8 temos, kurių nereikėtų aptarinėti su draugėmis

Pokalbis / Vida Press nuotr.
Pokalbis / Vida Press nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

Visos esame buvusios situacijoje, kai kompanijoje moterys skundžiasi savo vyrais ar draugais, tarsi laukdamos pritarimo ir patvirtinimo, kad jūsiškis – ne ką geresenis. Tik ar verta jūsų santykius aptarinėti su draugėmis? Ir ar visada naudinga joms viską sakyti?

1. Nesiskųskite savo vyru

Net tada, kai labai norisi. Net tada, kai jaučiatės įžeista. Jei jūs su juo gyvenate ir dar nepradėjote skyrybų proceso, neaptarinėkite jūsų santykių su niekuo. Nesiskųskite draugėms. Tokie skundai šiek tiek pavojingi. Jie griauna jūsų pagarbą sutuoktiniui ir jūsų santykius. Kam pasiguosti? Dienoraščiui. Arba geram psichologui, kuris sugebės teisingai reaguoti į jūsų skundus ir pretenzijas, o ne dar jus pakurstyti, kaip kartais „visai netyčia“ pasistengia draugės: „Kaip jis galėjo? Kaip tu gali su juo gyventi?“

Aptarinėti žmogų su kitais jam negirdint – jau nepagarba, ypač jei kalbama apie negatyvius dalykus. Be to, draugė ilgam prisimins tai, ką sakėte, – ir tada, kai jūsų santykiai pasitaisys. Ji klausinės, reikš nuomonę tada, kai jums visai to nesinorės.

2. Neatviraukite apie savo intymų gyvenimą

Aptarinėti žmogų su kitais jam negirdint – jau nepagarba, ypač jei kalbama negatyviai.

Įsivaizduokite: nesimylite su vyru jau kelis mėnesius: tai jis pavargęs, tai jam miego trūksta, tai akivaizdžiai išsisuka nuo glamonių. Jums tai kelia nerimą, todėl pasišnekate apie tai su drauge, kuri nė nemirktelėjusi jus patikina, kad čia nieko ypatingo – kartais visiems taip būna. Jūs nusiraminate. O be reikalo. Nes intymaus ryšio nebuvimas – pirmas požymis, kad artėja santykių krizė. Bet kad „čia nieko tokio“ turbūt patikins tik išmintinga draugė. Ne tokia išmintinga iškart drėbs: „Aišku – jis turi kitą!“. Jei apie tai dar nespėjote pagalvoti, dabar galvosite ir ieškosite įrodymų, nors problema gali būti visai kita. Taigi, situaciją pirmiausia reikėtų aptarti ne su drauge, o su vyru, o jei po to niekas nepasikeis – galbūt ir su psichologu. Nes tik tada galėsite išsiaiškinti, kas nutiko jūsų santykiams.

Beje, draugėms visai nebūtina žinoti ir jūsų intymių paslapčių. Kartais galima tikrai kvailai pasijusti, kai bičiulė po vakarėlio ima pasakoti apie savo vyro seksualines fantazijas...

3. Tylėkite, kad jis ar jūs „nuėjote į kairę“

Ne visos išdavystės baigiasi skyrybomis. Taigi, jei norite išsaugoti normalius santykius su draugėmis, neverta joms pasakoti, kas įvyko jūsų ar jūsų vyro gyvenime. Net pati geriausia draugė, susiklosčius tam tikroms aplinkybėms, gali pasinaudoti tokia informacija.

Draugės
Draugės / Vida Press nuotr.

4. Nepasakokite apie vyro finansines problemas

Pati, aišku, galite pasiguosti dėl to, kad sumažėjo atlyginimas, bet jūsų vyro finansinė situacija – tabu. Vyrai itin jautrūs, kai kalbama apie jų į bloga pasikeitusią finansinę padėtį. Jūsiškis tikrai nenorės išgirsti iš gatvėje sutiktos jūsų bičiulės užuojautos žodžių...

5. Neliežuvaukite apie kitus asmenis

Bet kokios apkalbos tikrai niekam nepakelia nuotaikos. Nepatarinėkite situacijų, dėl kurių nesate tikra. Apskritai – atsisakykite įpročio ką nors aptarinėti už akių. Tuo labiau – smerkti.

6. Venkite klausimų, kurie sukelia aršius ginčus

Dažnai net geros draugės susipyksta dėl skirtingo požiūrio į abortus, vaikų auginimą ar auklėjimą.

Pasidalyti savo pažiūromis ar patirtimi nėra blogai, bet venkite pamokančio tono. Puiku, jei maitinote kūdikį krūtimi iki metų – bet tai jums nesuteikia teisės smerkti ar mokyti tų, kurios elgėsi kitaip. Dažnai net geros draugės susipyksta dėl skirtingo požiūrio į abortus, vaikų auginimą ar auklėjimą, taigi, ramiai priimkite kitą nuomonę ir nepulkite ginčytis arba keiskite temą. Nereikia nieko įtikinėti ar bandyti perkalbėti – tik susinervinsite.

7. Atsargiai aptarinėkite savo dvasines praktikas

Jei jūsų klausia, galite papasakoti, kad, pavyzdžiui, lankote jogos pamokas, medituojate ir dėl to puikiai jaučiatės, bet jei išgirsite, kad: „Gal jau baik su tomis savo nesąmonėmis! Žinok, man tie vegetarai, jogai, sveikuoliai kažkuo įtartinti – pasidarysi panaši į sektantę!“, turbūt daugiau nesinorės apie tai kalbėti. O per gyvenimišką krizę, kurių patiriame visos, bičiulė, aišku, praneš: „Ar aš tau nesakiau?“. Taigi... Kartais tikrai: tyla – gera byla.

Draugės
Draugės / Vida Press nuotr.

8. Neaptarinėkite vaikų sveikatos

Savo – irgi. Tai nėra pati geriausia pokalbių tema. Nepavirskite tetulėmis, kurios kasdien pasipasakoja, kiek ir kokių tablečių gėrė, ką joms skauda ir kaip prastai jos miegojo. Turite sveikatos problemų – eikite pas gydytoją. O mamyčių pokalbiai apie tai, kaip vienos vaikas pakliuvo į ligoninę dėl Roto viruso, o kitos sirgo baisiu gripu su komplikacijomis, tik stiprina motinišką paranoją.

Geriausias jūsų patarėjas – gydytojas, o ne „liaudiški“ draugių patarimai, kaip kurios nors kaimynė išsigydė visas ligas su soda, stebuklingomis žolelėmis ir t. t.