sau. Susiekite jį su savo hobiais ar mėgstamiausia veikla ir jūs ne tik tobulėsite, bet tai bus ir linksma.

Tam nusipirkite dienoraštį arba įdiekite į telefoną elektroninę jo versiją. Pradėkite planuoti savo dienas, nes tik tikslus žinojimas, kuria kryptimi judate, padės suprasti, ko siekiate ir norite sau.

Sėkmingi žmonės yra tiksliai suplanavę savo dienotvarkę. Mokykitės iš jų. 

6. Klausykitės audio knygų

Audio knygos geros tuo, kad jų galite klausyti ir darydami kažką kita. Tai yra praktiška, nes semtis išminties galima visur: tiek namuose plaunant indus, valantis dantis, tiek mašinoje kenčiant spūstyse. Tam pakanka tik klausytis ir pasisemti naujų minčių ar idėjų iš autoriaus. Pripažinkite, lengviau nesugalvosi. Išbandykite bent kartą tokį būdą, ir galbūt tai yra tai, ko jums reikia šiuo metu.

Taip pat skaitykite: Asmeninių pokyčių konsultantė L. Blekaitytė: 3 klausimai sau, galintys iš esmės pakeisti gyvenimą

7. Meditacija pradedantiesiems

Pradėkite planuoti savo dienas, nes tik tikslus žinojimas, kuria kryptimi judate, padės suprasti, ko siekiate ir norite sau.

Meditacija išvalo mintis – kenkėjus mūsų galvoje, atlaisvindama vietą tyroms mintims, kurios suteikia lengvumo pojūtį. Medituoti vertėtų tiems, kurie norėtų pajusti ramybę ar atsipalaidavus ruoštis naujai dienai. Kodėl gi to nepabandžius ir jums? Šios 10 minučių gali pakeisti jūsų gyvenimo kokybę.

Tiesiog užsimerkite ir pajauskite savo kvėpavimą, leiskite mintims skrieti lengvai jūsų prote. Nesileiskite į savo minčių aptarinėjimą, leiskite joms laisvai ateiti ir išeiti. 

8.  Lavinkite savo fantaziją

Koks bus aštuntas punktas, teks sugalvoti jums patiems, mielieji skaitytojai. Norime priminti, kad jūs turite visišką laisvę keisti savo gyvenimą taip, kaip norite. Jūs esate laivo kapitonas ir sprendžiate, į kurią pusę plauks jūsų laivas ir visai nesvarbu, tai bus prieš vėją ar pavėjui.

Šie paprasti būdai gali jums priminti, kad visada galima kažką keisti savo dienotvarkėje ir įpročiuose. Nepatinkančius dalykus visai nesunku išmesti iš savo gyvenimo, o patinkantiems – atsiverti, nes gyvenimas – tai pasirinkimas, todėl pasirinkite būti kuo efektyvesne ir stipresne asmenybe nei buvote vakar.


Straipsnį parengė asmeninio tobulėjimo portalas Tobulėjimo klubas.