88-erių dainininkas Antanas neturi kada liūdėti: lanko paskaitas, iki šiol dainuoja koncertuose

Antanas Uleckas ir Larisa Kalpokaitė
Antanas Uleckas ir Larisa Kalpokaitė
Šaltinis: Žmonės
2021-12-03 17:33
AA

Dažnas nelaukia pensijos, nes bijo tapti nereikalingu, neturėti kuo užsiimti, prarasti gyvenimo džiaugsmą. Tačiau kai kurie senjorai nė neturi kada apie tai susimąstyti. Tarp jų – ir 88-erių Antanas Uleckas. Jis dainuoja keliuose muzikos kolektyvuose, lanko Marijampolės trečiojo amžiaus universitetą. Repeticijos, koncertai, paskaitos – aktyviam vyriškiui nėra kada nuobodžiauti.

A.Uleckas su daina per gyvenimą keliauja nuo 13 metų. Viskas prasidėjo nuo įpročio klausantis radijo atkartoti girdimas dainas. Nors jautė pašaukimą muzikai, galvoti apie profesionalaus dainininko kelią nebuvo kada. 9-oje klasėje jis buvo paimtas į kariuomenę ir už šalies ribų tarnavo trejus metus. Per tą laikotarpį būta visokių įvykių, tačiau daina jį lydėjo visada: ir džiaugsme, ir varge.

Grįžęs iš kariuomenės A.Uleckas sukūrė šeimą, tad jam teko galvoti, kaip ją išmaitinti. Baigęs tekstilininko mokslus, šioje srityje išdirbo 50 metų. Tačiau nepamiršo to, kas labiausiai džiugino širdį – dainavimo. Vyriškis dainavo keliuose estrados ansambliuose, kapeloje. Taip pat buvo kviečiamas vaidinti teatre ir iš režisieriaus netgi sulaukė komplimento, kad tai daro geriau negu kai kurie profesionalai.

A.Ulecko žmona buvo teatralė ir palaikė vyro meninę veiklą. Kartu su muzikos kolektyvais jis išmaišė beveik visą Europą, nebuvo tik Italijoje. Netgi koncertavo Kuboje ir ruošėsi žvejybiniu laivu plaukti į Afriką, bet pasikeitusios aplinkybės nutraukė planus.

Antanas Uleckas ir Larisa Kalpokaitė

Per ilgametę koncertinę veiklą netrūko ne tik kelionių, bet ir įvertinimų. „Sąjungoje mūsų kolektyvas buvo užėmęs pirmąją vietą. Mūsų lietuviškų dainų įrašas pateko į Aukso fondą Maskvoje“, – laidos „Amžius – ne riba“ filmavime pasakojo A.Uleckas, dainuojantis daugiau nei 50 metų gyvuojančiame vyrų vokaliniame ansamblyje „Sūduvietis“ ir dar dviejuose kolektyvuose.

Laidos vedėjos Larisos Kalpokaitės paklaustas, ar nebuvo minčių pereiti į profesionaliąją sceną ir vien iš dainavimo valgyti duoną, pašnekovas prisipažino: „Nebuvo kaip. Auginome 3 vaikus ir visas gyvenimas jau buvo suplanuotas Marijampolėje. Dabar pergalvoju – negerai išėjo, gal dainavimas yra mano pašaukimas. Dainuoti – didžiulis malonumas.“

Romantiškos sielos A.Uleckas džiaugiasi, kad balso galimybės vis dar leidžia save realizuoti muzikos srityje. „Balsas, kaip ir širdis, nesensta“, – laidoje juokėsi Antanas, kurio visą laisvalaikį užpildo mėgstama veikla.

Talentingojo Antano istorija ir nuotaikingi pusryčiai su Gian Luca Demarco – laidoje „Amžius – ne riba“ jau šį šeštadienį 9 val. ryto per žiūrimiausią televiziją TV3.