8 nematomos santuokos grėsmės
Nors tyrimai rodo, kad dažniausia santuokos grėsmė – sutuoktinių nesusikalbėjimas, tai nėra visai tiesa. Santuokos žaidimų aikštelėje esama gerokai daugiau ir kitų blogiukų.
1. Gyvenimas komplikuotas, o santuoka yra gyvenimas
Vadinasi, santuoka taip pat nėra vien plakta grietinėlė su braškėmis. Tačiau kodėl, kai tik ima nesisekti, kaltinamas partneris? Gyvenime ir meilėje neretai ir šiaip vyrauja chaosas – kam dar pilti aliejaus į ugnį! Gana badytis pirštais – juk gyvenimo keliu einama dviese, kad ir kaip kartais būtų sunku ir neįmanoma.
2. Ego pergalė
Kai esate suaugę ir susituokę, ego neretai yra siena, skirianti sutuoktinius.
Visi šį jausmą žinome. Vienų ego slypi giliau, kitų yra labiau matomas. Jis yra veikiamas pasąmoninių dalykų ir socialinių normų, taisyklių ir to, ką mums primeta visuomenė. Ego formuojasi nuo vaikystės, evoliucionuoja ir keičiasi. Dabar, kai esate suaugę ir susituokę, ego neretai yra siena, skirianti sutuoktinius. Pamėginkite jį suvaldyti. Rinkitės atvirumą užuot gindamiesi, atleiskite užuot keršydami, atsiprašykite ir nekaltinkite.
3. Santuoka nenužudo vienatvės jausmo
Būti gyvam – vadinasi, būti vienišam. Tai žmogiška. Santuokoje gyvenantis žmogus taip pat gali jaustis vienišas. Ir, kai taip nutinka, dažnas yra linkęs kaltinti partnerį ar, dar blogiau, ieškoti kompaniono iš šalies. Santuokoje abu sutuoktiniai turėtų dalytis vienatve ir, tai darydami, ją išsklaidyti. Kad ir trumpam.
4. Santuokai ieškote tobulo žmogaus
Sakysite, žinoma! Bet žmonės keičiasi – niekada to nepamirškite. Ir ne visada taip, kaip jūs norėtumėte. Vertėtų rinktis žmogų, kuris puikiai supranta, kad nėra tobulas, bet nori kasdien tobulėti. Planuokite vestuves tik tada, kai esate tikri, kad jūsų būsimas sutuoktinis pasiryžęs keistis pats, savo noru. Eikite pokyčių keliu koja kojon – juk bėgant metams keičiasi abu sutuoktiniai.
5. Empatija – sudėtingas reikalas
Bet kurioje santuokoje empatija reikalinga abiem partneriams. Tačiau dažnai nutinka taip, kad vienas iš partnerių privalo pirmas žengti į priekį ir norėti patenkinti mylimojo poreikius labiau nei savo. Žinoma, idealu, kai abu sutuoktiniai nori būti empatiški, – kad ir ne vienu metu. Žmonės, kuriuos mylite, yra klystančios būtybės ir jie niekada nebus tokie, kokius juos norite įsivaizduoti. Klauskite savęs, ar galite juos mylėti nepaisydami nieko, pasitelkdami empatiją?
6. Rūpinatės labiau vaikais nei žmogumi, kurio dėka juos turite
Vaikai neturėtų būti svarbesni už santuokinį gyvenimą, kita vertus, jie neturėtų būti ir mažiau svarbūs. Jei jie bus svarbesni, mažieji nenaudėliai netruks tai suprasti ir tuo pasinaudoti. Jei ne tokie svarbūs, priešinsis ir reikalaus dėmesio tol, kol jį gaus. Atrasti aukso vidurį sudėtinga? Bet pasistengti verta. Nes šeima – nuolatinis darbas ir pusiausvyros paieška.
7. „Kas šeimoje dėvi kelnes?“
Neretai partneriai kyla į kovą dėl kontrolės. Santuokoje abu partneriai turėtų prisiimti vienodą atsakomybę, vis dėlto neretai dėl nesugebėjimo atrasti pusiausvyros ir pasidalyti kontrolės zonų jie suremia ragus. Neįkliūkite į šiuos spąstus, nes, juose atsidūrę, nebeturėsite kelio atgal.
8. Nebemokate domėtis tik vienu asmeniu
Gyvename pasaulyje, kuriame esame priversti domėtis daugybe dalykų. Meditacijos praktika – galvoti apie konkretų dalyką ir nuolat nukreipti dėmesį į jį kaskart, kai jaučiamės išsiblaškę, yra ypatingas menas. Blizgučiai visada atrodo įdomesni – o kai vienas jų nusibosta, visada galima imtis kito. Susitelkti ir domėtis tik vienu asmeniu yra itin svarbu – tik šitaip santuoka gyvuos.
Psichologai teigia, kad partnerius išmokyti bendrauti užtenka valandos. Tačiau spręsti problemas ir išmokti susitarti su konfliktuojančiu partneriu gali prireikti ir viso gyvenimo.
Gyvenimas formuoja mūsų charakterius ir paverčia geresnėmis savo pačių versijomis, tais žmonėmis, kurie moka susidoroti su vienatve, griauna pykčio sienas ir tiesia meilės tiltus, nenustumia į šalį empatijos ir sugeba atleisti, imasi kompromisų, nepamiršta dalyti dėmesio ir supratingumo.
Tai gyvenimas, dėl kurio verta kovoti, tiesa?