7 klaidos, kurias darote bendraudama su savo mama

Mama su dukra / Shutterstock nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kol vienos su savo mamomis bendrauja kaip su geriausiomis draugėmis, kitos sunkiai randa bendrą kalbą arba išvis nutraukia santykius kilus nesutarimų. Jeigu norite, kad jūsų santykiai išliktų artimi, šilti ir nuoširdūs, turite būti atsargi ir vengti kai kurių veiksmų ar įpročių, kurie gali lengvai sugriauti tarpusavio ryšį.

Kas daro didžiausią įtaką mamos ir dukros santykiams? Išskyrėme 7 klaidas, kurių išvengdamos turėsite puikius santykius su savo mama.

Jei visada būsime per daug užsiėmusios ir nerasime poros minutėlių paskambinti mamai, tarpusavio ryšys neabejotinai pradės silpnėti.

Per mažai su ja kalbatės

Moterims reikia pokalbių prie arbatėlės, pasišnibždėjimų tik joms vienoms suprantamomis temomis – mes tokios esame. Savaime suprantama, kad beprotiškas gyvenimo tempas retai suteikia galimybę atsipūsti ir kiekvieną dieną mus vargina nesibaigiantys darbai, susitikimai ar kiti svarbūs reikalai. Kita vertus, jei visada būsime per daug užsiėmusios ir nerasime poros minutėlių paskambinti mamai, tarpusavio ryšys neabejotinai pradės silpnėti. Žinokite, mamai reikia jūsų pokalbių. Jei nebegyvenate kartu su mama, paskambinkite jai bent pora kartų per savaitę ir paklauskite, kaip ji laikosi. Taip parodysite, kad ji jums rūpi ir jos nepamiršote.

Turite per daug paslapčių

Paauglystėje slėpėte nuo jos makiažo priemones, kiek ūgtelėjusi nutylėdavote apie artėjantį pasimatymą, dabar pamirštate pasakyti, kad jums pasipiršo? Tai nėra gerai.

Prisiminkite, kaip jaučiatės, kai sužinote, kad svarbus jums žmogus nuo jūsų kažką slepia. Taip jaučiasi ir mamos. Vis dėlto, kaip galime pasitikėti viena kita ir stiprinti tarpusavio ryšį, jei kaupiame paslaptis. Galiausiai, jei niekada mamai nepasakosite, kas vyksta jūsų gyvenime, mama gali pradėti ieškoti daugiau informacijos jūsų socialinių tinklų paskyrose arba klausinėti jūsų draugų. Žinoma, neprivalote pasakoti visko, tačiau pasidalykite su ja svarbiausiais gyvenimo įvykiais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Testas. Kaip sutariate su savo mama?

Mama ir dukra / Shutterstock nuotr.

Visiškai nesidomite jos gyvenimu

Juk visoms mums patinka, kai draugai ar kiti artimieji paklausia, kaip mums sekasi – jaučiamės pamaloninti, svarbūs. Gavusi tokį klausimą iš jūsų, mama jausis laiminga ir žinos, kad jums rūpi, o jūs palaikysite ryšį ir neleisite jam nutrūkti. Pasistenkite, kas mamai svarbu, – jos darbas, pomėgiai, sveikata ir pan. Taip galėsite kalbėti apie jai svarbius dalykus.

Negalvojate apie savo žodžius

Visoms būna dienų, kai nėra nuotaikos, galime užsiplieksti dėl mažiausios smulkmenos. Ne visada atsirenkame tinkamus žodžius, išsiliejame. Jei kitas žmogus ar jūsų mama jus nuliūdino, nesukelkite dar didesnės problemos karštai reaguodama. Pasistenkite būti kantri ir netrukus galėsite vėl džiaugtis gražiais ir tvirtais santykiais. Supykote? Suskaičiuokite iki dešimties ir tik tada kalbėkitės, kai įniršis bus šiek tiek atslūgęs.

Per daug ją užkraunate

Jei vis dar gyvenate kartu su mama arba gaunate iš jos finansinę paramą, žinokite, kad galite visai savo mamą išsunkti. Žinoma, kartais galite paprašyti pagalbos, tačiau būti visiškai priklausomai nuo mamos ir tikėtis, kad ji viską už jus padarys, neteisinga. Svarbu, jog užaugusios ir pradėjusios savarankišką gyvenimą, turime tapti nepriklausomos ir pačios pasirūpinti savimi.

Nepriimate jos pagalbos, kai ji labai reikalinga

Padėti kitam reiškia būti svarbiam, reikalingam. Žinokite, jei susirgsite, jus paliks vyras, neteksite darbo, mama visada bus žmogus, kuris padarys viską, kad tik jums padėtų, tačiau turite leisti jai tai daryti. Kitu atveju, jei pati nenorite atsistoti ant kojų ir įveikti sunkumus, kaip tai už jus gali padaryti mama?

Neleidžiate jai klysti

Suteikite savo mamai progą suklysti. Jeigu ji jus įskaudino, priimkite tai, tačiau pasitikėkite ja ir prisiminkite, kad ji tai padarė norėdama jums padėti. Jei galvosite, kad mama specialiai jus žeidžia ir nori padaryti žalos jūsų gyvenimui, tarpusavio santykiai kryps tik blogyn. Ji jus myli ir nori jums geriausio, tačiau ne visada moka tai parodyti. Geriausia tokioje situacijoje susėsti ir atvirai pasikalbėti, kodėl mama taip pasielgė, kokie buvo jos tikslai ir norai. Pokalbis gali išspręsti daugelį jūsų nesutarimų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Ką matote nuotraukoje? Šis testas daug ką atskleis apie jūsų asmenybę

Sekite naujienas ir mūsų „Facebook“ puslapyje!

Skaitykite daugiau