9 vaikus globojanti V. Sikorskienė – apie vyro netektį: gyvybė užgeso prieš karantiną

Sikorskių šeima/„Razauskai Photography“ nuotr.
Sikorskių šeima/„Razauskai Photography“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2020-06-02 17:04
AA

Užauginę keturias savo atžalas Vaiva ir Povilas Sikorskiai namuose rado vietos ir likimo nuskriaustiems Jonui, Saulei, Rapolui, Liepai, Austėjai, Aurimui, Miglei, Agotai ir Barborai. Sikorskių šeimynos istoriją vieni kitiems žmonės pasakojo lūpos iš lūpų, o jų noras padėti be tėvų likusiems mažyliams buvo apkalbėtas ne vienoje televizijos laidoje.

Sikorskių šeimyna be tėvų likusius 9 vaikus apgaubė savo meile ir šiluma. Apie neeilinį jų atsidavimą kalbėjo visa Lietuvos žiniasklaida. Užauginę savo keturias atžalas, Sikorskiai pasiryžo padėti rūpesčio ir priežiūros reikalaujantiems mažyliams. Jiedu yra pasakoję, jog po namų stogų iš pradžių priglaudė dvi mergaites, vėliau – trečiąją, ir galiausiai nusprendė – vietos užteks ir kitiems globotiniams. 

Tačiau nelaimės ištinka ir geradarius. Visai neseniai, prieš pat karantiną, mirė Vaivos vyras ir vaikų tėtis Povilas Sikorskis. Jis susirgo dar prieš Kalėdas, todėl visus ilgą laiką kaustė nerimas. 

Sikorskių šeima/„Razauskai Photography“ nuotr.

„Tikėjomės, kad liga pasitrauks, Povilas išsikapstys, tačiau vasario mėnesį jis mirė“, – skausmu dalijasi V. Sikorskienė.

Moteris neslepia – nelaimė sukrėtė visą šeimą. Mažiausioji Saulė, kuri buvo itin prisirišusi prie Povilo, ėmė pasakoti mamai kaip prieš einant miegoti, ji rengiasi į susitikimą su tėčiu. Iškart po Povilo laidotuvių, prasidėjo karantinas, todėl su vaikais likusi Vaiva nėrėsi iš kailio, kad po tokios tragedijos visi galėtų mokytis nuotoliniu būdu, atsitiestų ir kaip nors susitaikytų su skaudžia netektimi.

Povilas Sikorskis/ R. Ražanienės („Fotoalias“) nuotr.

„Laidotuvėse manęs žmonės klausinėjo, ar nesiruošiu vaikų grąžinti. Viešpatie, galvojau, net minties tokios būti negali! Vaikai – mano stiprybė“, – apie išgyvenimus kalba V. Sikorskienė. 

Sunkų etapą įveikti bandanti moteris tik po kurio laiko fotografams Akvilei ir Tomui Razauskams atvėrė savo namų duris ir įsileido į širdį.

Sikorskių šeima/„Razauskai Photography“ nuotr.

„Tai pirmoji mūsų #GyvenimasKarantine istorija, kur pats karantinas yra tiesiog antrame plane. Prieš pat jo paskelbimą, vasario mėnesį, mirė Vaivos vyras Povilas. Vaiva jautriai ir atvirai papasakojo mums apie savo išgyvenimus, gedulą, nesuvokiamas žmonių dvejones ar po vyro mirties vaikus ji grąžins, apie mažiausiosios Saulės vaizduotės žaidimus, neišsipildžiusias svajones dėl karantino ir apie nuotolinį vaikų mokymąsi namie“, – pasakoja Akvilė Razauskienė.

Jautri istorija – vaizdo įraše.