7 kartus pasaulį apkeliaves Danas Hermouetas – Lietuvoje: menininkas pristato pirmąją fotografijų parodą

Prancūzų Institute atidaryta Dano Hermoueto fotografijų paroda/Irmanto Gelūno//„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Prancūzų Institute atidaryta Dano Hermoueto fotografijų paroda/Irmanto Gelūno//„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Rugsėjo 6 d. Vilniuje, Prancūzų Institute atidaryta iš Prancūzijos kilusio ir šiuo metu Velse gyvenančio foto menininko Dano Hermoueto paroda „Kintanti Vienatvė“.

Apkeliavęs pasaulį ne mažiau kaip 7 kartus su įvairiomis muzikos grupėmis kaip garso inžinierius ir pasaulinių turų vadovas, Danas yra prisidėjęs ir prie „Coldplay“, Adele, „Florence and the Machine“, „The XX“ ir „Sigur Ros“ pasaulinių turų. Savo pirmąją DSLR kamerą įsigijo vos prieš 18 mėnesių paskatintas draugų muzikantų ir nuo to laiko leidosi į intensyvią fotografo kelionę, atrado aistrą pažaboti šviesos ir šešėlių sąveika, kuri padeda atskleisti gilias pasąmonines paslaptis bei naratyvus.

„Kintanti Vienatvė“ – tai pirmoji Dano Hermoueto fotografijos paroda, kurioje ribojasi urbanistinės dokumentikos bei kraštovaizdžių fotografija. Taip pat ši paroda – tai galimybė pažvelgti į kūrybinio proceso niuansus, įkvėptus pasinėrimo į keliones po įvairiausius pasaulio kampelius.

 

Prancūzų Institute atidaryta Dano Hermouet fotografijų paroda/Irmanto Gelūno//„ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Prancūzų Institute atidaryta Dano Hermouet fotografijų paroda/Irmanto Gelūno//„ŽMONĖS Foto“ nuotr.

Anot menotyrininko ir parodų kuratoriaus Sigito Laurinavičiaus, Dano Hermoueto fotografijų paroda „Kintanti vienatvė“ primena žymaus Lietuvos aktoriaus Algimanto Masiulio žodžius:„žmones myliu, bet minios – ne!“ Be jokios abejonės, žmogiškumas, o ypač nuoširdus santykis su savo vidiniu aš, visada geriausiai pasireiškia tada, kai lieki vienas. Kai nebėra nei ką slėpti, nei už ko slėptis. Regis, Danas Hermouetas labai aiškiai pasirinko stebėti ir tyrinėti žmogų, bet ne minią. Savo fotografijose jis drąsiai leidžiasi į vienatvės paieškas, nesvarbu, kur tai bebūtų: erdvios Kalifornijos prerijos ar dangoraižių spaudžiamos pasaulio didmiesčių gatvės – visur justi vidinė koncentracija, dėmesys ne tik matomai, bet ir apmąstomai ir išjaustai realybei, o fotografinio vaizdo kokybė tik dar labiau sustiprina tikrovės pojūtį.

Fotografuodamas neaprėpiamus Kalifornijos kraštovaizdžius ir tyrinėdamas tamsią, gūdžią miestietišką vienatvę didžiuosiuose pasaulio miestuose, Dan suranda naujų būdų, kaip išreikšti vienišumo ir pažeidžiamumo jausmą, augantį, besivystantį ir egzistuojantį judriausiuose pasaulio miestuose.

Paroda atvira lankytojams iki 2019 m. spalio 3 dienos.