7 veiksmingos šaldytuvo kvapus naikinančios priemonės

Mityba / Fotolia nuotr.
Mityba / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-10-11 10:00
AA

Atsidarote šaldytuvą, o iš ten pasklinda nemalonus kvapas? Gal pamiršote šaldytuve stiklainį su kokiais konservais? O gal per ilgai užsistovėjo atidarytas grietinės indelis? Deja, blogosios bakterijos dauginasi net ir šaldytuve. Kaip jas iš ten išgyvendinti ir panaikinti nemalonų kvapą? Siūlome keletą laiko patikrintų liaudies priemonių.

1. Actas: lygiomis dalimis sumaišykite vandenį ir actą ir gautu tirpalu, suvilgiusios kempinėlę, pavalykite vidines šaldytuvo sieneles.

2. Geriamoji soda: išplaukite šaldytuvą sodos tirpalu ir pastatykite jame atvirą indelį su sodos milteliais. Būsite nustebintos, kaip ši priemonė puikiai sugeria visus kvapus. Tokį patį triuką galite atlikti ir su indaplove – jis išties veiksmingas!

3. Ruginė duona irgi puikiai sugeria kvapus. Sulaužykite ją nedideliais gabaliukais ir, išdėliojusios į nedideles lėkštes, palikite šaldytuve.

4. Aktyvintosios anglys. Sutrinkite kelias tabletes, suberkite jas į indelį ir palikite šaldytuve parai.

5. Citrinų sultys. Išspauskite vienos citrinos sultis ir jomis, suvilgiusios kempinėlę, iššveiskite šaldytuvo sieneles. Rezultatas tikrai pradžiugins. Šaldytuvo sienelėse galite laikyti mandarinų, apelsinų ir kitų citrusinių vaisių žievelių – jos tikrai gelbsti nuo nemalonių kvapų.

DAUGIAU CITRINOS PANAUDOJIMO BŪDŲ RASITE ČIA. 

6. Galite išbandyti ir ryžius, pjaustytus obuolius bei bulves. Pastaruosius vaisius ir daržoves, deja, teks keisti itin dažnai.

7. Puikiai aromatus sugers druska, o maloniai nuteiks vanilės ekstraktas, įvairūs aitresnio kvapo prieskoniai: anyžiai, gvazdikėliai, cinamonas, bazilikas... Ir šaldytuvas vėl kvepės!

KUR DAR BUITYJE GALI BŪTI NAUDINGA DRUSKA, SKAITYKITE ČIA.

P. S. Žinoma, kvapą galima šalinti pasitelkus ir paprasčiausią indų ploviklį. Ypač šiam reikalui tiktų naujosios kartos ploviklis su probiotikais – puikiai kovoja su blogosiomis bakterijomis ir keliamais jų kvapais. 


DĖMESIO! Kviečiame dalyvauti KONKURSE! Raskite labiausiai priterštą virtuvės vietą ir laimėkite puikų prizą!