7 mados pasirinkimai, už kuriuos jus galėtų atleisti iš darbo
Per pastaruosius metus darbinė apranga tapo laisvesnė ir gyvesnė, tačiau vis dar tebėra ribų, kurių biure peržengti nevalia. „Style Caster“ supažindina su septyniais aprangos variantais, kuriuos vilkėdama jūs rimtai rizikuojate prarasti darbo vietą arba visam laikui susigadinti savo įvaizdį darbdavio ir kolegų akyse.
Drabužiai kalba už save, jais reprezentuojame save ir savo darbovietę, ir pagal tai, kaip esame apsirengę, žmonės tikrai gali spręsti apie mūsų profesionalumo lygį. Todėl jeigu dažnai painiosite darbo ir laisvalaikio aprangą, jūsų darbdavys gali pradėti kritiškiau vertinti jūsų nuveiktus darbus ar net ieškoti preteksto, kad jus atleistų iš darbo.
Kiekvienas drabužis turi būti nešiojamas savo laiku ir savo vietoje
Taigi ruošdamasi į darbą prisiminkite, kad einate dirbti, o ne šėlti į naktinį klubą ar demonstruoti naujausių mados tendencijų. Štai septyni dalykai, kurių jokiu būdu nevilkėkite darbe:
1. Bet kas, kas apnuogina per daug kūno
Sijonai ir suknelės yra tinkama apranga biurui, tačiau jie turi būti protingo ilgio, o palaidinių iškirptės taip pat neturėtų blaškyti jūsų kolegų. Visi minisijonėliai, aptemptos suknelės, palaidinės su giliomis iškirptėmis ar permatomi drabužiai, per kuriuos šviečia liemenėlė, tegu lieka vakarui. Jeigu ateisite į darbą vilkėdamos seksualumą pabrėžiančius drabužius, garantuotai tapsite biuro apkalbų objektu. Apie jus šnekės tiek vyrai, tiek moterys, o jūsų iškirptė nustelbs jūsų darbą. Labai paprastas ir aiškus patarimas: darbe nevilkėkite tokių palaidinių, kurios reikalauja liemenėlės be petnešėlių, krūtis pakeliančios liemenėlės, per kurias persimato liemenėlė arba jos iš viso nešiojamos be liemenėlės.
2. Bet kas, kas yra ypač madinga
Ypač madingais drabužiais vilkėti galite nebent tada, jeigu dirbate su mada susijusį darbą, kitu atveju liksite nesuprasta ir paprasčiausiai atrodysite apsirengusi „ne į temą“. Kad ir kokios dabar būtų madingos pilvą apnuoginančios palaidinės, prie suknelių nešiojami kedai, blizgiais žvyneliais dekoruoti sijonai, aptempti odiniai drabužiai ar plėšyti džinsai, biure tokia apranga netinkama. Bet tai nereiškia, kad darbe turite atrodyti nuobodžiai – tikrai galima darbinei aprangai pritaikyti ir ką nors, kas šiuo metu yra ant bangos. Neprašausite pro šalį, jeigu į darbą atvyksite su kelnėmis aukštu liemeniu, gėlėmis margintu švarkeliu ar kaklą padabinsite masyviu papuošalu – visa tai šiuo metu taip pat labai madinga ir tinkama vilkėti biure.
3. Bet kas, kas yra pernelyg patogu ar „namiška“
Taip taip, kalba eina apie sportinius drabužius, įspiriamas šlepetes, nunešiotus džinsus, sportinius batelius ir visokią kitokią aprangą, kurią vilkėdama mielai įsirangytumėte ant sofos ar važiuotumėte pas močiutę į kaimą. Taip, tokie drabužiai labai patogūs ir nėra ko slėpti – daugelis taip rengiasi namuose. Tačiau tokia apranga ir turėtų likti tik už namų durų. Jeigu taip apsirengusi ateisite į darbą, siųsite signalą, kad esate apsileidusi ir vargu ar jums verta patikėti svarbią užduotį.
4. Bet kas, ką galėtumėte apsirengti į teminį vakarėlį
Tai tinklinės kojinės, plunksnuoti šalikėliai, neįprastų formų kepurės ar rankinės... žodžiu viskas, kas visai neblogai susižiūrėtų per teminį vakarėlį arba tai, ką ant scenos vilki muzikos žvaigždės, darbe biure griežtai draudžiama.
5. Bet kas, kas suteikia per daug informacijos apie jūsų higienos įpročius
Jūsų kolegoms tikrai nereikia žinoti, kad ką tik buvote duše, todėl visada išsidžiovinkite plaukus. Net jeigu jums atrodo, kad drėgni plaukai – nieko baisaus, iš tiesų tai atrodo netvarkingai. Maža to, tai leidžia žmonėms daryti prielaidą, jog nesugebate tinkamai planuoti laiko ir nespėjate visko pasidaryti. Dar vienas svarbus dalykas: per daug neprisikvepinkite – užtenka pasipurkšti vieną du kartus. Kvapai yra labai skirtingi, o žmonių skoniai – taip pat. Tikrai nedera versti savo kolegų visą dieną uosti ypač intensyvaus kvapo – kitiems jis gali trukdyti dirbti ar net sukelti galvos skausmą. Taip pat jokiu būdu nesivilkite į darbą nešvarių drabužių – tai taps jums skaudžiu nuosprendžiu.
6. Bet kas, kas atidengia jūsų kelnaites
Tai labai nepriimtina ir tikriausiai nė nereikia aiškinti, kodėl. Ši taisyklė galioja ne vien darbe – jokie aplinkiniai neturėtų matyti jūsų kelnaičių kai pasilenkiate ar pritūpiate. Dar matavimosi kabinoje atsitūpkite ir pažiūrėkite, ar kelnės, kurias norite pirkti, nėra su per žemu liemeniu – jeigu kelnaitės išlenda, nė nepirkite tokių kelnių. Taip pat tabu turėtų būti tokie drabužiai, per kuriuos persišviečia kelnaičių kontūras. Jeigu jau turite tokį „jautrų“ drabužį, tai įsigykite tokias kelnaites, kurios yra be jokių siūlių.
7. Bet kas, ką apsivilktumėte į vestuves, naktinį klubą ar per atostogas
Negalite atsižiūrėti į save veidrodyje, kaip šauniai atrodote su ta aptempta leopardine suknele be petnešėlių? Puiku! Pasipuoškite ja penktadienio vakarą, bet tik ne pirmadienio rytą. Dievinate tą vėjyje besiplaikstančią suknelę? Su ja tikrai pritrenkiamai atrodysite paplūdimyje per atostogas, bet ne biure didmiestyje. Tas pats galioja ir puošnioms suknelėms – jeigu negalite apsispręsti, eiti su ja į darbą ar ne, pagalvokite, ar apsivilktumėte ją į kieno nors vestuves. Jeigu atsakymas „taip“, tada darbui ši suknelė tikrai per puošni. Kiekvienas drabužis turi būti nešiojamas savo laiku ir savo vietoje, nepamirškite to.