8 patarimai, kaip išsaugoti savo turtą kelionėje
Kad kelionių džiaugsmo neužgožtų labai nesmagūs įvykiai – apiplėšimas, vagystė ar apgaulė, – keliaudami tinkamai pasirūpinkite savo turtu. Padės paprasti patarimai.
1. Nešiokite kitokią rankinę nei įprastai
Rankinės – vienas didžiausių moters džiaugsmų, dažnai jos didelės, ryškios, puošnios, o kartais – vos įžiūrimos. Jos nešiojamos ant vieno peties, rankoje ar laikant už dirželio. Tokias rankines, kaip vieną iš stiliaus elementų, galite nešioti kasdien savame mieste, savoje šalyje, vietose, kurias pažįstate. Tačiau kelionei rinkitės vidutinio dydžio rankines ilgesniu dirželiu, kad galėtumėte jas nešioti permetę skersai pečių. Taip plėšikas negalės lengvai jų pagriebti ir sprukti šalin.
Asmens tapatybės dokumentai, grynieji pinigai, bankų kortelės, auksiniai papuošalai ar brangūs laikrodžiai – tai dalis daiktų, kurių nereikėtų slėpti viešbučio kambaryje.
2. Neslėpkite turto kambaryje
Kelionėse gyvename viešbučiuose, svečių namuose, apartamentuose ir dar daugelyje kitų vietų ir niekada negalime būti tikri, kur yra saugu. Nereikėtų iš anksto įtariai žvelgti į aptarnaujantįjį personalą, tačiau savo daiktais rūpintis būtina. Asmens tapatybės dokumentai, grynieji pinigai, bankų kortelės, auksiniai papuošalai ar brangūs laikrodžiai – tai dalis daiktų, kurių nereikėtų slėpti viešbučio kambaryje. Jei neturite galimybės išeidami iš kambario šių daiktų pasiimti su savimi, prašykite įstaigos administratoriaus išnuomoti seifą. Tai kainuos dešimtį papildomų eurų, tačiau atsieis tikrai pigiau nei prarasti savo turtą.
3. Žymėkite savo turtą
Niekada nepamirškite, jog dažniausiai tam tikrus daiktus įsigiję esate ne tik jūs. Kad nebūtų problemų, nesusipratimų, kai jūsų daiktai atsiranda kažkieno kito prieglobstyje – visuomet juos žymėkite. Tik negalvokite, jog seniai paplitęs būdas užrišti kaspinėlį ant lagamino ar užklijuoti lipduką išsaugos turtą. Savo asmeninius daiktus žymėkite taip, jog jam atsiradus svetimose rankose žymę galėtumėte atrasti tik jūs. Būtent taip galėsite įrodyti, jog tie daiktai būtent jūsų.
TAIP PAT SKAITYKITE: Knygų pasaulyje. Kokias skaito garsūs žmonės?
4. Būkite budrūs gatvėje
Vaikščiodami galite grožėtis aplinka, bet išlikite budrūs. Dažniausiai gatvėje tyko „greiti“ plėšikai, kurie čiups jūsų turtą ir bėgs, kiek akys mato. Todėl būkite atidūs ir stebėkite, kas vyksta aplink. Be to, laikykite savo turtą tvirtai įsikibę. Nepatingėkite kartais apsidairyti ne tik į šonus, bet ir sau už nugaros. Galbūt taip pavyks pastebėti kažką įtartina ir išvengti apiplėšimo.
5. Grynieji ir banko kortelė – atskirai
Grynuosius ir banko kortelę keliaudami užsienyje laikykite visuomet atskirai. Įprasta, jog šie daiktai visuomet yra piniginėje, tačiau kelionėje turėkite jiems dvi atskiras vietas. Pavyzdžiui, grynuosius laikykite piniginėje, o banko kortelę užsegamoje kišenėje arba atvirkščiai. Jeigu iš jūsų bus pavogta piniginė ar rankinė su ja viduje, neliksite be cento ir vis dar turėsite banko kortelę arba grynuosius.
6. Viskas, kas svarbiausia, – priekyje
Nepamirškite, jog nematote kas vyksta už jūsų, todėl visuomet rankinę laikykite priekyje savęs, naudokitės tik priekinėmis kišenėmis, nedėkite svarbių daiktų į kuprinę – taip išsaugosite savo turtą. Elgdamiesi priešingai palengvinate darbą plėšikams, nes dairydamiesi po gražią vietovę ne tik nematote, kas vyksta už nugaros ar šalia, bet kartais net nejaučiate, kai kas nors jus paliečia.
7. Nuolatinis sąlytis
Nepalikite savo daiktų be priežiūros. Einate į viešąjį tualetą?
Nekabinkite daiktų ant tam skirtų kabliukų – nusikaltėliai seniai įsigudrino, kaip įkišti ranką į kabiną, griebti rankinę ir sprukti, kiek kojos neša. Tas pats scenarijus galioja ir kavinėse, kai rankinės ar kiti daiktai būna padedami ant kitos kėdės ar stalelio. Niekuomet nepalikite daiktų atokiai, visuomet juos laikykite šalia.
8. Naujas požiūris į kišenes
Nors dažnai sakoma, jog kišenės nėra pati saugiausia vieta, nes iš jų lengva pamesti daiktus, tačiau kelionėje jos nepamainomas dalykas. O jei dar užsegamos! Taip yra dėl to, jog drabužiai yra prigludę prie kūno. Kuo jūsų turtas arčiau jūsų – tuo jis saugesnis. Kišenės tinkamos pinigams, telefonams ir dar daugeliui dalykų, tačiau nepamirškite, jog yra viena išimtis – galinės kišenės. Niekada jų nenaudokite, nebent norite įsidėti saldainį, kurį pametus nebus gaila.
TAIP PAT SKAITYKITE: Kur saugotis kišenvagių, o kokioje vietoje pasijusite tarsi rojuje: pataria Makalius