7 patarimai, kaip atsigauti po karščių ir pasiruošti naujiems

Karštis / Vida Press nuotr.
Karštis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Po praėjusio savaitgalio ne vienas turbūt atsikvėpė, kai atėjo vėsesni orai. Tačiau sinoptikai teigia, kad gaivus oras ilgai neužsibus – šeštadienį planuojama iki 31 laipsnio šilumos. Metas atsigauti po perkaitimų saulėje.

Lietuvos vaistinės tikriausiai senokai neregėjo tokio nusvilusių žmonių antplūdžio, kaip praėjusį savaitgalį, – kas pirko saulės kremus, kas losjonus po deginimosi, kas teiravosi vaistų ar tepalų nuo nusvilimo.

Nesvarbu, tepėtės kremu nuo saulės, ar ne – jei netūnojote pavėsyje, tikriausiai iškęsti tvankų orą ir kaitrią saulę buvo sunku. Medikų teigimu, daugiau nei 27 laipsniai šilumos jau yra kenksminga sveikatai, ypač prie karščio nelabai pratusiems lietuviams.

Taigi, kaip padėti sau atsigauti ir pasiruošti naujiems karščiams?

1. Kuo daugiau gerkite

Pirma, ką turite padaryti, ir ką apskritai visuomet turite daryti, tai gerti daug vandens. Daug prakaituojant, išprakaituojami ne tik toksinai, bet ir naudingos medžiagos, ir visa tai reikia atstatyti. Tinka ir paprastas, ir negazuotas mineralinis vanduo, taip pat – kokosų vanduo. Gerkite ne tik tuomet, kai troškina, bet ir apskritai.

Jei skauda galvą – žinokite, kad jau prasidėjo lengva dehidratacija, kuriai pašalinti reikia tikrai ne kavos. Nuo jos prarasite dar daugiau skysčių ir dar labiau troškins.

Moteris geria vandenį
Moteris geria vandenį / Vida Press nuotr.

2. Esant poreikiui išgerkite vaistų

Jei rimtai nusvilote ir odą skauda net paliesti, išgerkite uždegimą slopinančių vaistų, tokių kaip ibuprofenas arba aspirinas. Jie sumažins patinimą ir greičiau praeis raudonis.

3. Kuo dažniau apsiprauskite vėsiu vandeniu

Seniai nebe žiema, kad būtų poreikis pliuškentis karštoje vonioje. Karštas vanduo džiovina odą, tad bent jau vasarą prauskitės vėsiu vandeniu. Jis pagerina kraujo cirkuliaciją ir atvėsina nuo šilumos iškaitusį kūną. Jei turite galimybę (esate namie, sode ar šalia vandens telkinio), kuo dažniau trumpam atsivėsinkite. Praustis dažniau reikia ir todėl, kad daugiau prakaituojate.

Beje, nuo šilumos ir vaikščiojimo ištinusioms pėdoms tiks ledinis vanduo. Tai bent trumpam sumažins patinimą ir pėdos bus lengvesnės.

Moteris geria vandenį
Moteris geria vandenį / Vida Press nuotr.

4. Pasidarykite ledinį kompresą

Labai paprasta ir veiksminga: pamirkykite rankšluostėlį pieno ir ledukų dubenyje ir uždėkite kompresą ant pasvilusių vietų (nesvarbu, ar nusvilimas matomas plika akimi, ar tiesiog jaučiate, kad skauda). Pienas sumažins uždegimą, o šaltis paskatins kraujo cirkuliaciją, praeis tinimas ir skausmas.

5. Venkite temperatūrų kaitos

Venkite itin didelės temperatūrų kaitos – turime omenyje staigų perėjimą nuo tvankaus oro į kondicionieriumi smarkiai atšaldytą patalpą. Taip net vasarą galima peršalti, išsausinti odą ar plaukus.

6. Valgykite lengvai

Mityba karštesniu metu turi ypatingos reikšmės, kaip jausitės – dar labiau išsekę, apsnūdę, ar energingi.

Mityba karštesniu metu turi ypatingos reikšmės, kaip jausitės – dar labiau išsekę, apsnūdę, ar energingi. Kai karšta, patariama valgyti mažesnėmis porcijomis ir lengvesnį maistą. Vartokite daug įvairių daržovių, gaivių vaisių, ankštinių, taip pat kruopų, pieno produktų. Iš mėsos rinkitės liesesnę – vištieną, kalakutieną, kepkite ją ant grotelių. O kai labai karšta, geriau apskritai nevalgyti mėsiškų patiekalų – organizmui ir taip sunku pakelti karštį, o čia dar didkepsnį su bulvėmis virškinti reikia...

Moteris geria vandenį
Moteris geria vandenį / Vida Press nuotr.

7. Apsauga ir komfortas

Karštą dieną stenkitės leisti pavėsyje. Jei tiesioginės saulės nepavyksta išvengti, dėvėkite kepurę ar ryšėkite galvos skarelę, neužmirškite akinių nuo saulės ir pasitepkite kremu su SPF filtru. Atsigaivinti padeda ir purškiamas terminio šaltinio vanduo – purškite juo ne tik veidą, bet ir visą kūną.

Dėvėkite šviesių spalvų, lengvus drabužius, kurie odai leis kvėpuoti.