75-ąjį gimtadienį minėsianti Vaiva Mainelytė – kaip iš Holivudo: filmavimui papuošė Juozas Statkevičius

Vaiva Mainelytė, Juozas Statkevičius / Socialinių tinklų nuotr.
Vaiva Mainelytė, Juozas Statkevičius / Socialinių tinklų nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2023-08-24 09:24
AA

Lietuvos kino ir teatro ikona Vaiva Mainelytė rugsėjo 5 dieną minės garbingą sukaktį – 75-ąjį jubiliejų. Belaukiant artėjančio gimtadienio, V.Mainelytė dalyvavo renginyje, į kurį atvyko pasipuošusi dizainerio Juozo Statkevičiaus kurtu įvaizdžiu. Jis abejingų nepaliko – gerbėjai aktorę apdovanojo liaupsėmis.

Žmonės.lt žiniomis, sostinės Vaidilos teatre buvo filmuojama proginė TV laida, skirta Vaivos Mainelytės jubiliejui. LRT žiūrovai ją išvys rugsėjo pradžioje.

Filmavimui V.Mainelytę papuošė dizaineris Juozas Statkevičius. Įvaizdžio akcentai – elegantiškas baltas kelnių kostiumas su gėlių segėmis, juodi aukštakulniai, puošnus vėrinys, auskarai ir holivudinė šukuosena.

Vaiva Mainelytė / Socialinių tinklų nuotr.

Vaivos Mainelytės nuotraukomis J.Statkevičius pasidalijo socialiniuose tinkluose. Kino ir teatro legendai jis negailėjo pagyrų.

„Vaiva Mainelytė, visų laikų legenda, gražuolė, diva, talentas! Vienintelė likusi iš trijų – Eugenijos Pleškytės ir Gražinos Balandytės. Visas kviesdavau į pirmą savo kolekcijos pristatymo eilę ir didžiuojuosi. Jos – mūsų pasididžiavimas.

Prieš 25-erius metus, kai Vaivai buvo 50-imt, teko ją puošti, po to buvo dar tų švenčių, bet štai šiandien jubiliejus. Couture, glamūras, spindesys ir prabanga – viso to nusipelnė teatro ir mūsų kino žvaigždė! Bravo, Vaiva! Jūs šviečiat visom prasmėm! Myliu ir stengiausi, kad spindėtumėt“, – dalijosi dizaineris.

Prie liaupsių prisijungė ir J.Statkevičiaus sekėjai bei V.Mainelytės gerbėjai – gyrė jos talentą, neblėstantį grožį bei eleganciją, stulbinantį įvaizdį. Susižavėję internautai lietuvę lygino su prancūzų aktore Catherine Deneuve, Holivudo įžymybe.

Vaiva Mainelytė – viena iš Lietuvos ekrano ir scenos legendų, kurią puikiai pažįsta visi, ypač vyresniosios kartos žiūrovai. Tai tikra aukštosios kultūros kūrėja, nuolat ją puoselėjanti ir auginanti, gebanti išlaikyti primadonos įvaizdį net pačiuose sunkiausiuose gyvenimo etapuose.

Vaiva Mainelytė-Jurga ir Regimantas Adomaitis-Girdvainis filme „Velnio nuotaka“ / R.Strikausko, Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus arch. nuotr.

Vaiva Mainelytė studijavo režisieriaus Juozo Rudzinsko kurse, į Lietuvos teatro sceną atėjo XX a. 8-ojo dešimtmečio pradžioje ir daugiausiai atidavė Lietuvos nacionaliniam dramos teatrui. Sukūrė dešimtis pagrindinių vaidmenų – Fru Serbiu ir Ela Reinheim (Henriko Ibseno dramose „Laukinė antis“ ir „Junas Gabrielis Borkmanas“), Ledi Tyzl (Richardo Sheridano „Intrigų mokykloje“), Margarita (Tennessee’io Williamso „Katėje ant įkaitusio skardinio stogo“), Ismenė (Jeano Anouilh’aus „Antigonėje“)... Ryškūs aktorės vaidmenys lietuviškos dramaturgijos pastatymuose – Beatričė Juozo Grušo dramoje „Meilė, džiazas ir velnias“, Milda Jono Avyžiaus „Sodybų tuštėjimo metas“ ir kitus.

Tačiau aktorės kūrybą saugo ne tik teatro ar kino istorijos knygos ir daugybė praeityje rašytų studijų ar recenzijų. Vaivą Mainelytę pažįsta ir pati jauniausia teatro žiūrovų karta - ji sukūrė nemažai įdomių vaidmenų šiuolaikinio repertuaro spektakliuose, įrodydama, kad jos talentas leidžia jai žengti koja kojon su sparčiai besikeičiančiu teatru.

Aktorė Vaiva Mainelytė: akimirka iš „Lilijomas“ (2013) / D. Matvejevo nuotr.

Vieno ar kito vaidmens charakteristikas lemia Vaivos Mainelytės talentas – jos tikriausiai niekas negalėtų pakeisti. Nemaža jos kūrybos unikalumo priklauso nuo aktorės išvaizdos, bet sėkmė tiek teatre, tiek kine labiausiai susijusi su aktorės gebėjimu nuolat gludinti savo profesinę formą, taip pat ir nekonfliktišku charakteriu. Sulaukti garbaus amžiaus ir teatre neturėti priešų – reta.

Nors Vaiva, kaip ir kiekvienas iš mūsų, turi ryškų požiūrį į gyvenimą ir profesiją, ji yra labai geranoriška ir atvira naujiems ieškojimams. Net patyrusi sunkiausius išbandymus – artimųjų netektis, įvairias ligas, ji gebėjo atsitiesti visų pirma su teatro pagalba. Dažnai ją tekdavo sutikti po repeticijų skubančią į Santariškes, o vėliau – vėl į vakarinę repeticiją. Tai retos ištvermės, pasišventimo savo profesijai, atsakomybės prieš teatro kolegas savybės.

Fotogalerija:

Vaiva Mainelytė (31 nuotr.)
+25