9 pasenę įsitikinimai apie santuokinį gyvenimą: nedarykite šių klaidų

Vestuviniai žiedai. / Fotolia nuotr.
Vestuviniai žiedai. / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2016-05-13 19:00
AA

Santuoka, tai ne tik sėkmingas loterijos bilietas, bet ir abiejų žmonių darbas. Kai kurie įsitikinimai ir mitai apie santuokinį gyvenimą gali gerokai apkartinti jūsų santykius. Jeigu norite gyventi kartu ilgai ir laimingai, nedarykite šių klaidų.

1. Ištekėti reikia kuo anksčiau

Anksčiau buvo manoma, kad moteris turi ištekėti kuo anksčiau, bent jau iki 25 metų, tam, kad „spėtų“ pagimdyti vaikus. Dabar viskas yra kitaip. Anot amerikiečių mokslininkų 2000 metais atlikto tyrimo, moteris fiziologinė branda gimdymui prasideda nuo 25 metų. Dar daugiau, dabar moteris turi pirmiausia realizuoti save kaip asmenybę, baigti mokslus ir siekti karjeros.

2. Vyras – vienintelis „medžiotojas“ šeimoje

Jeigu kyla problemų, kalbėkite apie tai garsiai ir atvirai, nemėtykite užuominų ir nespręskite klausimų „tiesiai per aplinkui“.

Ir todėl ji reikia gerbti ir popinti. Visai ne. Šiais laikais vis daugiau profesijų yra susijusios ne su raumenų jėga, o su išsilavinimu, intelektu ir gebėjimu bendrauti. Be to, moterys dažnai lenkia vyrus ne tik profesinėje srityje, bet ir finansiniais klausimais. Todėl moterims nereikia sėdėti namie ir laukti, kol vyras „iškraus vagonus“. Ir, kas svarbiausia, šeimos pareigų pasiskirstymas, pavyzdžiui, vaikų priežiūra ir auklėjimas, turi itin teigiamą poveikį santykiams ir šeimos tvirtumui apskritai.

3. Apie problemas negalima kalbėti garsiai

Anksčiau aptarinėti šeimos problemas su specialistais buvo laikoma didžiausia nesąmone. Visai ne. Jeigu norite išsaugoti šeimą, jums reikia ne gimdyti dar vieną vaiką (pasenęs ir tikrai neveiksmingas receptas), o atsisėsti ir ramiai bei sąžiningai aptarti tai, kas vyksta jūsų šeimoje. Dėl žinių stokos patiems ne visada yra lengva išspręsti šeimoje kylančias problemas, todėl nebijokite kreiptis į psichologus. Tame tikrai nėra nieko gėdingo.

TAIP PAT SKAITYKITE: 6 priežastys, kodėl poros turėtų keliauti kartu

4. Romantiški santykiai pasibaigia kartu su medaus mėnesiu

Savų pinigų turėjimas ir jų leidimas savo reikmėms – būtina laimingos santuokos sąlyga.

Anksčiau į sutuoktinius, kurie išvykdavo atostogauti be savo atžalų, buvo žiūrima kaip į ateivius. Tiesa ta, kad buvimas tik dviese leidžia neužgesti jūsų meilei. Būtinai skirkite dėmesio savo antrajai pusei.

Nebijokite palikti vaikų seneliams, auklėtojoms ar giminaičiams. Priešingu atveju anksčiau ar vėliau jums viskas tiesiog nusibos...

5. Moteris turi „sėdėti“ namie

Klaidingai buvo manoma (gal kartais taip manoma ir dabar), kad moters pareiga šeimoje – tai pamaitinti vaikus bei vyrą, sutvarkyti namus ir... „duoti“. O štai leisti sau pabendrauti su draugėmis, turėti savo pomėgių, skirti laiko savo sveikatai ir grožiui galėjo tik dar netekėjusios panelės. Šiandien sunku įsivaizduoti moterį, kuri sutiktų būti uždaryta tarp keturių sienų. Jeigu norite, kad santuoka pasisektų – skirkite laiko sau ir savo pomėgiams.

6. Piniginius klausimus turi spręsti vyras

Tikrai ne. Ir vyras, ir moteris turi turėti pinigų, už kuriuos nereikėtų atsiskaityti: „Ką nusipirkai“, „Kiek kainavo?“ ir pan. Savų pinigų turėjimas ir jų leidimas savo reikmėms – būtina laimingos santuokos sąlyga. Kai kiekvienas iš jūsų žino, kad šalia yra savarankiškas ir pinigus skaičiuoti mokantis žmogus – santykiuose atsiranda daug daugiau pagarbos ir pasitikėjimo.

7. Skyrybos – didžiausia gėda ir negarbė

Gyvenimas kartu tik todėl, nes skirtis yra gėda, sukelia dar didesnių problemų: psichologinį ir fizinį smurtą, alkoholizmą ar kitas priklausomybes. Jeigu kartu gyventi yra neįmanoma ir santykiai tapo iš tiesų siaubingi – nekentėkite sukandus dantis dėl vaikų, bendro turto ir kitų įsipareigojimų.

8. Seksas moteriai – tai pareiga

Seksas – tai malonumas ir vyrui, ir moteriai, jis turi suteikti džiaugsmo abiem partneriams. Priverstinis mylėjimasis neišsaugos jūsų santykių. Jeigu nenorite to daryti, pakalbėkite su partneriu, kodėl taip galėjo atsitikti. Juk priežastys gali būti ne fiziologinės, bet ir psichologinės. Gal trūksta švelnumo, atvirumo ir pasitikėjimo vienas kitu?

TAIP PAT SKAITYKITE: Kaip mylėtis, kai vaikai už sienos?

9. Žmona neturi teisės būti nepatenkinta savo vyru

Kalbėti apie kylančias problemas būtina ne tik moteriai, bet ir vyrui. Užslėptas, vis kaupiamas nepasitenkinimas vienu ar kitu klausimu sukelia dar didesnes problemas: partneris, atrodytų, nei iš šio, nei iš to pradeda kabinėtis ir kritikuoti, būna irzlus ir piktas ant viso pasaulio. Jeigu kyla problemų, kalbėkite apie tai garsiai ir atvirai, nemėtykite užuominų ir nespręskite klausimų „tiesiai per aplinkui“.