9 patarimai, kaip prisiversti daugiau judėti
Subjurę ir atvėsę orai verčia daugiau laiko praleisti namuose ir, užuot smagiai vaikščiojus vakarėjančio miesto gatvėmis, norisi susirangyti po šilta antklode ir gurkšnoti arbatą. Tačiau šaltis nėra priežastis užsisklęsti namuose.
Juk būtent dėl to, kad rudenį ir žiemą mažiau būname gryname ore, silpsta imunitetas, greičiau susergame peršalimo ligomis, o mažiau judėdamos nejučia „užsiauginame“ kelis kilogramus, kurių paskui bandome desperatiškai atsikratyti.
Žinoma, pasikeitusių orų ignoruoti nevalia. Todėl ir judėti reiktų kitaip nei vasarą.
1. Įsigykite šiltus drabužius. Dažnai į lauką nekišame nosies tik todėl, kad neturime tinkamų drabužių. Išleidžiame pinigus stilingiems bateliams, dailioms rankinėms. Tačiau ar turite šiltus, neperšlampančius ilgaaulius? Storas kelnes? Vėjo neperpučiamą striukę?
Atsispirkite pagundai įsigyti dar vieną kašmyrinį megztuką, verčiau sukomplektuokite garderobą pasivakščiojimams blogu oru. Tuomet ir į lauką išeiti bus maloniau.
2. Susiraskite asmeninį trenerį ar sporto kompanioną(-ę). Kai kurie žmonės prisiverčia sportuoti nusipirkę sporto klubo abonementą. Tačiau jei susirandate žmogų, su kuriuo suderinate treniruočių laiką, tikėtina, kad tai bus dar stipresnis argumentas rasti laiko sau.
3. Susigalvokite savaitgalio ritualų. Nesvarbu, esate vienišė, introvertė ar visur skubanti mama, nutarkite, kad, pavyzdžiui, kiekvieną šeštadienio rytą išeisite su vyru pasivaikščioti į šalia esantį parką. Nesvarbu, koks oras bebūtų. Tai bus puiki proga ne tik pajudėti, bet ir pabendrauti. O gal, priešingai, norite pabūti tyliai vienumoje? Net nuėjusi pėsčiomis iki tolėliau esančios kepyklėlės nupirkti šeimai pusryčių, grįšite žvalesnė, atsikvėpusi ir fiziškai, ir dvasiškai.
4. Pamirškite liftą. Nesvarbu, kuriame aukšte yra jūsų butas ar biuras, stenkitės ten patekti pėsčiomis. (Išimtis, jei nešate pilną pirkinių maišą. Nugaros apkrauti neverta.) Jei paskaičiuotumėte, kiek laiptelių nužingsniuojate per mėnesį, išeitų keletas kilometrų. Ir – svarbiausia, jokio papildomo išsiruošimo.
5. Svarbu reguliarumas, o ne intensyvumas. Dažnai moterys po švenčių, kai daug prisivalgo, suskumba į sporto sales ir užgula treniruoklius. Tačiau paprastai entuziazmas greitai išblėsta. Kur kas efektyvesnė yra kasdienė, net ir labai trumpa mankšta. Pora pritūpimų, keli atsilenkimai, tempimo pratimai. Sugaišite kelias minutes, bet sąnarius ir raumenis išjudinsite.
6. Vietoj užkandžių – judėjimas. Kai būname namie ar dirbame nuobodų darbą, paprastai užsimanome „ko nors skanaus“. Kai tik ranka sieks kokio nors užkandžio, pašokite nuo kėdės ir kiek pajudėkite. Pasivaikščiokite po biurą, pamankštinkite rankas ir nugarą, imkitės kokio nors fizinio darbo. O mintyse save pagirkite – užuot gavusi nereikalingų kalorijų, jų atsikratėte.
7. Pirkite žurnalus ar laikraščius. Nors gyvename interneto eroje, tačiau esame nepraradę laikraščio ar žurnalo skaitymo malonumo. Tai galite paversti maloniu ritualu. Išsiruoškite šeštadienio rytą ar kokiu nors jums patogiu (bet visada tuo pačiu!) laiku į tą patį spaudos kioską pirkti mėgiamo leidinio. Užuot naršiusi socialiniuose tinkluose, patirsite tikrą malonumą. Ir, svarbiausia, vėl pajudėsite!
8. Įsigykite augintinį. Jei sau žadate prisiversti judėti, bet pažadų niekaip negebate įgyvendinti, galbūt verta įsigyti šunį? Būsite priversta iš namų išeiti kiekvieną rytą ir vakarą. Beje, tai puiki galimybė užmegzti naujas pažintis. Juk kartais susidraugauja augintiniai, o paskui ir jų šeimininkai.
9. Įvardykite prioritetus. Pagalvokite, ko esate verta – tingaus drybsojimo ant sofos, kai pamažu liaujasi dirbti raumenys, kaupiasi riebalai ir silpsta imunitetas, ar aktyvaus, sveiko gyvenimo.
Reikia sutvarkyti kambarius, sutikti svečius ar apsipirkti? Jei šių dalykų nepadarysite, tai galbūt nepaveiks jūsų sveikatos. Tačiau kaip negalime atidėti dantų valymo, taip ir judėjimas, ypač gryname ore, turėtų būti svarbiausias dalykas, jei tik norime būti sveikos, gražiai atrodyti ir gerai jaustis.