8 priežastys, kodėl verta pradėti žaisti lauko tenisą jau dabar
Sakoma, kad nesvarbu, kiek tau metų – penkeri ar devyniasdešimt – pradėti žaisti tenisą niekada nevėlu. O vasara – geriausias laikas išmokti populiaraus žaidimo paslapčių. Jeigu vis dar dvejojate ar verta užsikrėsti teniso virusu, vienas geriausių šalies teniso trenerių Arūnas Balžekas vardija aštuonias priežastis, kodėl atsakymas į šį klausimą yra „taip“.
Sveika ir kūnui, ir protui
Tenisas – dinaminis sportas, kuris reikalauja daug fizinių jėgų, ištvermės, vikrumo, geros koordinacijos ir sumanumo. Kaip ir žaidžiant šachmatais, teniso aikštelėje turi iš anksto numatyti ne tik savo, bet ir varžovo žingsnius. Mušdamas kamuoliuką jau turi žinoti, kurs jis nuskries, nuspėti, kaip į tai sureaguos varžovas. Visa tai lavina mąstymą, gerina atmintį ir, žinoma, nuotaiką.
Žaidžiant tenisą dirba visas kūnas – kojos, rankos, pečiai, nugara. Todėl nėra apkraunama tik viena kuri raumenų grupė. Tenisas padeda sustiprinti ne tik raumenis, bet ir kaulus. Lavėja laikysena, koordinacija, lankstumas.
Galima žaisti visur ir ištisus metus
Niekam ne paslaptis, kad tenisas – vienas populiariausių žaidimų pasaulyje. Daugelyje pasaulio šalių yra gerai išvystyta teniso infrastruktūra, todėl susirasti netoliese esantį teniso kortą, nėra sudėtinga. Tereikia su savimi turėti tinkamą avalynę ir raketę.
Be to, tenisą galima žaisti ne tik šviečiant saulei. Kai lauke sninga ar lyja, treniruotis galima vidaus kortuose ir taip ištisus metus neapleisti savo mėgstamo žaidimo.
Maža traumų tikimybė
Palyginus su kitomis sporto šakomis, ypač kontaktinėmis, tenisas – saugus žaidimas. Čia nėra jokių tiesioginių susidūrimų su priešininku. Svarbiausia įsigyti tinkamą avalynę, kad būtų galima apsisaugoti nuo čiurnos patempimų, kojos pasukimo.
Gera treniruotė
Žaidžiant tenisą tenka nuolat daug judėti – bėgioti iš vienos aikštelės pusės į kitą, dažnai keisti bėgimo kryptį, šokinėti, pritūpti, užsimoti rakete, mušti kamuoliuką. Todėl treniruotės ar žaidimo metu išliejama tikrai nemažai prakaito. O tai naudinga, jeigu norite numesti vieną kitą kilogramą ir įgyti daugiau ištvermės.
Nėra amžiaus ribų
Pradėti mokytis žaisti tenisą niekada nei per anksti, nei per vėlu. Tenisą gali žaisti ir 4 metų vaikas, ir 75 metų močiutė. Sulaukus vyresnio amžiaus gali būti sunku daug bėgioti, tačiau galima žaisti ramiau, stabiliau. Galima rinktis žaisti dvejetus, kuomet du žaidėjai žaidžia prieš kitus du. Dvejetų žaidime tenka mažiau bėgioti, nes savo aikštės puse reikia dalintis su partneriu.
Nereikia burti komandos
Norint žaisti tenisą, viskas ko reikia – raketės, kamuoliuko ir parnerio, su kuriuo galėsite treniruotis, varžytis ir smagiai leisti laiką teniso kortuose. O jeigu sunku susirasti net ir tą vieną partnerį, kurį laiką galite pasipraktikuoti vieni mušinėdami kamuoliukus. Kitam žaidimui būsite pasirengę kur kas geriau.
Tenisą žaidžia įdomūs ir draugiški žmonės
Tenisas – elitinė sporto šaka ir ją renkasi aktyvūs, įdomūs, protingi ir draugiški žmonės. Lietuvoje yra įsteigta daugybė teniso mėgėjų klubų, kurie vienija šio sporto entuziastus. Gera žinoti, kad bet kada gali pasiskambinti savo klubo draugui ir pakviesti drauge sužaisti mačo. Ir profesionalams, ir mėgėjams organizuojamos įvairios stovyklos, turnyrai, renginiai.
Vien Vilniuje veikia kelios teniso akademijos vaikams ir suaugusiems, kurie nori išmokti žaisti vieną populiariausių sporto žaidimų pasaulyje, susirasti draugų, partnerių.
Nėra toks brangus, kaip mano daugelis
Vyrauja stereotipas, kad žaisti tenisą – brangus malonumas. Tačiau tai ne tiesa. Žinoma, tik pradėjus mokytis teniso pagrindų, reikės investuoti daugiau. Kainuos teniso apranga, sportiniai bateliai, raketės, profesionalios trenerio pamokos, aikštelės nuoma. Tačiau vėliau, pramokus pagrindų, įgijus reikalingų techninių įgūdžių, galima pataupyti. Pavyzdžiui, teniso aikštelės nuomos kainą galima dalintis su priešininku. Vietoje individualių treniruočių rinktis grupines, į kurias susirenka to paties lygmens žaidėjai. Atostogaujant užsienyje galima rasti daugybę nemokamų teniso kortų.