9 gudrybės, kaip greitai ir gražiai nuvalyti stiklo paviršius

Langų valymas / Fotolia nuotr.
Langų valymas / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2013-11-05 08:00
AA

Prisipažinkite, mielosios šeimininkės: valyti langus ar kitus stiklo paviršius – menkas malonumas, ar ne? Žinoma, jeigu neteko girdėti tam tikrų gudrybių, kad darbas eitųsi lyg sviestu patepta. Šiandien dalijamės greitais ir veiksmingais patarimais, kurie tikrai pravers buityje.

1. Kad stiklas švytėtų, šveisdamos jį, įberkite į vandenį kelis šaukštus krakmolo: 1 l šalto vandens reikia 1 valg. š. krakmolo.

2. Erzina žiemą užšąlantys arba apgaruojantys langai? Valydamos stiklus, į vandenį įpilkite lašelį glicerino. 

3. Erzina ant stiklo liekantys šluostės plaukeliai? Rinkitės iš mikroplaušo. Pravers ir speciali mentelė, kuria nuo langų nubrauksite nešvarumus, vandenį. Tai greitas ir patogus būdas!

4. Jeigu rėžia akį nuo musių likusios žymės arba riebalų dėmės, galite langus ar veidrodį įtrinti šviežiu svogūnu. Jis pašalins paliktą purvą.

5. Actas taip pat puikus pagalbininkas, stiklams suteiksiantis blizgesio. 1 l vandens naudokite 2 valg. š. acto. Beje, šis būdas idealiai tinka matiniams stiklams valyti, tik vanduo turėtų būtų šiltas. Verta atminti, kad karštas vanduo – prastas pagalbininkas, mat nuo jo lieka akį rėžiančios žymės. Tad plaukite šiltu, o vėliau praskalaukite šaltu vandeniu.

6. Druskos tirpalas (1 l vandens reikia 2 valg. š. druskos) puikus pagalbininkas žiemos metu: jis padės ne tik greitai atsikratyti apledijusių langų, bet ir suteiks švytėjimo ir blizgesio stiklams, veidrodžiams.

7. Apskritai iš acto galite pasidaryti efektyvų langų ploviklį: sumaišykite ¼ acto su 2 puodeliais vandens, įlašinkite mėgstamo eterinio aliejaus ir, viską gerai sumaišiusios, perpilkite į specialų butelį. Štai ir viskas! Belieka imtis darbo! Toks valiklis idealiai tiks pajuodusiems ir praradusiems spalvą veidrodžiams ir stiklams valyti.

8. Vietoj acto galite naudoti citrinų sultis. Šviežiai spaustos yra kur kas kvapnesnis pasirinkimas langams ir stiklams šveisti. Sumaišykite citrinų sultis su vandeniu lygiomis dalimis ir gerai sukračiusios naudokite buityje.

9. Nepamirškite ir stiklų rėmų. Juos geriausia plauti šiltu vandeniu ir nepamiršti sausai iššluostyti, antraip gali likti negražių dėmių.