7 patarimai, kaip suimti save į rankas, kai nepasiseka

Nerimas / Vida Press nuotr.
Nerimas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kai kas nors nepasiseka, vieni žmonės drąsiai žengia pirmyn; atrodo, tarsi nesėkmės juos užgrūdina ir tik dar labiau paskatina siekti tikslo. Kiti gi nustoja siekti svajonės, praranda viltį ir tarsi sustoja. Jei esate iš pastarųjų – o tokių yra daug, šį tą svarbaus turite žinoti.

Nesėkmės yra mūsų gyvenimo dalis. Dalis galutinio tikslo, svajonių siekimo. Ir jeigu mes nepasisekus sustojame, trukdome sau gyventi, siekti, turėti. Su tuo susijusi ir mūsų savijauta – jaučiamės atstumti arba patys save atstumiame, gėdijamės nesėkmės.

Atsitiesimas po nesėkmės yra išėjimas iš komforto zonos, todėl ne kiekvienam tai yra priimtina. Bet tai yra būtina, pavadinkime, gijimo proceso dalis. Nes neklysta tik tie, kurie nebando.

Kad išeitume iš užburto nesėkmių rato, į kurį patys save dažnai ir įstumiame, turime pakeisti savo mąstymą. Kaip tą padaryti?

1. Viskas gerai

Nusiteikite galvoti taip, kad nors viskas (kažkas) nepavyko taip, kaip norėjote, jūs jaučiatės normaliai. Viskas yra gerai, nedarykite iš to katastrofos. Apgalvokite, ką naudingo galima iš nesėkmės išspausti, arba raskite, kuo pasidžiaugti. Nepavyko santykiai, bet turite artimuosius. Negavote trokštamo darbo, bet įgavote praktikos dalyvaudami darbo pokalbyje. Norint, visada galima rasti, už ką būti dėkingiems.

Vieniša moteris
Vieniša moteris / Vida Press nuotr.

2. Tai, ko neįmanoma sukontroliuoti

Yra tokių dalykų, kurių negalite kontroliuoti. Ir nepasisekti kartais gali dėl aplinkybių, kurios nepriklauso nuo jūsų. Tai bene labiausia skaudina, bet jeigu negalite nieko pakeisti, stenkitės tai pamiršti ir kreipkite energiją ten, kur jūs galite kažką padaryti.

3. Gal per daug iš savęs norite?

Nepasisekti gali dėl to, kad reikalaujate iš savęs per daug.

Kartais nepasisekti gali dėl to, kad reikalaujate iš savęs per daug: arba išvis neįmanomo, arba skiriate tikslui nepakankamai laiko. Nesėkmė gali rodyti ne kad kažką blogai darote, o kad reikia stengtis daugiau arba performuluoti tikslą.

4. Neabejokite savimi

Nesėkmės etape dauguma mūsų suabejoja savimi, savo galimybėmis. Dėl to tenka patirti dvigubą nusivylimą – kad kažkas nepasisekė ir kad mes esame „nevykę“. Išmokite išbūti nesėkmę, nekritikuodami savęs ir neabejodami savimi. Jei ne šiandien, tai rytoj bus geriau.

Taip pat įsisąmoninkite, kad negali sektis visur. Vieni yra asai vienose srityse, kiti – kitose. Nesėkmės atveju visada prisiminkite, kur jums sekasi. Tai atsvers nemalonią būseną.

Vieniša moteris
Vieniša moteris / Vida Press nuotr.

5. Ne pirmas kartas

Galbūt negalima sakyti, kad esame pratę prie nesėkmių, bet kad gyvenime tai ne pirmas kartas, kai kažkas nepasiseka, – faktas. Tad jei jau išgyvenote anksčiau, padarysite tą ir dabar. Prisiminkite, kaip tą pavyko ištverti: ar tiesiog ramiai išlaukėte, ar nukreipėte energiją į kokią nors veiklą, darbą ar hobį, o galbūt padėjo pokalbis su kokiu nors žmogumi?

6. Tapkite stipresni

Nesėkmė parodo, kad galite ištverti daugiau, negu patys galvojate.

Nesėkmės turi ne skandinti, o užgrūdinti. Toks yra gyvenimas, patinka mums tai ar ne. Taigi priimkite tai, o ne kovokite su tuo. Psichologiškai galima tapti gerokai stipresniems, pamačius, kad ir tai išgyvenote; kad ne sustojote, o pakilote ir ėjote pirmyn. Juk yra geras posakis, tinkantis net ir pačioms blogiausioms situacijoms: „ir tai praeis“. Nesėkmė parodo, kad galite ištverti daugiau, negu patys galvojate.

7. Išmokite pamoką

Jei nepasisekė dėl jūsų kaltės – suklydote, nepasiruošėte, padarėte kažką ne taip, priimkite tai kaip galimybę atitaisyti klaidą, rasti kitą kelią tikslui pasiekti arba įgūdžiams lavinti. Ne viskas pasiekiama lengvai ir iš karto. Jei taip būtų, gyventi tikriausiai taptų nuobodu.