8 klaidos, kurias darote valydamiesi dantis

Dantys / Fotolia nuotr.
Dantys / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
A
A

Atrodo, kad dantų valymas labai elementarus procesas. Tačiau odontologai pastebi, kad suaugę žmonės netgi tokiame paprastame veiksme geba pridaryti klaidų. Kokios jos? Odontologas iš Niujorko Timothy Chase‘as jų pastebi bent aštuonias.

Pasirenkate netinkamą dantų šepetėlį

Visi dantų šepetukai skirstomi į tam tikras grupes. Tarkime, yra kieti, vidutinio kietumo, minkšti, labai minkšti. Timothy Chase‘as tikina, kad verčiau į kietus ir vidutinio kietumo šepetėlius numotume ranka, esą dantys ir dantenos tokiais gali būti pažeistos labai greitai. Jis pataria atsižvelgti į savo dantų ir dantenų būklę tam, kad išsirinktumėte patį geriausią variantą. Minkšti ir švelnūs – vienas geriausių pasirinkimų. 

Jūsų dantų šepetėlis pasenęs

Nagi prisipažinkite, kaip dažnai keičiate savo dantų šepetuką? Specialistai rekomenduoja tai atlikti kas tris mėnesius, nesvarbu, kokį benaudotumėte – paprastą ar elektrinį. Jeigu jums sunku prisiminti, kada būtina atlikti šį darbelį, tuomet žvilgtelėkite į savo dantų šepetuko išvaizdą: išsiklaipę, formą praradę šereliai pasako aiškiai – metas naujam!

Pamirštate dantis valyti sukamaisiais judesiais

Odontologai pastebi, jog dantis būtina valyti įvairiomis kryptimis – nuo sukamųjų iki šveičiamųjų judesių. Tačiau kai kurie mūsų tai pamiršta ir iš visų jėgų šiūruoja dantis horizontaliai. Teigiama, kad taip galite pažeisti dantų emalį, dantenas, sukelti dantų jautrumą. Taigi, viskas ko iš jūsų tikimąsi – daugiau švelnumo savo dantukams.

Įninkate į balinamąsias dantų pastas

Dantų pastos, kurios balina dantis, niekuomet neduos tokio efekto kaip rimtesni balinimo būdai. Tačiau ir tokius specialistai vertina nevienareikšmiškai, kadangi bet kokios balinamosios priemonės gali sukelti dantų jautrumą. Kitas patarimas – žirnio dydžio pastos visiškai pakanka, tad verčiau nepersistenkite.

Neskiriate dėmesio liežuviui

Ant jo gausu bakterijų, kurios turi įtaką blogam burnos kvapui ir gali sukelti netgi ėduonį. Taigi, valydamiesi dantis tikrai ilgai neužtruksite, jeigu šepetėliu perbrauksite ir liežuvį. Atlikite šį veiksmą prieš baigdami valytis dantis ir nepamirškite gerai praskalauti burnos.

Kam reikalingas dantų siūlas?

Deja, vien tik dantų šepetėliu niekaip nepašalinsite tarpdančiuose užsilikusių maisto likučių, kuriuose vėliau apsigyvena bakterijų kariaunos. „Norite sveikų ir stiprių dantų? Atsiminkite, kad 40 proc. darbo – tai atidžiai darbuotis siūlu“, – tikina odontologas Timothy Chase‘as. Geriausia dantis siūlu išvalyti dar prieš darbuojantis dantų šepetėliu.

Dantų skystis – tik be alkoholio

Būtent alkoholis burnos skalavimo skystyje sulaukdavo įvairiausių neigiamų vertinimų. Tad kodėl nepasirinkus alternatyvos? Šiuo metu galite įsigyti burnos skalavimo skystį, kuriame nėra aukščiau įvardytos sudedamosios dalies. Pasirodo, alkoholis išdžiovina burnos gleivinę, o kuo sausesnė burna bus, tuo blogesnis kvapas iš jos sklis. Beje, prieš leisdami vaikams naudoti skystį, verčiau pasitarkite su odontolgu.

Valote dantis per trumpai

2 minutės ir nė sekundės trumpiau. Dažniausiai mes manome, kad minutė šen ar ten neturi jokios įtakos. Patikėkite, tikrai turi. Tad geriau netingėkite, juk šypsena – itin svarbi mūsų įvaizdžio dalis.