7 populiarūs mitai apie plaukų priežiūrą
Plaukų priežiūra apipinta ne tik faktais, bet ir begale mitų: darykite tą, nedarykite ano. Kaip atsirinkti, kur tiesa, o kur – pramanas? Paneigiame keletą populiariausių mitų.
Mitas Nr. 1: dažnas galiukų kirpimas skatina plaukų augimą
Tiesa: plaukų galiukų kirpimo dažnis neturi nieko bendra su tuo, kaip greitai ar lėtai auga jūsų plaukai, nes plaukai auga iš skalpo (odos), o ne nuo galiukų. Juos reguliariai reikia kirpti tam, kad nesišakotų, o jei jau yra išsišakoję, kad neskilinėtų labiau. Pakirpti galiukai visuomet atrodo tvarkingai, šukuosena atnaujinama, dėl to ir skatinama kas du tris mėnesius pakirpti galus. Toms, kurios saugo kiekvieną plaukų centimetrą, – taip pat.
Mitas Nr. 2: turite dažnai keisti šampūną, kitaip jis taps neveiksmingas
Tiesa: šampūno poveikis priklauso nuo šampūno rūšies, sudėties ir paskirties. Tad ir keisti jį reikia priklausomai nuo to, kokia jūsų plaukų būklė, kaip dažnai trenkate galvą, koks sezonas ir pan.
Jei norite ilgiau išsaugoti dažų spalvą, rinksitės šampūną dažytiems plaukams, jei plaukai išsausėjo – sausiems ir pažeistiems arba tiesiog drėkinamąjį šampūną. Labai dažnai keičiant šampūnus plaukai nespės pajusti tikrojo poveikio. Juk ir kremu veidą reikia tepti bent mėnesį, kad pamatytume rezultatą.
Mitas Nr. 3: pleiskanos = sausa galvos oda
Tiesa: iš tikrųjų yra priešingai. Pleiskanas dažniausiai sukelia mielių rūšis, kuri tarpsta riebioje terpėje. Taigi nereikėtų bijoti kas antrą dieną plauti galvos vien dėl to, kad neišsausėtų jos oda. Pasirinkite pleiskanas naikinantį, bet neagresyvų, šampūną ir pirmyn! Riebaluotos plaukų šaknys grožio dar niekam nepridėjo.
Mitas Nr. 4: nuo streso pražylame
Žilimą daugiausia lemia genetika ir amžius.
Tiesa: žilimą daugiausia lemia genetika ir amžius. Su metais organizmas pagamina mažiau melanino, atsakingo už natūralią mūsų plaukų spalvą, todėl vietoj dalies išslinkusių plaukų atauga nauji – jau žili plaukai, kuriuose melanino labai mažai.
Stresas skatina ne žilimą, o plaukų slinkimą, taigi vietoj išslinkusių natūralios spalvos plaukų gali išaugti žili.
Mitas Nr. 5: 100 pašukavimų ir plaukai taps nuostabūs
Tiesa: pasakose princesės gal ir šukuodavo plaukus po 100 kartų per dieną, bet realybėje toks gausus šukavimas gali sukelti trintį ir plaukus pažeisti. Šukuoti reikėtų švelniai ir atsargiai.
Jei plaukai ilgesni, vienu mostu nešukuokite plaukų per visą ilgį, o padalykite dalimis, pavyzdžiui, nuo viršaus iki vidurio ir nuo vidurio iki apačios, arba atvirkštine tvarka.
Mitas Nr. 6: surišti ar supinti plaukai skatina slinkimą
Tiesa: slinkimą galvos puošmenos skatina tik tada, kai plaukai surišti ar supinti labai stipriai ir ilgesniam laikui. Tuomet plaukai įsitempia ties šaknimis ir gali pradėti slinkti. O paprastai supinta kasa ar nestipriai surištas kuodukas tokios žalos tikrai nepadarys.
Mitas Nr. 7: galvos trinkimas skatina plaukų slinkimą
Tiesa: taip gali pasirodyti dėl to, kad trinkdami galvą vonioje, duše (ar išskirtiniais atvejais – kriauklėje) matome išslinkusių plaukų. Tačiau jie slenka visada, tik galbūt taip neatkreipiame dėmesio. Jų lygiai taip pat gali išslinkti ant drabužių, grindų, sofos ar plaukų šepečio.