9 mankštinimosi lygiai. Kuris tinka jums?
Jei sau pasižadėjote pagaliau pradėti sportuoti, antrąjį metų mėnesį dar ne vėlu prisiminti pažadus. Vis dėlto patariame: būkite realistės ir atminkite, kad jūsų troškimai negali prasilenkti su tikrove. Pasirinktas treniruočių metodas turi atitikti jūsų fizinio pasirengimo lygį, tad nesižvalgykite į labiau pažengusias drauges.
Jei nežinote, koks sportas jums tinkamiausias, štai devyni mankštinimosi lygiai. Prisiminkite: nutarusios pradėti sportuoti, pasikonsultuokite su profesionaliu treneriu ir, jei reikia, atlikite reikiamus sveikatos tyrimus.
Pradedam?
1 lygis. Vaikščiojimas
Jei išėjusios pasivaikščioti jau po 30 minučių pradedate giliai kvėpuoti ir norite prisėsti, neabejokite – jūsų fizinis pasirengimas siekia žemiausią lygį. Vis dėlto vaikščiojimas neturėtų kelti sunkumų, tad tvirčiau užsiriškite batus ir pradėkite vaikščioti kasdien, kol kūnas pripras prie pokyčių. Jūs – teisingame kelyje!
2 lygis. Pilatesas
Galų gale nusprendusios pradėti sportuoti, pasirinkote (tikriausiai) lengviausius – pilateso užsiėmimus. Sakome „tikriausiai“, nes nepasirengusioms pilatesas nėra toks lengvas treniruočių metodas, koks galėtų pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Pasiruoškite išlaikyti pirmąjį fizinės stiprybės ir ištvermės egzaminą – geriau iš pradžių nesportuokite namie, leiskite jums padėti profesionaliam treneriui.
3 lygis. Joga
Tai – vienas palankiausių užsiėmimų abejojančioms, ką pasirinkti. Geroji jogos ypatybė ta, kad ji turi kelis intensyvumo ir sudėtingumo lygius, todėl tempimo ir raumenų tonizavimo treniruotes galite pritaikyti savo poreikiams.
4 lygis. Važiavimas dviračiu
Puikiai tinka toms, kurios sportuodamos nori išvengti streso ir daugiau laiko praleisti gryname ore. Važiuoti dviračiu greičiausiai mokate visos, be to, pusvalandį mynusios pedalus sudeginsite apie 200 kalorijų. Kol kas minkite dviratį treniruoklį, o po mėnesio galėsite išsivaryti dviratį iš sandėliuko.
5 lygis. Zumba
Zumba – tai fitneso rūšis, jungianti aerobiką su šokiu. Tinkama toms, kurios trokšta naujų įspūdžių, siekia sportuodamos linksmai praleisti laiką, susipažinti su naujais žmonėmis ir kartu padailinti figūrą bei numesti svorio. Šokis taip pat sportas!
6 lygis. Bėgimas
Tai vienas natūraliausių žmogaus judėjimo erdvėje būdų ir bene paprasčiausias pasirinkimas toms, kurios turi laiko, bet nenori lankyti sporto klubo, – tam nereikia specialios įrangos, tik patogių sportinių batelių. Vis dėlto būkite atsargios, nepersistenkite ir nebėkite daugiau nei 30 minučių nesustodamos. Jei ilgą laiką nebėgiojote, verčiau išnaudokite tas minutes treniruotėje, jungiančioje bėgimą, poilsį ir lėtą ėjimą. Taip sportuokite bent kelias savaites, kol sustiprėsite.
7 lygis. Dviračių aerobika
Jei priklausote grupei žmonių, kurie sporto salėje įpratę dominuoti ir mėgsta intensyvias grupines treniruotes, dviračių aerobika subalansuota jums. Įsirašykite į treniruotes pasirinkdamos jų intensyvumą pagal savo fizinę būklę, nuspręskite, kiek laiko galėtumėte skirti šiai treniruotei. Galite pradėti nuo lėto mynimo ir judėti sunkesnio lygio link. Tobulas pasirinkimas, dievinančioms intensyvų sportą.
8 lygis. Lengvasis kultūrizmas arba ištvermės treniruotės („HIIT“)
Abi treniruotės netinkamos pradedančiosioms: jų metu poilsiui skiriama nedaug laiko, pratimams naudojami svarmenys, specialūs treniruokliai arba dirbama tik su savo kūno svoriu.
9 lygis. „CrossFit“ (kūnui stiprinti skirta treniruočių programa)
Nors tai – smarkiai visame pasaulyje populiarėjanti treniruočių programa, norint jos imtis negana būti šiek tiek sportavus anksčiau... Vidutinio–itin aukšto intensyvumo, su trumpomis pertraukomis „CrossFit“ – tai energingos treniruotės, kurios susideda iš treniruočių su svoriais, aerobikos ir gimnastikos. Tik itin pažengusioms!