8 būdai, kaip pagerinti intelektinius gebėjimus

Moteris sportuoja / Vida Press nuotr.
Moteris sportuoja / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Tam, kad išsiskirtumėte iš kitų, privalote investuoti į save. Kuo labiau stengsitės tai daryti, tuo labiau seksis kilti karjeros laiptais ar kurti verslą. Laikas, kurį investuojate į save, paklūsta tik jūsų pačių kontrolei. Pateikiame kelis paprastus būdus, kaip galėtumėte pagerinti ir intelektinius gebėjimus, ir emocinį intelektą.

1. Lavinkite vaizduotę

Sėkmė prasideda nuo įsivaizduojamų galimybių, progų, pasekmių. Kuo labiau lavinsite vaizduotę, tuo dažniau kursite inovatyvius ir efektyvius problemų sprendimo būdus. Būkite vizionierius – šitaip įgysite pasitikėjimo savimi kasdieniame gyvenime ar darbe. Aplinkiniai žinos, kad jūs esate tas žmogus, į kurį reikia kreiptis, kai prireikia inovatyvių idėjų. Nekūrybingų žmonių nėra – yra tik požiūris. Kūrybingumas įpučia aistros kibirkštį darbui ir leidžia net nuobodžiausią užsiėmimą paversti įdomesniu.

2. Plėskite horizontus

Apsilankykite naujose vietose, eikite kitu keliu į darbą ar tiesiog... valykitės dantis kita ranka.

Išplėsti horizontai atveria pasaulį, o drauge – naujų galimybių. Naujos patirtys į gyvenimą įneša nežinomybės. O ši apdovanoja patirtimis, praturtinančiomis jūsų žinias. Kuo daugiau naujų žinių gauna smegenys, tuo lengviau sugeba jas įsisavinti. Dėl to verta retsykiais ištrūkti iš komforto zonos – ir tai padaryti paprasta. Apsilankykite naujose vietose, eikite kitu keliu į darbą ar tiesiog... valykitės dantis kita ranka. Smegenų darbas priklauso nuo įpročių. Kuo nelankstesnis esate, tuo joms sunkiau susidoroti su pokyčiais. Rutina neleidžia augti taip, kaip galėtumėte, tad bent šiek tiek nuo jos nukrypkite.

3. Treniruokite smegenis

Esama nemažai būdų, kaip neleisti smegenims atšipti. Kryžiažodžiai ar specialios programėlės mobiliuosiuose telefonuose padeda smegenims neužmigti. Tai vadinama neuroplastika – natūraliu smegenų gebėjimu mokytis, mąstyti ir adaptuotis. Kuo jūsų smegenys neuroplastiškesnės, tuo greičiau ir efektyviau jos apdoroja informaciją.

4. Skaitykite

Sėkmė neretai yra pagrindinis siektinas dalykas, todėl neretai pamirštama juokauti, atsipalaiduoti ir tiesiog pailsėti. Jei norite augti kaip asmenybė, neprivalote būti nuolat įkišę nosies į specifines knygas. Skaitymas apskritai, nepaisant turinio, yra naudingas smegenims. Detektyvas, romanas, poezija, žurnalas apie sportą – kad ir kokie bebūtų skaitiniai, jie visi lavina vaizduotę: smegenys verčia žodžius į vaizdinius. Skaitymas leidžia atsipalaiduoti, nukelia į kitą pasaulį. Visiems reikia ištrūkti, tiesa? Jei negalite sau leisti išeiti atostogų, skaitymas – šauni alternatyva. Jis turtina žodyną ir padeda virsti ne tik geresniu skaitytoju, bet ir leidžia laisviau bendrauti.

5. Nuosekliai mokykitės

Visada yra, ko išmokti. Nesustokite – nuolat siekite įgyti naujų įgūdžių ir informacijos. Tam, kad būtumėte sėkmės lydimas verslininkas ar puikus darbuotojas, turite nuolat mokytis. Kuo daugiau mokysitės, tuo geriau pasiruošite puikiai strateguoti. Kuo daugiau įgysite žinių, tuo geriau mokėsite panaudoti turimą informaciją ištikus kritinėms situacijoms. Mokydamiesi auginate kompetenciją.

6. Būkite fiziškai aktyvus

Fizinis aktyvumas padeda palaikyti ne tik fizinę formą – smegenys taip pat veikia geriau. Jos funkcionuoja geriausiai tada, kai gauna deguonies. Dėl jos gerėja atmintis, galimybė susikaupti. Jei nesportuosite, smegenims bus sunkiau įsisavinti naują informaciją. Greičiausias ir efektyviausias būdas būti protingesniu, energingesniu, atsparesniu stresui ir depresijai – leisti kūnui judėti.

7. Tinkamai renkitės

Tai, kaip rengiatės, turi tiesioginės įtakos jūsų intelektui. Mokslininkų atlikti testai parodė, kad žmonės, vilkėję laborantų chalatus, pasiekė geresnių rezultatų tam tikroje srityje už tuos, kurie chalatų nevilkėjo. Štai ir jėga, slypinti uniformoje!

Itin svarbu rengtis profesionaliai: aplinkiniams jūsų apranga leidžia susidaryti įspūdį apie tai, koks esate žmogus ir ko siekiate. Kuo daugiau dėmesio skirsite aprangai, tuo vertingesni jausitės ir tuo rimčiau jus priims kiti. Smegenys priima ne tik žinias, bet ir nuotaiką. Kai geriau rengiatės, geriau ir jaučiatės. Kuo jūsų nuotaika geresnė, tuo atviresnis, lankstesnis ir protingesnis jaučiatės – ir kai vedate derybas, ir kai bendraujate su kolegomis, ir kai prisistatote nepažįstamų žmonių grupei. Tad renkitės taip, kad paliktumėte įspūdį.

8. Išsimiegokite

Tyrimai rodo, kad suprastėjus miego kokybei prastėja ir žmogaus darbinės ir intelektinės galimybės. Pakankamas miegas leidžia išlaikyti dėmesį ir protinius gebėjimus. Atrodytų, koks tai paprastas dalykas – tinkamai išsimiegoti, tačiau tikrame gyvenime neretai prireikia disciplinos. Išsimiegokite ir pajusite didelį skirtumą – ir darbe, ir gyvenime.