7 taisyklės, kad saldus žodis „Nuolaidos“ neapkarstų

Išpardavimas / Vida Press nuotr.
Išpardavimas / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Kaip sako elegancijos ekspertė Genevieve Antoine Dariaux, ilgus metus dirbusi „Nina Ricci“ mados namų direktore, nuolaidų metas gali suteikti tikro malonumo – jei tik esate drąsios, mokate atsispirti pardavėjų pagundoms ir turite gerą akį. O mes sukonkretiname ponios Dariaux patarimus – nes užrašas „Vasaros išpardavimas“ kaitina kraują visoms šopoholikėms.

Spontaniški pirkiniai gali būti labai sėkmingi, tačiau didesnė tikimybė, jog jie nusės spintoje kaip tylus priekaištas. 

1 taisyklė. Žinokite, ko ieškote. Migloti tikslai („gal ką nors rasiu“) garantuoja lygiai tokius pačius miglotus rezultatus („ir vėl nieko nenusipirkau“ arba „nusipirkau ne tą ir ne už tiek“). Perfekcionistės galėtų net susidaryti sąrašą, kokio daikto spintoje trūksta ir kiek pasirengusios jam išleisti. Spontaniški pirkiniai gali būti labai sėkmingi, tačiau didesnė tikimybė, jog jie nusės spintoje kaip tylus priekaištas. 

2 taisyklė. Pirkti – į patikrintas vietas. Dar geriau, jei daiktą nužiūrėjote dar tuomet, kai jis kainavo visą kainą – dabar jausitės dvigubai sutaupiusi. Jei jūsų dydžio nebeliko, neskubėkite nusiminti ar paskubomis čiupti panašų, bet ne išsvajotą daiktą: beveik visus prekių ženklus galima rasti interneto parduotuvėse, ir daugumas jų siunčia į Lietuvą (blogiausiu atveju galima pasinaudoti tarpininkų ar adreso nuomos paslaugomis). 

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip susikalbėti parduotuvėje?

Išpardavimas
Išpardavimas / Vida Press nuotr.

3 taisyklė. Eikite į žvalgybą. Aktualu introvertėms ir nemėgstančioms konsultančių perdėto paslaugumo – per nuolaidas, kai net prabangiomis vadinamose parduotuvėse netrūksta žmonių, jos praranda budrumą. Taigi galėsite ramiai apsižiūrėti, apčiupinėti tai, kas sudomino, ir palyginti kainas. Kas žino, gal net mėgstamų parduotuvių sąrašas pailgės! Beje, kartais tarp konsultančių pasitaiko neblogų stilisčių, reikia tik nuotaikos ir sėkmės. 

Neverta tikėtis, kad drabužiai ar aksesuarai tarnaus iki mirties ir dar liks dukrai ar anūkei.

4 taisyklė. Drabužiai ir aksesuarai – ne investicija. Net jei jie – prabangiųjų prekių ženklų (vintažinė „Chanel“, kurios kaina žvelgiant iš perspektyvos kilo, – reta išimtis). Todėl nusiteikite, kad rankinė yra tik rankinė, o apsiaustas (net „Burberry“) – tik apsiaustas, jų detalės ir modeliai kasmet šiek tiek keičiasi. Neverta tikėtis, kad drabužiai ar aksesuarai tarnaus iki mirties ir dar liks dukrai ar anūkei. Pirkti, ar nepirkti – spręskite vadovaudamosi sąskaitos balansu ir kritiniu protu. 

TAIP PAT SKAITYKITE: 5 daiktai, kurių jūsų namuose visai nereikia

5 taisyklė. Papildykite bazinį garderobą (geresnės kokybės medvilnės ir puikaus šilko marškiniai; lietuvių dizainerių drabužiai; vidutinės kainos rankinės ir bateliai (nors populiariausi dydžiai paprastai nesulaukia saldžių nuolaidų dienų); sportiniai drabužiai ir aksesuarai; papuošalai; kašmyro šalikai ir šilko skaros; džinsai; apatinis trikotažas). Principas paprastas – pirkite tai, ką galite apsirengti dabar, tačiau galvokite ir apie rudenį, kuris pasibels ne taip ir negreit.  

6 taisyklė. Turėkite omeny... Kalėdas. Taip taip, jos irgi bus. Nuolaidų dienos – gera proga papildyti dovanų dėžę ne atsitiktiniais, bet apgalvotais pirkiniais iš gerų interjero salonų, kosmetikos parduotuvių ar papuošalų butikų. Beje, galbūt reikia atnaujinti ne tik asmeninę spintą, bet ir skalbinių lentyną ar indaują?! Štai čia ypač pravers sąrašas, kad tarp viso to grožio nepamestumėt galvos. O jei pametėte, turėkite omeny, kad daugelį prekių galima grąžinti. 

Nesileiskite spaudžiama – kol pinigai jūsų rankose, jūs ir diktuojate sąlygas, o pirkti visada bus ką. 

7 taisyklė. Palikite banko kortelę ir piniginę namie. Ypač jei jums nepatogu nuvaryti nuo kojų konsultantę ir nieko nepirkti, jei daiktas netiko. Nėra pinigų – nėra ir pirkinių. O patikus ir tikusi drabužį ar aksesuarą visada galima paprašyti atidėti, kol pagalvosite. Nesileiskite spaudžiama – kol pinigai jūsų rankose, jūs ir diktuojate sąlygas, o pirkti visada bus ką. Užtai įsimeskite į rankinę mėgstamą žurnalą ar knygą (pavyzdžiui, Ines de La Fressange „Paryžietę“). Kavos pertraukėlė – itin maloni pirkinių dienos dalis.