7 patarimai, kaip gražiai atrodyti šventinėse nuotraukose
Artėja vasara – švenčių ir atostogų įkarštis. Ir, žinoma, daugybė fotosesijų ar mėgėjiškų fotoaparato paspaudimų vėl „pagaus mus“ ir įamžins ne taip, kaip norėtume.
Kelios paprastos taisyklės gali pagelbėti išvengti dažniausiai pasitaikančių klaidų, kurios verčia aiktelėti: „Nejaugi aš tikrai taip atrodau!“
1. Ne kiekvienas makiažas atrodo vienodai gerai nuotraukose ir tikrovėje. Todėl prieš jį darydamos nuspręskite, kam teikiate pirmenybę – siekiate sužavėti šventės dalyvius ar norite būti gražiai įamžinta. Jei makiažą jums daro profesionali vizažistė, įvardykite jai savo tikslus ir ji turėtų susidoroti su užduotimi. Jei gražinatės pati, atkreipkite dėmesį į tokias detales: nuotraukose gražiau atrodo matinės nei blizgios spalvos; karštą vasaros dieną makiažo pagrindas pageidautinas pozuojant fotosesijoje, bet neformalaus vakarėlio svečiams galite pasirodyti pernelyg smarkiai išsidažiusi.
Nuspręskite, ko siekiate: sužavėti šventės dalyvius ar būti gražiai įamžinta nuotraukose.
2. Derinkitės prie aplinkos. Jei numanote, kad fotografuositės su žmonėmis, kurie ką tik grįžo iš atostogų, o pati dar nespėjote pasimėgauti saule, nepamirškite veido padengti lengvu įdegio spalvos pudros sluoksniu. Nebent norėtumėte, kad nuotraukose išsiskirtų jūsų blyškus veidas.
3. Pasirinkite tinkamą aprangą. Galbūt drabužis jums tinka, o ir konkrečiai progai dera, tačiau nebūtinai su juo gerai atrodysite nuotraukose. Jei dalyvaujate iškilmingoje šventėje, pasidomėkite, galbūt šventės šeimininkai pageidaujama, kad svečiai dėvėtų tam tikro stiliaus ar spalvų drabužius. Būtinai į tai atsižvelkite.
Jei aprangos stilius laisvas, nepatingėkite rūbų suderinti su savo vyru arba pasiteiraukite, kokią spalvą rinksis šeimininkai. Šventės metu gal ir jausitės gerai, nustelbusi kitas viešnias, tačiau pažvelgusi į nuotraukas, kuriose išsiskiriate savo apranga ar makiažu, greičiausiai patenkinta nebūsite. Paprastai įspūdis, kad kažkas „griauna“ harmoningą vaizdą, verčia pastebėti menkiausius „kaltininko“ išvaizdos trūmumus.
4. „Nematykite“ fotografo. Jei jis „gaudo“ kadrus, o ne prašo pozuoti – elkitės natūraliai. Fotografai stengiasi žmones įamžinti kuo gražiau ir meniškiau ir jie tikrai pastebi, kuriuo rakursu ir ką fotografuoti. Nepavykusius kadrus daugelis tiesiog ištrina ir palieka geriausius. Tačiau pradėjusi muistytis, galite jam sutrukdyti ir sugadinti žavų kadrą, kurio pakartoti nepavyks.
5. Mokykitės pozuoti. Kai pozuojate bendrai nuotraukai, priešingai nei ką tik aptartu atveju, turite apgalvoti, kaip pasukti veidą ir kūną, kad atrodytumėte geriausiai. Peržiūrėkite nuotraukas, kuriose sau patinkate, ir kuriose – ne. Atkreipkite dėmesį į laikyseną, veido išraišką. Paprastai sau patinkame tik iš vienos kurios nors pusės – ir tai logiška, nes kiekvieno žmogaus veidas ir kūnas yra kiek asimetriški. Išsiaiškinkite, kuri gi jūsų pusė yra fotogeniška. Prieš svarbų renginį ar šventę galite parepetuoti – paprašykite savo artimųjų, kad jus įamžintų įvairiomis pozomis.
6. Jokio alkoholio! Net taurė vyno ar šampano gali sugadinti visą reikalą: paraudę skruostai, kreiva šypsena, klajojantis žvilgsnis, suglebusi laikysena… būtent į tokias nuotraukas ir būna nesmagiausia žiūrėti. Net ir per pačios geriausios draugės vestuves – taurė tebūnie keliama tiek kartų, kiek reikia, bet iš jos geriama tik tada, kai baigiasi visos fotosesijos.
7. Atsipalaiduokite. Niekas taip negadina vaizdo, kaip dirbtinės emocijos – nesvarbu išspausta ar suvaldyta šypsena. Įsisąmoninkite: tai fotografas turi derintis prie savo modelių, o ne jūs atitikti kieno nors įsivaizduojamus lūkesčius. Žinoma, jei tik nesate fotomodelis!
Bet svarbiausia, išmokite mylėti save ir nekelkite sau nerealių lūkesčių. Juk turbūt pastebėjote, kad kai draugės skundžiasi „baisiomis“ nuotraukomis, jūs dažnai taip ir nesuprantate, kas gi iš tiesų ten ne taip. Vadinasi, didelė tikimybė, kad ir aplinkiniai nepastebi to, kas jus nervina.