76-asis Venecijos kino festivalio raudonasis kilimas žibėjo įspūdingais įvaizdžiais

76-asis Venecijos kino festivalio raudonasis kilimas / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Rugpjūčio paskutinėmis dienomis Italijoje prasidėjo 76-asis tarptautinis Venecijos kino festivalis. Lido saloje vykstantis renginys yra didesnio kultūros renginio Venecijos bienalės dalis ir vienas prestižiškiausių kino festivalių pasaulyje.

Festivalio tikslas yra skleisti, pristatyti ir remti įvairius tarptautinio kino aspektus visomis jo formomis – kaip meną, pramogą ir verslą, – puoselėjant laisvės ir tolerancijos vertybes. Festivalyje taip pat pristatomos žinomų kino asmenybių retrospektyvos, siekiant priminti visuomenei kino istoriją.

Pagrindiniai Venecijos kino festivalio apdovanojimai yra „Auksinis liūtas“, teikiamas už geriausią konkursinės programos filmą, „Sidabrinis liūtas“ už geriausią režisūrą ir „Volpi taurė", įteikiama geriausiam aktoriui ir aktorei. Taip pat žiuri turi teisę apdovanoti konkursinėje programoje parodytą filmą „Specialiuoju žiuri prizu“.

76-asis Venecijos kino festivalio raudonasis kilimas / „Scanpix“ nuotr.

Kaip ir kasmet, šį filmų fiesta sutraukė galybę garsių aktorių iš viso pasaulio. Raudonuoju kilimu žengė žymiausios ir įtakingiausios pramogų pasaulio žvaigždės. Venecijos kino festivalis visada buvo glamūro ir aistrų šventė. Šie metai – ne išimtis.

Vincent’as Casselis į šventę atsivežė žmoną Tiną Kunakey, bet ant raudono kilimo pozavo su buvusia sutuoktine Monica Bellucci. Tiesa, tarp jų taikėsi įsiterpti tai festivalio direktorius Alberto Barbera, tai režisierius Gasparas Noé, festivalyje pristatęs seno savo filmo „Nesugrąžinamas laikas“ naują režisieriaus versiją. Šis skandalingas filmas su garsiąja išprievartavimo scena prieš septyniolika metų ir suvedė Vincent’ą ir Monicą.

76-asis Venecijos kino festivalio raudonasis kilimas / „Scanpix“ nuotr.

Tina „Nesugrąžinamo laiko“ vakare nesirodė, bet su Vincent’u pozavo Romano Polanskio „Dreifuso bylos“ premjeroje ir taip atšventė vestuvių metines. Festivalio vedėją aktorę Alessandra Mastronardi visur lydėjo sužadėtinis Rossas McCallas. Aktorius Joaquinas Phoenixas „Džokerio“ premjeroje buvo su mylimąja Rooney Mara, o po premjeros mėgavosi ovacijomis ir „Oskaro“ prognoze. Pedro Almodóvaras už viso gyvenimo nuopelnus pagaliau gavo „Auksinį liūtą“.

Mados namai ir tinklaraštininkės lenktyniavo, kas greičiau paskelbs naujas vakarėlių nuotraukas, o žiūrovai ir kritikai vėsos ieškojo ne tik kino salėse, bet ir tebeveikiančios bienalės paviljonuose bei „Des Bains“ viešbutyje. Pastarajame iškabinta įspūdinga 300 polaroidinių nuotraukų, įamžinusių pasaulio kinematografo žvaigždes, paroda.

76-asis Venecijos kino festivalio raudonasis kilimas (53 nuotr.)
+47
Skaitykite daugiau