7 ligų simptomai, į kuriuos negalima numoti ranka

Gydytojo konsultacija / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Jeigu pastebėsite kokį nors iš žemiau pasireiškusių simptomų, nenumokite į tai ranka ir kuo skubiau kreipkitės į gydytoją.

1. Silpnumas

Jeigu dažnai (net po savaitgalio, kai pailsėjote po darbo) jaučiate didelį nuovargį ir silpnumą, kuriuos lydi galvos svaigimas ir raumenų spazmai, kreipkitės į gydytoją. Šie simptomai gali signalizuoti apie išsėtinės sklerozės pradžią, medžiagų apykaitos problemas, hormoninį disbalansą, širdies ir kraujagyslių ligas ar netgi depresiją.

2. Sausumas burnoje

Jeigu ryte jaučiate sausumą burnoje, tai reiškia, kad miegate praverta burna. Taip gali nutikti dėl: kreivos nosies pertvaros, nosies polipų, haimorito (prienosinių ančių gleivinės uždegimas). Jeigu burnos sausumą lydi dažni apsilankymai tualete, regėjimo pablogėjimas ir svorio netekimas – kreipkitės į gydytoją – tai vienas iš cukrinio diabeto požymių.

3. Skrandžio skausmas

Skausmas pilvo srityje gali signalizuoti apie skrandžio opą arba apendicitą. Ypač jeigu skausmas dažniau pasikartoja rudenį ar/ir pavasarį. Jeigu skausmą lydi rėmuo arba vėmimas – tai signalas, kad privalote apsilankyti pas gydytoją.

4. Plaukų slinkimas

Normalu, kai per dieną iškrenta 50–150 plaukų. Neteisinga plaukų priežiūra ir stresas gali padidinti slenkančių plaukų skaičių. Jeigu šių priežasčių nėra, o plaukai vis tiek gausiai slenka – išsitirkite skydliaukę.

TAIP PAT SKAITYKITE: Konsultuoja endokrinologė: 7 klausimai apie skydliaukę

5. Ilgai laikosi aukšta temperatūra

Jeigu 1–2 savaites laikosi 37–38 laipsnių temperatūra, o kitų peršalimo simptomų nėra – nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Taip gali būti pielonefrito (sudėtinga bakterinė inkstų infekcija), endokrininių, autoimuninių, kraujo ligų ar net tuberkuliozės ženklas.

6. Galvos skausmas

Jeigu jums skauda vieną galvos šoną, o skausmas sustiprėja nuo judėjimo, triukšmo ir ryškios šviesos – tai migrena. Jeigu galvos skausmą lydi pykinimas, vėmimas ir aukšta temperatūra – į organizmą pateko infekcija. O jeigu galvos skausmą lydi spazmai, pykinimas ir sąmonės netekimas – tai vienas aiškiausių insulto signalų.

TAIP PAT SKAITYKITE: Insulto pranašai: žinodami 3 žingsnių taisyklę, galite išgelbėti žmogui gyvybę

7. Šaltkrėtis

Jeigu jus nuolat lydi šaltkrėtis, tai rodo, kad kažkas yra negerai su širdies ir kraujagyslių sistema. Jeigu šaltkrėtį lydi pykinimas, blyškumas ir galūnių tirpimas – kreipkitės į gydytoją, nes tai vienas iš anemijos požymių.

Skaitykite daugiau